Sarit Perkol's Internet columns, Maariv

מאחורי הקלעים של הבלוגיאדות

תפוז מציג: רייטינג בלי גסויות, בבקשה

מאת שרית פרקול

מעריב אינטרנט 9.2.2004

אנשי "תפוז" נבהלו כנראה מהבלגן שנוצר סביב התכנים הגסים בבלוג-טיוי ("בלוג טלוויזיה") והחליטו לעשות שינוי תדמית דחוף.
לצורך זה הכריזו על תחרות הנושאת פרס נחשק - נופש זוגי בהוואי, לא פחות, למי שיציג את הרייטינג הגבוה ביותר בלי להסתייע בעירום, לשם שינוי.
במבצע משותף עם ערוץ yes REAL מציע תפוז לגולשים בעלי בלוג-טיוי קיים, או למצטרפים חדשים שיפתחו בלוג כזה עד 15 בפברואר, לצבור את הרייטינג הגבוה ביותר לבלוג שיציגו. צבירת הרייטינג תימדד בתקופה מוגדרת, בין 3.2 עד 5.3, כך שהשעון כבר מתקתק...
בניגוד למראות הפורנוגרפיים הנועזים שנראו באחדים מהבלוגים עתירי הרייטינג, במסגרת התחרות יידרשו כוכבי הבלוג-טיוי לזכות בתהילה באמצעות הצגת "פוזה נקייה" - יצירת דמות משעשעת, או רצינית, או מוזיקלית, או אחרת, וכל זאת *בלי* להציג תכנים גסים, חלקי גוף חשופים, או קללות. התוכנית אמורה להיות מוצגת באתר תפוז במועדים קבועים.
הצופים ידרשו לדרג פעם ביום, כך שהצבעתם תירשם על ידי כניסה בודדת ביום מסוים לתוכנית שממנה התלהבו. מידרוג התוכניות השונות ייקבע על ידי חישוב מספר הצופים שצפו בתוכנית כפול משך דקות הצפייה בו. בין המשתתפים: "השובבה המתוקה חוזרת", "לא רק בלונדינית", "משוגעת עם עבר לא שפוי", "קארין קארין קארין" ו"כורדיות?!".
הבלוגר או הבלוגרית שיזכה למשוך אליו הכי הרבה צופים נאמנים עם תוכן "נקי", יזכה בטיסה להוואי.

לפתיחת בלוג טיוי: www.tapuz.co.il/yesreal
על רקע חשיפת טפחיים בבלוגי הווידאו
נחשפים דיונים בין ישראבלוג לתפוז


מאת שרית פרקול

מעריב אינטרנט 26.1.2004

בלוגי הווידאו החדשים-יחסית של תפוז מעוררים תגובות מעורבות בקהילת הגולשים המקומית. מצד אחד, התלהבות. ישראליות וישראלים חושפים טפח וטפחיים, בשידור חי אונליין. ככל הגויים היינו. מצד שני, ציניות. מצד שלישי, שמייח - יריב חבוט מ"ישראבלוג" מתעמת עם אנשים מ"תפוז", וכך נחשף גם טפח מאחורי הקלעים של המתרחש בין שתי הבלוגיאדות הגדולות.
בבלוג שלו "סייברלייף 3.1", תחת הכותרת האפוקליפטית-משהו "הבלוג מת, יחי הבלוג TV", רשם Emale ב-15 בינואר:
"זה היה רק עניין של זמן עד שיגיעו האקסהביזיוניסטים, אבל נראה שמי שלוקחים את הקטע הכי רחוק הם 'אדם וחווה', שכמעט כל ערב מכוונים את המצלמה עד לגובה הכתפיים ומטה ועושים אחד לשני נעים לקול קריאות עידוד הקהל. הערב, למשל, חווה נשארה לבד, אך אויה - היא היתה חמה משהו. מה עושים? פותחים ת'מצלמה ומבקשים מהקהל 'לעזור לי להתחרמן'. כמובן שבתפוז הבינו די מהר מה יש להם ביד, וכמעט ברגע שחווה עלתה לשידור - רצה הודעה בכל חדרי הצ'ט של 'בלוגרי הטלוויזיה' האחרים, שאמרה במילים כאלה או אחרות - 'יאללה חבר'ה בואו, יש ערומות'. כמובן שההצפה בחדר של חווה היתה מיידית". לטובת מי שהחמיץ, Emale צירף צילומי מסך מתהליך החשיפה של חווה, במצבי צבירה שונים.
בתגובות, לצד כמה התחכמויות בסגנון "היי, אני מכירה אותה. גוף מצוין" ותמיהה של גריי אם מישהו כבר חשב על מצלמת רשת רקטאלית, כתב יריב חבוט: "אשמתי, אני מודה. באפריל 2003 שכנעתי את מנכ"ל תפוז שבלוגים זה הדבר הבא, שזו ההתפתחות הטבעית של תפוז אנשים. אז הוא עוד קרא לזה balug. הל, בשלב הבא הפורומים יקראו 'בלוגים קהילתיים' והצ'ט יהפוך להיות 'בלוג זמן אמת'. ולמה לוח? למה לא להגיד בלוג במקום? נסה ותהנה".
בתגובה כתב מישהו שהזדהה בכינוי "התוכניתן", שבתור "מי שכתב את הבלוגים של תפוז. באפריל הבלוגים של תפוז כבר היו מוכנים חודש. המנכל ידע טוב מאוד להגיד בלוג והוא גם טוב מאוד ידע לאן השוק הולך. הבעיה איתו שהוא מאוד מאמין במיקוד ומאוד לא מאמין בכוחניות, בגלל זה הוא קיים איתך דיון מסודר".
חבוט: "הו, כמה נחמד לגלות שמטעים אותך, שמעמידים פנים. תודה רבה לך, תמסור לו ד"ש".
ובהמשך, מפי מי שהזדהה כ"ההוא מתפוז": "האם התופעה הזו היא ישראלית בלבד? זו שגורם לכל בעל אתר קטן (בהשוואה לאתרים זהים בעולם) להפוך לגורו? יריב, לא המצאת את הבלוגים ולאף אחד אין זכויות יוצרים בנושא. שלושה אנשים היו בחדר ההוא בתפוז, אחד מהם אמר את המשפט 'זו התפתחות טבעית לתפוז' גם בפגישה וגם בשיחות הטלפון לפני וזה לא היית אתה... גורו".
הדיון, אגב, הסתיים באיחולי "בהצלחה" הדדיים.

סייברלייף: www.israblog.co.il/emale
על וידאובלוגים: www.perkol.itgo.com/click30-11-3.htm

רכילות בישראבלוג
עוד על בלוגים

הכתובת הישירה של דף זה: www.perkol.itgo.com/gossip2004.htm22