אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 5.9.2004

שימו לב למזג

צפון אמריקה בעיצומה של עונת ההוריקנים, כפי שניתן היה לראות מההרס שזרעו בפלורידה הסופות צ'רלי ופרנסיס, סופות וסערות יכולות להרוס גם חופשה, לכן כדאי לבדוק מראש לאן נוסעים, בעונה זו של השנה. "וושינגטון פוסט" ממליץ על כמה אתרי אינטרנט שמאפשרים לתכנן היטב את הנסיעה, מבחינת מזג האוויר.
האתר של המינהל האמריקני הלאומי לאוקיאנוסים ולאטמוספירה (www.noaa.gov) הוא גן עדן לחובבי מזג אוויר. אתר יבשושי, עמוס דיווחים רשמיים על מזג אוויר, חדשות ועצות. יש תחזיות לטווח קצר וארוך, המתעדכנות לעיתים תכופות, וכן אזהרות מקומיות. אתר זה מתייחס לארצות הברית בלבד. אתר שירות החיזוי הרשמי של ארצות הברית (www.weather.gov) ידידותי גם למשתמשים פחות טכניים, והוא כולל תחזיות עדכניות, תמונות לוויין ואזהרות. אפשר להגיע דרכו גם לחדשות בנושא הוריקנים וסופות טרופיות, דרך המרכז הלאומי להוריקנים.
האתר המהודר של ערוץ מזג האוויר (www.weather.com) הוא ידידו הטוב ביותר של המטייל. אפשר לבדוק דרכו את איכות האוויר ואת העיכובים בנמלי התעופה ביעד הנסיעה, תנאי סקי ותנאי גולף. האתר מספק תחזיות לגבי ארצות הברית ולגבי ארצות אחרות בעולם, וניתן גם להרכיב באמצעותו חופשה, על פי חודש השנה, האזור והטמפרטורה החביבה עליכם. יש באתר הזה גם עדכונים לגבי התקדמות הוריקנים ודיווחי תנועה, כולל קטעי וידאו. האתר הידידותי ביותר למשתמש הרגיל, שאינו קורא מפות סינופטיות להנאתו, הוא "מחתרת מזג האוויר" (www.wunderground.com), בו התחזיות והמפות מאוד קלות לקריאה. יש תחזיות בינלאומיות, מפות בשלושה צבעים של התקדמות ההוריקנים ובתור בונוס - מפות של השמיים.
אתר "אקיו ווד'ר" (www.accuweather.com) תפור לצרכים של מטיילים, ויש בו דיווחי מזג אוויר לגבי כבישים בינמדינתיים, עיכובים בטיסות, מפות ותחזיות מיוחדות לטובת חובבי גולף, סקי או ספורט המים. יש גם תחזיות ל-15 יום וקריין מזג-אוויר בווידאו.
אתרי מזג אוויר ישראלים: www.perkol.itgo.com/mezeg.htm--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef5-9-4.htm

Sarit Perkol internet pages


59