Sarit Perkol's Internet columns, Maariv

העולם על פי דאגלס אדאמס / מאת שרית פרקול

יום שישי - 21.5.04

בלי פאניקה!

חמישה ספרים, שלושה מחזות, משחק מחשב ומגבת, זה מה שהניב עד כה "המדריך לטרמפיסט בגלקסיה". אז יש סרט בדרך, והנה, גם בלוג

Douglas Adams

hitchhikers.movies.go.com

כדור הארץ וכפתור אדום, בולט ומזמין מתנוסס בכניסה לאתר של הסרט "המדריך לטרמפיסט בגלקסיה", על פי דאגלס אדאמס, שצילומיו החלו באחרונה. לוחצים על הכפתור, ומקבלים הודעה "נא לא ללחוץ שוב על הכפתור". נראה לכם? פרייר מי שלא לוחץ. כשלוחצים, מתאייד כדור הארץ ומופיעה הסיסמה המפורסמת "בלי פאניקה - ההרפתקה הגדולה ביותר ביקום מתחילה כאשר מסתיים העולם". בשלב הזה צריך ללחוץ על הקישור לעדכונים על ההפקה.

ברוכים הבאים לבלוג הרשמי של הסרט. ב-11 במאי נרשם שם (כל הציטוטים מתורגמים מאנגלית), תחת הכותרת "לזכור את דאגלס אדאמס":

"כפי שהמעריצים יודעים, היום יום השנה השלישי למותו בטרם עת של דאגלס אדאמס. הבוקר, בסביבות השעה 9:49 לפי זמן אנגליה, נאספו השחקנים והצוות על הסט של 'לב הזהב' (ספינת החלל - ש.פ.) וקיימו דקה דומיה לכבוד דאגלאס". אחר כך הצטלמו כולם עם אגודלי טרמפיסטים מזדקרים אל-על, לציון תחילת הצילומים.

"מהצוות שהבריג ידנית 4,000 נורות חשמל ב'לב הזהב' ועד בוני התפאורה, הצוות והמנהלים מלוס אנג'לס שבאו לבקר, כולם גאים לעבוד על הסרט 'המדריך לטרמפיסט בגלקסיה'", כתב רובי סטמפ, המפיק בפועל, בפוסט הראשון של הבלוג הרשמי. "היום במיוחד, כשנאספנו על במת הסאונד, ליום הראשון של הצילומים ב'לב הזהב', הרגשנו שאנחנו ממש מתחילים, לאחר שבילינו שבוע די עכור בחיק הטבע האנגלי... אבל זה כבר פוסט אחר, ליום אחר!"

ב-13 במאי כתבו בבלוג יוצרי הסרט, ניק גולדסמית' המפיק וגארת' ג'ניננגס הבמאי:
"רק פתק קצר, כדי לומר 'בלי פאניקה'. אנחנו מצלמים כבר ארבעה שבועות, יש לנו 15 דקות ראשונות של פילם בקופסה, ואנחנו עכשיו ב'לב הזהב'! כל המעורבים מהשחקנים והצוות עזרו לנו המון להגיע עד הלום. נמשיך לעדכן אתכם בהתקדמות".
ובעצם, רק באותו יום הושק רשמית הבלוג הרשמי של הסרט. "ברוכים הבאים לבלוג החדש הרשמי", כתב שם סטמפ, המפיק בפועל, בהצהרת הכוונות. "נביא חדשות והארות לכל צורות חיים ברחבי הגלקסיה, בין אם אלה חדשים לעולם הטרמפיסט, בין אם אלה מעריצים מושבעים".

עוד כתב סטמפ:

"כל גרסה של 'המדריך' קצת שונה, והסרט הזה אינו יוצא דופן: יש בו כמה תוספות חדשות לעלילה של התסריטים שכתב דאגלאס עצמו, זמן קצר לפני מותו ב-2001. 'המדריך לטרמפיסט בגלקסיה' התחיל כתסכית בהמשכים ברדיו של ה-BBC בשנת 1978, ומאז התגלם לספרים (חמישה), מחזות (לפחות שלוש), סדרה בטלוויזיה של ה-BBC, משחק מחשב זוכה-פרסים ומגבת. גרסת מסך הכסף היא רק עניין של זמן, אם כי זמן די ארוך ומתסכל. המועד הוא קיץ 2005. עד אז, הישארו איתנו כדי לקבל חדשות, ראיונות והצצות חטופות, וכן לינקים לאתרים הלוהטים ביותר בקהילה העצומה והמגוונת של הטרמפיסט באינטרנט".

לסיכום, נכתב שם, "זה הולך להיות פנטסטי. תסמכו עלינו. אנחנו יודעים איפה המגבות שלנו" (ולמי שתוהה מה הקטע עם המגבת - זה פריט ציוד חיוני מאין כמוהו לטרמפיסט בגלקסיה).
בינתיים יש באזור הקישורים רק לינק לאתר העשיר והמרתק H2G2 - מדריך בלתי קונבציונלי לחיים, ליקום ולכל דבר אחר.
כדאי לבקר בהזדמנות גם באתר הרשמי של מרטין פרימן, המגלם את גיבור הסרט, ארתור דנט (www.martinfreeman.com), שם מתחבא משחקון פלאש קטן וטפשי "בבל פיש", על שם תוכנת התרגום הפנטסטית שהגה אדאמס - דג תקוע באוזן. במשחק צריך לירות דגים לאוזן של הדמות, איך לא.

לינק ישיר לבלוג: hitchhikers.movies.go.com/hitchblog/blog.htm

ראיון פוסט-מורטם עם דאגלאס אדאמס: www.perkol.itgo.com/adams.htm

כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-adams.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

310