אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 15.8.2004

מלונדון לקייפטאון, ברגל

אפילו מסע של עשרת אלפים מייל מתחיל בצעד קטן אחד, וג'יימס סלווין עשה את הצעד הראשון ב-28 בפברואר, עת יצא מלונדון, אנגליה, בדרכו לקייפטאון, דרום אפריקה. סלווין מתכנן לחסל הרבה זוגות נעליים עד תום המסע שלו, שאמור להימשך שנתיים, במהלכו הוא מגייס תרומות לארגון הצדקה החביב עליו, "אקשן-אייד אינטרנשיונל". את חפציו - אוהל, שק שינה, כלי בישול, בגדים ומקלחת סולרית - הוא מוביל בתוך עגלת תינוקות מדגם ספורטיבי. "זה נראה טפשי", הוא כותב באתר המלווה את מסעו, "אבל זה חוסך לי סחיבות".

באתר הוא מסביר מדוע יצא למסע: "כשמלאו לי 30, לא קניתי פרארי ולא הקמתי בית, אלא קפצתי לנהר התמז וחציתי אותו בשחייה. לא חשבתי על הקפיצה, פשוט עשיתי זאת. אנשים הם אלה שהופכים את עולמנו להיות כפי שהוא, לכן אני מתכוון ללכת ולפטפט עם כמה שיותר אנשים לפני שאתפגר. כשאתה מתלהב ממשהו, אתה תמיד צריך לנסות לעשות ככל יכולתך כדי לעשות את מה שאתה מוצא לנכון. אני מוצא שאקשן-אייד עושה דברים, שהייתי רוצה שיותר אנשים יעשו". בינתיים הוא גייס 518.46 ליש"ט לטובת העניין, והיעד שלו לאסוף תרומות בסך 50,000 ליש"ט.

לצד מפות מסלול ותמונות, סלווין מפרסם באתר יומן מסע - בלוג - בו הוא מפרט את קורותיו. בדף שמתפרסם ב-8 באוגוסט מתאר סלווין את "אל קמינו דה סנטיאגו", דרך צליינית קדומה בצפון ספרד. "ההתחלה שלה, לפי הסיפור, היא בדלת הקדמית של ביתך, והיא מובילה עד העיר סנטיאגו, בצפון-מערב ספרד. לפי הסיפורים, בעיר סנטאיגו שוכנים שרידיו של ג'יימס הקדוש, ובזמנים עברו, מיליוני אנשים מכל העולם היו באים לחלוק לו כבוד, במה שנחשב מסע הצליינות הגדול ביותר של כל הזמנים. בזמן שחציתי בהליכה את צרפת, נפגשתי עם אנשים שסיפרו לי על הדרך הקדומה הזאת ועל האנשים המדהימים שסיכנו את חייהם כדי להלך בה. מידי שנה, אנשים שברו את ראשם, את גופם ואת רוחם בחציית פני השטח הקשים, בתקווה להפגין את אמונתם ולחזק אגב כך את נפשם. הסיפורים האלה הפיחו בי תקווה, שהמסע הפרטי שלי יצליח. נהניתי מאוד להאזין לכל מי שסיפר לי סיפורים אלה, אבל התייחסתי אליהם כאל לא יותר מאשר צ'יזבטים. ואיך בכלל הלכתי בדרך הזאת, זה מדהים, שכן זה בכלל לא בכיוון של דרום אפריקה, אלא מפספס את הכיוון ביותר מאלף קילומטר. ובכל זאת, הלוך הלכתי בה".

את שאר הסיפור, במהלכו פגש גם את מריאנה, נפש תאומה, אמנית מאירלנד עם עגלת תינוקות משלה, תקראו (באנגלית) ביומנו. המסקנה היא, שלפעמים שווה לסטות מן הדרך.

הולך מסביב לעולם: www.walkingaroundtheworld.com--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef15-8-4.htm

Sarit Perkol internet pages


45