Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
ספרו לי על אתרי טיולים ונסיעות

אתרי טיולים / שרית פרקול

התפרסם ב"מסע עולמי" 7.2005

הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

תיאטרון בניו-יורק
www.ilovenytheater.com

ארגון התיאטראות והמפיקים האמריקני השיק אתר המספק מידע כללי על ברודוויי ומידע ספציפי על הצגות ומופעים, אבל גם על בתי מלון, חנויות ומסעדות באזור. באתר, המעוצב בסגנון שלטי הניאון של ברודוויי, יש גם משאבים כלליים לשימוש התייר, כמו מפות של אזור התיאטראות ומרכז העיר. קהל היעד של האתר הוא תיירים עצמאיים, אבל גם סוכני נסיעות, שיוכלו לבצע דרכו רכישות קבוצתיות. יש באתר מנוע חיפוש פנימי ו"קופת אקספרס" לרכישת כרטיסים מיידית אונליין.

ואם אתם כבר בסביבה...
www.brooklyntourism.org

תמיד מטיילים במנהטן, ולברוקלין מגיעים, לכל היותר, כדי לבקר בני משפחה. אבל בברוקלין, כפי שאפשר לראות באתר המרשים שהוקם עבור רובע זה, יש גני שעשועים, אדריכלות מעניינת, מוזיאונים, ואפילו חיי לילה. בברוקלין, ניתן לערוך סיור "בינלאומי" - אודסה הקטנה בברייטון ביץ', צ'יינה טאון בסאנסט פארק, פוליש גרינפוינט, מורשת אפרו-אמריקנית בבדפורד-סטוויסנט, פלאטפוש הקאריבית, סאנסט פארק ובושוויק הלאטיניים ומידווד הפקיסטאני. שלא לדבר על האוכלוסיה החסידית הגדולה ביותר בעולם, בווילאמסברג ובקראון הייטס.

טיולים עם אקשן
www.Xtrip.co.il

האתר החדש של חברת "אקסטריפ", המציעה מסעות אתגריים ברחבי העולם באמצעות ג'יפים, אופנועים, אופניים, כדור פורח, סירות רפטינג או ברגל, מגיש מגוון מסעות ופרויקטים מסוגים שונים. הגולשים יכולים לטעום וירטואלית מהחוויות, על ידי תמונות הממחישות את הנופים המיוחדים. הטיולים המוצעים הם החל ממסע מפנק בארמונות מאהרג'ה, שאינו מסכן אפילו את הלק בציפורניים, ועד למסעות הדורשים אימונים מוקדמים, הכשרה ומיומנות, ומסתיימים באוהל אלפיני על פסגת הר קילימנג'רו. אזור נפרד באתר מביא תמונות ממסעות אתגריים קודמים.

נימוסי שולחן מסביב לעולם
www.fekids.com/img/kln/flash/DontGrossOutTheWorld.swf

בטח, אתם יודעים לא לאכול עם הרגליים על השולחן במסעדת פאר. אבל מה בנוגע למסעדה מפוארת בחארטום שבסודאן? האם להכניס את הגמל פנימה, או להשאיר אותו בחוץ? האם יעצרו אתכם בגלל רעש המצמצוץ שעושה הקשית שלכם כשאתם גומרים לשתות את הקולה? ומה בנוגע לנמלים במרק, האם לחלץ אותן או להניח להן לטבוע? והאם האמהות בסין מדרבנות את ילדיהן לגמור הכל מהצלחת? ומה עושים עם שאריות המזון במסעדה בספרד? אתם מוזמנים לאתר עם חידון קטן ומשעשע בנושא נימוסי שולחן מסביב לעולם.

ד"ש ממלכת שבא
www.notes.co.il/carmel/11418.asp

כרמל וייסמן, חוקרת תרבות ותרמילאית בנשמה, מעבירה ביומן הרשת שלה רשמי מסע וצילומים מביקור שערכה באחרונה באתיופיה. היא מזכירה לנו, ששורשי של האנושות נטועים עמוק באפריקה, ובעיקר באזור בו שוכנת היום אתיופיה. "מרבית אתרי הטיול בצפון אתיופיה קשורים בכנסיות", כותבת וייסמן, "באיים של אגם טאנה ניתן למצוא כנסיות עגולות מהראשונות באתיופיה מעוטרות בציורי קיר עתיקים ומרהיבים מהמאות הראשונות לספירה. ככלל, מאחורי הפרוכת של כל כנסיה אורתודוכסית באתיופיה יש העתק של ארון הברית".

שיקגו ההיסטורית
www.encyclopedia.chicagohistory.org

בפרויקט משותף של ספריית "ניוברי" והאגודה ההיסטורית של שיקגו, יחד עם אוניברסיטת נורת'ווסטרן, עלה אתר אינטראקטיבי עשיר ומרשים, המלווה את האנציקלופדיה של שיקגו. האתר כולל שפע משאבים הקשורים בשיקגו, כולל טקסטים היסטוריים, סרטוני וידאו, קטעי אודיו, ציורים, צילומים ומפות. אזור "המפות העשירות" מאפשר חוויה אינטראקטיבית בתוך מפה של פריירי אווניו משנת 1828, ואפשר גם לצלול לתוך מפות עתיקות עוד יותר, המסודרות על פני שנים, כמו מפה משנת 1795, בה היתה שיקגו עדיין כפר אינדיאני.

האיים הבריטיים בתמונות
www.geograph.co.uk

אתר "ג'יאוגרפינג", הכלאה בין אתר המפות MapQuest לבין אתר שיתוף התמונות Flickr, הוא פרויקט קיבוצי מקוון, שמטרתו תיעוד על ידי תמונות מייצגות של כל קילומטר מרובע באיים הבריטיים. את הביג-בן כולם מצלמים, אבל מה עם המגדלור הדרומי ב-Fair Isle, או איצטדיון מאדג'סקי ליד רידינג? באתר קובצו כבר יותר מעשרת אלפים תמונות, המכסות אזורים גדולים של המפה. ניתן לגלוש דרך המפה, תוך התמקדות בנקודות האדומות שעליה, כדי לצפות בתמונות, לערוך חיפוש בתמונות, לראות את הרשימה המלאה, או לדבר על התמונות בפורומים.

נשים על אופניים
www.lunatours.com

אתר "לונה טורס" מציע טיולי אופניים מודרכים לנשים בלבד, בכל דרגות הקושי, במקומות שונים בעולם. ביולי יצא טיול אופניים למערב אירלנד, לאורך גדות נהר שנון. החודש (יולי), למשל, יצא טיול אופניים לאיסלנד, ארץ הקרחונים והגייזרים. הטיול יוצא מרייקיאוויק הבירה, והמשתתפות מדוושות על פני נופים טרשיים דמויי ירח, על פני כרי מרעה ירוקים עם סוסים איסלנדיים יפהפיים ובשבילי עפר. לנובמבר מתוכן טיול אופניים של שבועיים לאי הדרומי של ניו-זילנד, החל מהעיר כרייסטצ'רץ', באזורים שהצטלמו לטרילוגיית סרטי "שר הטבעות".

>>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/massa7-05.htm

Sarit Perkol internet pages


98