אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 19.9.2004

חיק הטבע באמצע העיר

אתר גני יהושע מספק מידע על הגנים השונים של תל-אביב

מלבד הים, גני יהושע הם הכי הרבה טבע שיש לתושבי תל-אביב והסביבה. תחת השם הזה מסונפים פארק הירקון, פארק מנחם בגין וגני הטבע - הגן הזואולוגי והגן הבוטני. שטחו הכללי של פארק הירקון כ-3,500 דונם, מכביש גהה במזרח ועד שפת הים במערב. האזור הפעיל של הפארק משתרע על שטח של 3,000 דונם, מתוכם 1,400 דונם מדשאות, 1,200 דונם חורשות, ערוגות, פרחים ושיחים והיתר מתקנים שונים.
הנתונים המספריים האלה לקוחים מאתר האינטרנט של חברת גני יהושע, בו תמצאו מידע על תולדות הפארק, על האטרקציות בתחום הטבע, הספורט והבידור (כולל גלריות עם תמונות של מופעים גדולים בפארק, כמו הערב לזכרה של נעמי שמר) והגנים הייחודיים. באזור האתרים ההיסטוריים נכללים "עשר טחנות" (אל הדר) ו"שבע טחנות", ובאתר יש הסבר על טחנות הקמח שהופעלו בכוח אנרגיית המים והתקיימו עד תחילת שנות ה-40, כאשר הוכנסו לשימוש טחנות ממונעות.
בין האטרקציות של הפארק המפורטות באתר האינטרנט: גולפיטק (מיני-גולף), המימדיון (שעשועי מים), פינות חי, צפארי-ג'ונגה ג'ונגה (פארק ציפורים), רב-אופן ואופניים לרכיבה משפחתית, גן ההרפתקאות, רכבות ננסיות, שיט באגם, סקי מים בפארק מנחם בגין ופעילות אתגרית ביער בראשית (קבוצות).
ברשימת הגנים הייחודיים תמצאו את גן הסלעים, גן הקקטוסים, הגן הגזום, הגן הטרופי וגם "גן הבנים", בו צומחות, למרבה הצער, גם אנדרטות לזכרם של בני תל-אביב-יפו שנפלו במערכות ישראל. בגן ניטעו 11 חורשות של ארצי ארץ ישראל, כשכל אחת מייצגת תקופה או מלחמה. בחורשות הוצבו עמודי גרניט שחור, עליהם חקוקים שמות הנופלים.
במדור המפות שבאתר יש מפות צבעוניות, גדולות ומפורטות של הפארקים ומידע על דרכי הגישה בתחבורה פרטית (בצירוף מפה) ובתחבורה ציבורית. כדאי לעיין, ואולי גם להוציא תדפיס, לפני שיוצאים לדרך. במדור הנגישות שבאתר נכתב, כי ב-2002 הכריזה החברה על הנגשת הפארק גם לנכים והזמינה אותם להשתתף בכל הפעילויות המתקיימות בפארק. במסגרת מדיניות זאת, הותאם כל הפארק לגישת נכים, החל בחניון וכלה בהתאמת הפעילות המתרחשת בפארק.
אתר גני יהושע: www.park.co.il--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef19-9-4.htm

Sarit Perkol internet pages


121