הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 15.5.2005

ניסו היווני

האתר של "היווני זורבה", הלא הוא ניסו, מוקדש למוזיקה יוונית ולמה שמסביב לה. יש באתר קליפים של זמרים, שירים להורדה, לימוד יוונית בסיסית, מידע על יוון העתיקה ועל ערים ביוון וגם אלבום תמונות אישי. ברשימת הקישורים שלו תמצאו את האתרים של יורגו דלארס, סטליוס קזנגידיס, נוטיס ספקיאנקיס וחאריס אלכסיו - וגם של יהודה פוליקר ושל שמעון פרנס. יש רדיו אוזו ביוונית, רדיו אינטרנטי ומאות תחנות רדיו ושירים להורדה ביוונית, ולקינוח גם אתר של בניית בוזוקי.
www.zorbagreek.area.co.il

אמנויות הבמה

ישראל וייזר ויהונתן כהן עובדים יחד זה כ-20 שנה. .ישראל הוא משורר ואיש חינוך שעוסק בהוראת תיאטרון וספרות, כתיבת מחזות ובימוי. יהונתן הוא מוזיקאי, מלחין, מעבד ופזמונאי, שעוסק בכתיבת מוזיקה וניהול מוזיקלי. יחד הם אחראים על תיאטרון "היוצר" ועל ההבטים השונים של הבמה: כתיבה, בימוי, מוזיקה, כוריאוגרפיה, תפאורה ותלבושות. באתר שלהם אפשר לקרוא על התאטרון ועל תהליך ההפקה ולסקור את רפרטואר ההצגות, המותאמות לסיום בי"ס יסודי, לסיום תיכון ולחגים בקיבוצים. בין ההצגות: "ילד הכרובית", "המלאך", "אוזו ומוזו מכפר קקרוזו", "שלומה המלך ושלמי הסנדלר", "נעורי ורד'לה", "יוסף וכתונת הפסים המשגעת" ו"עוץ לי גוץ לי".
www.hayotser.spotquick.com

הכנה לבגרות בתנ"ך

אורט ישראל העלתה אתר הכנה אינטראקטיבי לבחינת המתכונת ולבחינת הבגרות בתנ"ך, שתתקיים ב-15.06.05. האתר, שפותח במנהל לפיתוח ולהכשרה של אורט, מכיל שאלוני תרגול אינטראקטיביים ופורומי תמיכה בהשתתפות מורים מוסמכים. הפורומים יתקיימו בתאריכים הבאים: 15.5.05 בשעות 16:00-18:00 בנושא תורת הגמול והשוואה בין מלכים ודברי הימים; ב-10.6.05 בשעות 10:00-12:00 בנושא ספר בראשית א-י"א וב-14.6.05 בשעות 10:00-12:00 בנושא "unseen". עוד באתר: שאלות המבוססות על מבנה בחינת הבגרות ותשובות מלאות, מיפוי של חומרים על-פי מיומנויות מקראיות וספרים במקרא, תרגול קטעי "unseen" ותשובות לבדיקה עצמית, דוגמאות למבחנים ופתרונותיהם.
space.ort.org.il/biblebagrut

עיסת החלומות

באתר של ליאת פנקס מוצגות יצירותיה בציור, בצילום ובפיסול. הציורים מתמקדים בהודו ובאהבה, הצילומים מדרום אמריקה ומהמזרח, והפסלים עשויים בעיקר מעיסת נייר. יש באתר ביוגרפיה של היוצרת והזמנה לתערוכה שלה לכבוד "עיסת חלום" - ספר המשלב דימויים מפוסלים וקטעי חלומות - ב-23 במאי בגלרייה "החווה" בחולון.
www.artcore.co.il

השוואת מחירים פלוס

אתר "ויו-סקור" הולך צעד אחד מעבר למנועי השוואת המחירים - באתר נאסף תוכן הקשור למוצרים, מתוך אתרי ביקורת, ומכמת בכוכבים את הביקורות לדירוג. הואיל והביקורות האלה נכתבו בידי מומחים (ביקורות של CNET, של PC מגזין, DCResource ועוד), הן אמורות להיות הכי אוביקטיביות. הדירוגים של כל מוצר משוקללים ומיוצגים בטכנולוגיית TextScrore של החברה. האתר הבינלאומי הושק בפברואר 2005, והוא אמור ללוות את הקונה בשלושת שלבי הקנייה: בחירת המוצר (כולל הדגם המסוים, מבין מאות דגמים בעלי תכונות דומות ומחירים דומים), היכן לקנות (על בסיס המחיר ואמינות המוכר) ואפשרות רכישה, באינטרנט או מחוצה לו.
www.viewscore.com

עולם היידיש

אתר "עולם היידיש" מוקדש לשפה, לספרות ולפולקלור היידי. תשומת לב מיוחדת ניתנת ליחסים בין העברית ליידיש ולדורות של סופרים הכותבים בשתי השפות. באתר מוגשים טקסטים ביידיש, בהם תרגום יהואש לתנ"ך, מדריך ליצירות שלום עליכם וכתב העת לחקר היידיש "חוליות". יש גם סיפורים מוקלטים ביידיש, מאת י. ל. פרץ, שלום עליכם, מנדלי מוכר-ספרים, שלום אש, איציק מנגר ועוד, רשימת קישורים שימושיים לתחנות רדיו ביידיש, למרכזי תרבות ולגינאולוגיה יהודית. את האתר עורך לאונרד פרגר ומתחזק טל דניאל.
yiddish.haifa.ac.il
השטעטל הווירטואלי: www.perkol.itgo.com/yiddish.htmאירועי רשת בתפוז: אירוויזיון ועוד

פורום אירוויזיון חוגג את האירוויזיון ה-50: כל יום יועברו שידורים ישירים ב-BlogTV מחדר העיתונות באוקראינה. שי ברק, עמית דקל וחזי שייאר יענו לשאלות הגולשים, יגלו סקופים על המתרחש מאחורי הקלעים של התחרות ויביאו נציגי משלחות לענות לשאלות הגולשים. פרטים על מועדי השידורים של "מקייב באהבה":
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/communityEvent.asp?id=32797

בסופ"ש הבא 19-21 במאי יקיים בלוג TV "סופ"ש אירוויזיון": שידור מחזורי של אירוחים הקשורים בתחרות האירוויזיון, בין השידורים: אירוח אילנית, ירדנה ארזי, גלי עטרי, דנה אינטרנשיונל, מאחורי הקלעים של הקדם אירוויזיון ועוד.
blogtv.tapuz.co.il

אירוחים נוספים - פליטי תוכניות ריאליטי

* ביום ראשון 15.5 לאחר שידור "סוף הדרך 2" יתארחו המתמודדים שעזבו את התוכנית.
forums.tapuz.co.il/sof

* ביום שלישי 17.5 לאחר "דרוש מנהיג" יתארח המתמודד שהודח מהתוכנית.
manhig.tapuz.co.il

יום רביעי 18.5 ב-19:00 - רן ודודי, ממנחי my music magazine בערוץ מוזיקה 24, יענו לשאלות הגולשים בבלוג TV.
forums.tapuz.co.il/music24

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar15-5-5.htm

Sarit Perkol internet pages


94