Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי ג'ון / מאת שרית פרקול

יום שישי 18.3.05

חייהם הסודיים של הכלבים

www.automatedredemption.com/flavorcountry/dogblog

רובנו, ובמיוחד אוהבי החתולים שבינינו, חולפים ברחוב על פני כלבים בלי לחשוב פעמיים. לכל היותר, אם הכלב יפה במיוחד, כמו כחולי העיניים מסיביר, אנחנו נועצים בו מבט שני. ולעיתים, אם אנחנו נמנים עם חובבי הכלבים, נלטף את הכלב. אבל לנסות להיכנס לראש של כלב זר?

זה בדיוק מה שעושה ג'ון, בלוגר מסן פרנסיסקו, בעל "דוגבלוג". הוא מתהלך ברחובות העיר, פוגש כלבים קשורים לכל מיני דברים, מצלם אותם - ומציע לעולם את המחשבות שחולפות בראשו בקשר אליהם. הוא התחיל את הבלוג בינואר, ובינתיים תועדו אצלו כבר 160 כלבים.

"אני חושב שהוא יודע שאין שום דבר בקצה המוט, ושאם רק יקפוץ מספיק גבוה, יוכל להיות חופשי לנצח... אבל אני לא בטוח שאכפת לו", כותב ג'ון מתחת לתמונה של כלב הקשור למוט קצר.

כלב אחר, שנשאר סגור במכונית, עורר בג'ון את ההגיג הבא:
"הכלבלב הכי מפוחד שראיתי בחיים שלי, במושב הנהג של מכונית חונה. 'מה לעזאזל אני עושה כאן? אני לא יודע לנהוג במכונית עם הילוכים! הם יודעים את זה טוב מאוד! אסור היה לי להרשות להם להפוך אותי לנהג שודים. חרא'."

לא יודעת אם ג'ון קרא את "טימבוקטו" של פול אוסטר והתוודע אל מיסטר בונז שלו, אבל ליד תמונה של כלב ג'ינג'י קשור בסרט אדום לעמוד, הוא כותב: "אני חושב שאם אצטרך אי-פעם להיות הומלס שמקבץ נדבות על המדרכות, הייתי רוצה שכלב כזה יסתובב לצידי. הוא נראה כאילו הוא מסוגל לדבר בחשאי, אבל מוכן לעשות זאת רק עם נוודים".

"אני יודע שזה נראה ההפך, אבל דווקא הכלב משמאל הוא זה שקשור", הוא כותב ליד תמונה של שני כלבים בדשא. "השני פשוט חופר מתחת לספסל, חופשי כציפור דרור. אני חושב שהוא שם רק כדי להתגרות בכלב הקשור".

ליד בוקסר עם לשון בחוץ ומכל קטן לידו, שנראה כאילו הוא מחייך, כותב ג'ון: "הוא מחייך כאילו הוא מחזיק את סוד החיים במכל הלבן הקטן, אבל הצצתי פנימה - יש שם רק מים".

"יש לו מים ויש לו חומר קריאה", מספר ג'ון על כלב אחר שפגש. "בעצם, אין לי שום דבר שהוא עשוי לרצות. מלבד ביסקוויט, אולי. יש לי כמה עוגיות מעוכות שנשארו לי מהטיסה, עדיין בעטיפות שלהן. האם כלב יכול לרצות את זה?"

כלב אחר, שניצב זקוף וחגיגי ליד העמוד אליו הוא קשור, עורר את ג'ון לכתוב עליו: "משהו בברנש הזה גורם לי לחשוב, שאם תהפכו אותו לאדם על ידי קסם כלשהו, תקבלו משרת בריטי מושלם. זה פשוט הרושם שאני מקבל כאן".

בפוסט אחר, הוא מספר מעין סיפור בהמשכים בתמונות. רואים את הכלב קשור לקשת ממתכת, מביט הצידה, וכתוב "תראו אותו, הוא כולו אומר 'חכה, לאן אתה הולך? למה קשרת אותי? זה מין שער שדרכו עוברים למימד אחר'?" ובתמונה למטה בא ההמשך, הפעם כשהכלב מישיר מבט: "בסדר, אתה יכול ללכת, אבל אם אתה לא מביא את התחת שלך לכאן בחזרה תוך חמש דקות, אני אחזור דרך השער הזה אל היקום שממנו באנו. כן, בדיוק, יקום שנראה ומריח בצורה חשודה כמו זה שאני נמצא בו עכשיו, אבל זה יקום שבו אתה נותן לי לפעמים ביסקוויט בלי כל סיבה הנראית לעין".

כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-dogs.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

173