אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 7.11.2004

טיולים תרבותיים בראש ירוק

האתר של ראש ירוק משלב לימודי תרבות עם טיולים בארץ ובחו"ל

"אז מה היה לנו? ארבעים ושמונה מטיילים (כשלושים יותר מדי...) שלושה מנהלים, רופאה אחת, נהג אחד ודי. תשעה ימים ותשעה לילות, ובכל יממה 28 שעות עגולות" - כך מתחיל שיר שנכתב לסיכום הטיול לסיציליה, שערכו בסוכות חברי "ראש ירוק". ים כחול, גיאולוגיה, ארכיאולוגיה, מסע במעלה הסטרומבולי, פסיפסים מדהימים, זיתים ועגבניה, לחם ויין, סיפורים, הרצאות, והרבה חוויות. סיכום הטיול מתפרסם באתר האינטרנט של ראש ירוק, באזור המוקדש לטיול "סוד הקסם הסיציליאני", לצד צילומים של הקבוצה ונופים שצילמו מיכאל מר, דנצ'ו ארנון, שלום נוי ועוד.
ראש ירוק הוא מכון ללימודי תרבות בדגש ארץ ישראל. בכל שנה בוחרים נושא מעניין המוגש בהיבט רב תחומי על מרצים, רובם אנשי אקדמיה, תוך הדגשת כל הקשור בארץ ישראל. באתר מתפרסם מידע על ראש ירוק, כולל פירוט הנושאים והמרצים, פירוט מועדי ההרצאות ונושאי המפגשים.
חבושים בכובעי המצחיה הירוקים, יוצאים חברי ראש ירוק לטיולים בארץ, בדרך כלל למקומות מיוחדים. אחת לחודש יוצאים לטיול של יום, ופעם או פעמיים בשנה, יוצאים לסופשבוע, כדי להכיר לעומק אזור מיוחד. הטיול הראשון יתקיים ב-5 בנובמבר - ביקור ביבנאל וארוחה כפרית עם עמירם אידלמן ודודו קוסטיצקי. הטיול יכלול סיור במושבה והאזנה לסיפורי משפחת קוסטיצקי, מהמייסדים, וכן ארוחה כפרית מיוחדת. הטיול שאחריו, בתחילת דצמבר, יישא את השם המבטיח "פתחו של גן עדן" - סופשבוע ארוך בבית הארחה חדש בבית שאן, הצופה אל בקעת הירדן, כולל סיורים של עתיקות וציפורים.
הטיולים בראש ירוק המתוכננים לחו"ל בשנה הקרובה יהיו סמינר אמנות בן ארבעה-חמישה ימים ברומא ("ליאונרדו ופסטה"), טיול של כשבוע בארמניה ("למרגלות האררט") ועשרה ימים עד שבועיים במרוקו ("חגיגה מרוקאית").
מדור "זכרונות בתמונות" שבאתר מביא צילומים מהטיולים בעולם, כמו מסע שורשים לפולין עם הרב בנימין קלמנזון, לילות לבנים ברוסיה, בעקבות תיבת נוח במזרח טורקיה, בולגריה ועוד. בין הטיולים בארץ שרשמיהם מתפרסמים באתר: סיור מזמר בעקבות רכבת העמק ("מדוע דוממים הפסים?"), תל מגידו ויערות מנשה, עם האר"י וגוריו - סופשבוע בצפת של המאה ה-16, בעקבות הסוס המהיר - דרך המלך הממלוכית ו"רגליים נקיות - אל טקסי רחיצת הרגליים בירושלים".
לקינוח, חברי ראש ירוק משתתפים גם במפגשי קולנוע עם ניסים דיין, סביב מקומות שונים בעולם. באתר מתפרסמת תוכנית ההרצאות, שמתחילה בברזיל, עוברת דרך הודו, רוסיה וצ'כיה ומסתיימת בלונדון, אנגליה.
ראש ירוק: www.rosh-yarok.co.il


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef7-11-4.htm

Sarit Perkol internet pages


50