כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 31.8.03

black light show
וואו, משחקים באור

חוויית האור השחור

למי שמתכנן ביקור בפראג: באתר היפה של מופע התיאטרון השחור "וואו" ניתן להתרשם מהמופע התלת-ממדי, בו רקדנים מרחפים מעל הראש, פרפרים ודגים ססגוניים ממלאים את האולם ועכביש ענקי גוהר ממעל. ההפקה משלבת תאורה אולטרה-סגולית וצבעים זרחניים, עם אפקטים מיוחדים. אפשר לקרוא באתר על ליאור כלפון, יוצר, כותב ובמאי המופע, לראות תמונות מהמופע ולקבל פרטים על לוח ההופעות, מחירי הכרטיסים והזמנה דרך האימייל.
www.wow-show.com

מיגל המרגל בקרטל

"קרטל" היא זירה ישראלית חדשה לסחר מוטורי, המאפשרת פרסום מודעות לפי קטיגוריות - פרטיות, מסחריות, שטח, אופנועים, קטנועים, מיוחדים - וכן החלפת רכבים בין אנשים פרטיים. שירות מיגל המרגל מאפשר לנרשמים לקבל באימייל או בסלולרי (פרטנר וסלקום) מודעות רכב חדשות לפי המיפרט הרצוי. דמות וירטואלית נוספת באתר הוא רודריגז המשדך, הממונה על החלפות רכב בין אנשים פרטיים. הכל חינם בינתיים, למעט עלות קבלת הודעות SMS.
www.cartel.co.il

להכניס לפרופורציות

מידע על ניתוחי אף ואוזניים, הרמת חזה, העלמת קמטים, עיבוי שפתיים, מתיחת בטן ופנים ועוד שיפוצים יש באתר המחודש של רשת פרופורציה. מלבד הפרטים על סוגי הטיפולים יש באתר חדשות, פורום מומחים המשיב לשאלות הגולשים וצילומי מפורסמים מהארץ ומהעולם לפני ואחרי הניתוח. החידוש באתר המחודש: הדמייה ממוחשבת לניתוח אף. מעלים לאתר צילום לפי הוראות מפורטות, ומקבלים באימייל את האופציה המשופרת.
www.proportzia.co.il

משחקים אונליין בחינם

אתר 1001 אונליין גיימז מציע שפע של משחקים חינם, בקטיגוריות שונות: פעולה, הרפתקה, לוח, קזינו, קלפים, מילים, טריויה, ספורט וילדים. ליד כל משחק כתוב אם צריך להירשם או לא ואם יש אופציה של משחק ברשת. כך אפשר לשחק אונליין ובלי להתקין תוכנות משחקים כמו שש-בש, דמקה, שחמט, דומינו, מונופול, התליין, טקסט-טוויסט, מרוץ מכוניות, בלאק-ג'ק, פוקר סוליטר ועוד רבים וטובים.
www.1001onlinegames.com

איפה הכסף שלי

קווין טראס וגלן הווארד מצאו דרך לנהל מעקב אחר דפוסי הנדידה של שטרות כסף ברחבי העולם. בעלי דולרים אמריקניים או קנדיים מוזמנים להירשם לאתר ולרשום שטרות שברשותם, כולל הערך הנקוב, השנה, המספר הסידורי ומצבו הפיזי של השטר. המהדרין רושמים על השטר את כתובת האתר, בתקווה שמי שהשטר יתגלגל לידיו יבין את הרמז. המשתמשים הרשומים מקבלים לאימייל הודעה בכל פעם שאחד השטרות "שלהם" מתגלה ונרשם שוב בידי מישהו באתר, ואפשר לראות כמה ק"מ עבר השטר. באתר יש סטטיסטיקות שונות, כמו החברים שרשמו הכי הרבה שטרות, או השטרות שהגיעו למרחק הרב ביותר.
www.WhereHaveIBeen.com

שלוש משאלות

הלינק של הסרטון החביב על הערבי ושלוש המשאלות מתרוצץ בימים אלה באימייל. אם לא קיבלתם, הנה:
http://humor.is/flash/arab.swf

איש חכם אמר

מי שאוהב לתבל את דבריו בציטוטים ימצא אוצר באתר "בין המרכאות". אמרות שפר על מחשבים ואינטרנט, מוזיקה, ספורט, פילוסופיה, אהבה, צבא ועוד, לפי קטיגוריות. יש גם חפשן פנימי ותוכנה המנפיקה ציטוט אקראי. http://iq.old-games.org

~ ~ ~ חראקירי קבוצתי באינטרנט ~ ~ ~

קראו לו "מוראטה", נער שליחויות בן 28 מטוקיו. שבועות הוא היה דבוק לאינטרנט, מחפש גולשים אחרים שחולקים איתו את אותה תשוקה אפלה אל המוות. הוא מצא אותם, כפי שמדווח "וושינגטון פוסט", באתרים יפנים הנושאים שמות כמו "מחתרת ההתאבדויות" ו"דד-ליין". אחר הצהריים אחד של חודש מאי הוא נפגש פיזית בפעם הראשונה עם עוד שני צעירים אובדניים שהכיר באינטרנט. הם נסעו לאזור הררי שקט במרחק שש שעות מטוקיו, חלקו ביניהם כדורי שינה, ותודות להוראות שהתפרסמו באחד האתרים - הדליקו פחם במכונית שלהם ומתו מהרעלת דו תחמוצת הפחמן. אחיו הבכור של "מוראטה", שדיבר בעילום שם, אמר שניתק מאז את החיבור לאינטרנט.
מותם של השלושה היה רק מקרה אחד בשורה של "התאבדויות אינטרנט" ביפן. לפי הוושינגטון פוסט, משטרת יפן מסרה שבששת החודשים האחרונים לפחות 32 בני אדם - רובם בשנות העשרה והעשרים לחייהם - התאבדו יחד עם גולשים אחרים. רבים אחרים כרתו "הסכמי התאבדות" באינטרנט, אבל נכשלו, או התחרטו ברגע האחרון.
פסיכיאטרים ומומחים להתאבדות קושרים את התופעה למשבר זהות שפוקד את יפן, בשל שפל כלכלי שנמשך כבר 13 שנה. שיעור ההתאבדויות ביפן גבוה עכשיו מאוד ממילא. זו מדינה שההתאבדות - חראקירי - אינה זרה לה, עוד מימי הסמוראים. אבל אפילו לפי אמות מידה יפניות, חל זינוק מדהים במספר מקרי ההתאבדות: 32,143 בשנה שעברה, לעומת 21,346 מקרים ב-1990, השנה בה התחיל השפל הכלכלי.
לפי הוושינגטון פוסט, "התאבדויות האינטרנט" הפכו נושא שיחות שכיח בערוצי צ'אט, וגם הפנו את תשומת הלב לשילוב בין המסורת העתיקה לבין הטכנולוגיה. אתרי "איך למות" ביפנית הולכים ומתרבים, וניתן לגשת אליהם מבתי הספר, מהמשרדים, מהרכבת התחתית וממכוניות, דרך הטלפונים הסלולריים. חוקרי המשטרה אומרים, שהמקרה המתוקשר הראשון של "התאבדות אינטרנט" היה ב-11 בפברואר, ליד טוקיו. האירוע התפרסם בכותרות העיתונים ברחבי המדינה, ולדברי השלטונות - שימש השראה להסכמי התאבדות רבים נוספים שנכרתים דרך הרשת, בפורומים ובצ'אטים.
בישראל, בעקבות התאבדותו ב-1997 של החייל ערן אדרת ז"ל בעזרת הוראות שקיבל בפורום באינטרנט, הוקמה עמותת אשנ"ב - אזרחים למען שימוש נבון באינטרנט.

אתר סהר - סיוע והקשבה ברשת, למניעת התאבדויות: www.sahar.org.il
התאבדויות באינטרנט: www.perkol.itgo.com/suicide.htm

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar31-8-3.htm


77