Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
כתבו לי


כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 7.3.2004

Cleopatra

איפור של הרגע האחרון

אם מסיבת פורים באה לכם בהפתעה, ואפילו לא הספקתם לקנות מסיכה, שלא לדבר על תחפושת שלמה, גשו לאתר של המאפרת אורית ויזל. במדור מיוחד באתר, המוקדש לפורים, מסבירה ויזל בתמונות ובמלל איך להגיע ל"לוקים" פורימיים שונים, המתאימים לגברים, לנשים ולילדים. למשל: מראה הלהבה, ילד/ת פרחים, המראה המנומר/חתולי, דרקולה, מראה גותי, גיישה יפנית, מראה המלאך, או קליאופטרה מרהיבה.
www.ov-makeup.co.il

תחפושת נהדרת

הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

"בא זה ילד שואל כמה מתחפשים בא בלובה? אחד בא בלובה? לא, השנה כולם בא בלובה. אחד רק רוצה לדעת תסרוקה, אחד רק רוצה לדעת איפורה, אחד רק רוצה לדעת תלבושה... אז רוצים לדעת איך עושים תחפושה זה לובה?", תכנסו לאתר התוכנית "ארץ נהדרת". נדמה לי שנראה השנה יותר ראשים בלונדינים מתולתלים מכפי שנראו אי-פעם עלי אדמות, אבל מי שבכל זאת מתעקש להיות לובה, יוכל למצוא שם את הפרטים. הרי אפילו גוגל התחפש ללובה.
לחילופין, יש באתר עצות כיצד להיראות "מד-אים" בפורים, עם הלוק של ג'ודי, ועם כל הכבוד לאשת שר החוץ, ויש כבוד, אולי תעדיפו להתחפש דווקא לחלי, או להיראות וואו, שיגעון, בסגנון האחיות פיק.
ארץ נהדרת: www.nehederet.tv

לבלבל את "חברים"

אם הצחיק אתכם המראה של ג'ואי מ"חברים" עם הגבות הדקיקות, נסו להלביש אותו לכבוד פורים בבגדים של מוניקה, רייצ'ל או פיבי. באתר "משחקי תחפושות" יש קישורים לשפע של אתרי חו"ל, המאפשרים לשחק וירטואלית עם דמויות של מפורסמים. אפשר, בין השאר, להלביש את ג'אסטין טימברלייק, את כריסטינה אגילרה ואת מדונה, לאפר את ביורק, לבלבל בין איבריהם של המועמדים לנשיאות ארצות הברית ולהחליף לאלביס פרסלי אבזרים ותלבושות.
www.dressupgames.com/celebs.html

ראיון עבודה עם ושתי

במדור הפעלות פורימיות לנוער ומבוגרים, באתר של הסוכנות היהודית, תמצאו משחקי מבוגרים בנושא פורים. למשל, הפסיכולוג: המנחה בוחר שני משתתפים ומטיל על אחד להיות פסיכולוג ועל אחר לגלם את אחת הדמויות במגילה. הדמות תצטרך להציג את בעיותיה והפסיכולוג - לנתח אותן. הצעה אחרת לפעילות: המנחה בוחר באחד המשתתפים ונותן לו תפקיד של דמות מהמגילה, בלי ידיעת שאר הקבוצה, שצריכה לנסות לנחש על פי שאלות עקיפות לגבי דעותיה של הדמות בנושאים שונים.
ועוד תרגיל, די אקטואלי: לאחר שסולקה ושתי מהארמון, היא נותרת מובטלת. המשתתפים במשחק צריכים להציג ראיונות עבודה למשרות שונות, כמו מעצבת פנים, רקדנית ועוד.
www.jafi.org.il/education/resourcec/purim/drama.htm

על ארבעה בנים שיכורים

באתר החגים של מכון "שיטים", השייך לתנועה הקיבוצית, תמצאו את מגילת אסתר מאוירת וצבעונית, הנגללת לרוחב הצג, לצד שירי פורים, תשבצים, הפעלות והסברים על מנהגי החג.
מי שרוצה לגוון, מוזמן לעיין דווקא ב"הגדת השיכורים" שבאתר שיטים, משנת 1552: "מעשה ברבי גרגרן ורבי יינא סבא ורבי חמרן ורבי שכרן ורבי בקבוק, שהיו אוכלים ושותים בסעודת פורים כל היום וכל הלילה והיו משתכרים. עד שנפלו תחת השולחן וכוסם בידם. ולמחרת מצאום תלמידיהם מתגוללים זה על זה. ואמרו: "רבותינו, הגיע זמן פת של שחרית". ודוגמה מתוך הגרסה השיכורה של ארבעת הבנים: "ושאינו יודע לשתות את פתח לו את הפה שנאמר: הרחב פיך ואמלאהו".
www.chagim.org.il/purim.html

מסיכות כעסק רציני

"בשביל היהודים פורים הוא הזדמנות להשתטות ולהתבדר בעזרת תחפושות, אבל היו וישנן תרבויות שבהן תחפושות הן עסק רציני הרבה יותר", נכתב במאמר המעניין של טלה בר במגזין המקוון "האייל הקורא".
"מטרות ההתחפשות האנושית שונות לעתים קרובות מאלה של בעלי-החיים. במהותה, המסכה היא אמצעי להסתרה ולגילוי בעת ובעונה אחת. היא מסתירה ומשנה את דמותו החיצונית של הנושא אותה, ובו בזמן מגלה את טבעו החבוי, האמיתי, של האדם. מבחינה סמלית מייצגת המסכה צורך בהגנה ובהסתרה, במעברים ממצב אחד למשנהו, בהתעלמות מהסביבה, בהפגנת זהות מסויימת או בשינוי צורתה, בסימול אופי ואישיות שונים, או בייצוג של אלוהות כזו או אחרת. יש מסכות המשמשות להזדהות עם עולם החי, עם אופיין של חיות מסוימות או עם מה שהן מסמלות. לדוגמה, הנמר מסמל כוח, הטווס מייצג היבט של יופי והבז את מהירות המעוף. המסכה עשויה להעניק כוח או לעורר פחד מוות".
www.haayal.co.il/story_1397

ליצנים מוזיקליים על חבל

אתר מעניין נוסף בנושא מסיכות הסוקר בקצרה גם מסיכות באמנות האקספרסיוניסטית, ביצירות של פיקאסו, מאטיס וקליי, וכן בתיאטרון, בין השאר בקומדיה דל ארטה, ומביא גם מצגת עם תמונות יפהפיות מקרנבל המסיכות בוונציה מהשנה שעברה, נכלל במסגרת ההיצע לפורים של רשת התקשוב החינוכית "צפונט".
לחובבי המוזיקה הקלאסית, יש באתר אזור של הפעלות מוזיקליות, מאת טלי גופר, בו מוליכים דמויות אנימציה על גבי חבל מתוח לצלילי "מארש הליצנים" של קבלבסקי, או משחקים בתיאטרון פנטומימה לצלילי המוזיקה.
מסיכות: www.tzafonet.org.il/kehil/omanut/masks/masks.htm
מוזיקה: www.tzafonet.org.il/kehil/music03/music/comedians

דרישת שלום מהוליווד

הערב ב-21:30 תתארח יעל בר זוהר בפעם הראשונה למשך שעה, בצ'אט מצולם באתר נענע, במסגרת שיתוף הפעולה עם ערוץ E-online. הווידאו-צ'אט ייערך מיד עם תום השידור החוזר " יעל בר זוהר באירועי האוסקר" בערוץ E!. במהלך הצ'אט תענה הכוכבת על שאלות הגולשים שיועלו בפורום סלבריטיז ותשתף ברשמיה מהוליווד. גולשי האינטרנט יוכלו לשמוע חוויות מהצעידה על השטיח האדום, משיחתה האישית של בר-זוהר עם סופיה קופולה וממסיבת האוסקר.
www.nana.co.il


=======>>> עוד אתרי פורים: www.perkol.itgo.com/kikar4-3-4.htm

=======>>> ועוד אתרי פורים: www.perkol.itgo.com/purim.htm

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar7-3-4.htm


www.AgreementsEtc.com - automated legal contracts

63