אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 13.2.2005

תפילה לשלום במדבר

ספי הנגבי חי במדבר יותר מ-20 שנה ולמד להכיר בו את החי והצומח, את האקלים, את התושבים, את התרבות ואת הארכיאולוגיה הייחודית. באתר האינטרנט "זמן מדבר" (www.zmanmidbar.net), בו מתנוסס הלוגו "משכן שלום" בעברית בערבית ובאנגלית, הוא כותב: "בשנותיי במדבר הייתי שותף בוועדות שונות שעיצבו את המוצר התיירותי במדבר הישראלי. חרגתי מתפקידי זה בהשפעותיי ועודדתי שימוש בתיירות המדבר הן כמנוף לשיתוף פעולה אזורי והן כדרך לחיבור על צירי דרך היסטוריים כחלק מתהליך השלום הנרקם במזרח התיכון".
באתר האינטרנט האסתטי של "זמן מדבר" נכתב, כי זהו מקום "הוליסטי אקולוגי", שאמור לאפשר נופש בסגנון אחר, מנוחה ורגיעה. לצורך התכנסויות, סדנאות ומוזיקה, הוקם שם "מבנה אדמה" - מבנה אקוסטי ייחודי, הבנוי בשיטה אוסטרלית. למבנה 18 צלעות ופתח עגול לשמיים, ובכל צלע חלון הפונה לנוף המדברי. על פי הכתוב באתר, המבנה הזה אמור להיות אנרגטי במיוחד. יש במקום גם בית תה הממוקם מול נופי ים המלח, הרי מואב ואדום, וניתן להזמין בו ארוחות צמחוניות ואירוח עם סיפורים, שירה ונגינה.
בזמן מדבר מתקיימות סדנאות שונות (אמנות חווייתית, יוגה, הילינג ו"קורס בניסים"), ויש גם טקסים שונים, כגון "מסע להר האלוהים", המוגדר כ"מסע רוחני גיאוגרפי היסטורי בדרך בה הלכו אבותינו במדבר בחפשם אחר הארץ המובטחת", "טקס טרום לידה" הכולל ברכות וחיזוק במעגל נשים סביב היולדת וטקסי חניכה ברוח המדבר.
מדור הטיולים שבאתר מספר על טיול לילה בירח מלא להכרת חיי הלילה במדבר; על מסע עם גמלים למשך שלושה ימים בדרום מדבר יהודה, ארץ האיסיים; ועל אירוח אצל סולימן וחליל הבדואים. יש גם טיול ברגל אל תוך המדבר, תוך היכרות מקרוב עם בעלי חיים קטנים וגדולים, בעלי כנף ורמשים, התוודעות אל צמחי המדבר והשימוש בהם והתרשמות מציורי סלע בני אלפי שנים, המספרים על חבל ארץ זה.
אפרת שר-שלום
, מנחת סדנאות ותיקה, העוסקת בתחום הריפוי הרוחני, מורה ליוגה ולהילינג ומנחה בכירה ב"קורס בניסים", כותבת באתר כי לקחה על עצמה מגיל תשע להקדיש את חייה לשלום. החיבור בינה לבין הנגבי נוצר על רקע עבודת השלום שיצר כל אחד מהם בנפרד. באתר יש פרטים נוספים על הפעילויות והטיולים וטפסי מידע בדבר מחירים ותאריכים ויצירת קשר. מידי יום שישי אחר הצהריים מקיימים בזמן מדבר מדיטציה לשלום - קבלת שבת של תפילה, מלווה בקריאה מתוך "קורס בניסים", הכניסה חופשית.--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/midbar.htm

Sarit Perkol internet pages


130