כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 9.11.03

doc blog
נלחם באויב הבלתי מנוצח

מאחורי הסטטוסקופ

"לעיתים, כשאני מביט בכפות ידיי, נשרף לי פיוז או שניים. כיצד זה ייתכן שאני, דוק הקטן, נלחם באויב הבלתי מנוצח של הרפואה, ומחזיר לחיים אנשים. אז אם אתם שואלים אותי, התשובה היא: כן. זה הרבה יותר טוב מסקס, הרבה יותר טוב מחפיסת פרוזאק ואפילו מהמאנצ'יז שאחרי הצינגלה. אקט אחד הרואי כזה, ואני מסודר לכל החודש. לא שאני רוצה שתמותו לי, אבל אם חלילה זה יקרה - שיקרה לידי. ג'אסט אין קייס" - קטע זה, ועוד פכים מחייו של רופא טרי בישראל, מתפרסמים ביומנו המקוון של "דוק". מאחורי הסטטוסקופ ("ווקמן", בעגה המקומית) מספר דוק, קצת בסגנון הספר "בית האלוהים", התנ"ך של הרופאים הצעירים, על פגישותיו עם המוות והכמעט-מוות, על התלונות האהובות ביותר על החולים ועל ההתמודדויות היומיומיות.
www.israblog.co.il/galmedic

מסתרי השן הכחולה

השן הכחולה - בלוטות' - הוא השם שניתן לטכנולוגיה החדשה, המשתמשת בגלי רדיו לטווח קצר, שעתידים להחליף את הכבלים המחברים התקנים אלקטרוניים ניידים או נייחים. בשני אתרים אקדמיים מקיפים ראשונים בעברית המוקדשים לשן הכחולה ניתן להתוודע אל הטכנולוגיה, אל מצבה בארץ, אל המוצרים ואל היישומים הנוכחיים והעתידיים. האתר החדש יותר, "השן הכחולה בלי לשבור שיניים", מביא גם ידיעות חדשותיות מהתחום, מידע על חברות העוסקות בו, תשובות לשאלות נפוצות, קישורים ואפילו "בחן את עצמך", למיטיבי לכת.
http://vlib.eitan.ac.il/bt2
http://vlib.eitan.ac.il/bt1

מדריך לשעות הפנאי

באתר החדש של TimeOut תל-אביב, תחת הכותרת "מדריך כמו שצריך", אפשר למצוא בקליק אחד את רשימת האירועים בתחומי הבילוי השונים בכל ימי השבוע הקרוב. למבקשים למצוא פעילות בתחום מסוים - אוכל ושתייה, קולנוע, ספורט, מוזיקה, ספרים - יש מדורים נרחבים לכל אחד מאלה, כולל מדריך צפייה ידידותי למשתמש. באזור הפרויקטים המיוחדים יש 20 הקינוחים המופלאים והמושחתים ביותר, וב"פן ואומנות אחזקת הפוני" מדורגים מעצבי השיער המובילים בתל-אביב. למתעניינים בערי העולם, יש באתר גם מדריכים בעברית על לונדון, ניו-יורק, אמסטרדם, ברצלונה ועוד - איפה להסתובב, מה לראות, היכן לקנות, איפה לישון ושאר מידע שימושי. דרך האתר ניתן להזמין גם גיליון היכרות חינם.
www.timeout.co.il

תולדות הקולנוע

הרבה לפני האנימציה הממוחשבת והפעלולים המרהיבים, כבר בסוף המאה ה-19, נעשו ניסויים בתמונות נעות - מרימי משקלות, סוס דוהר, נערה מנפנפת. אתר חינני מתמקד בהתפתחויות בתחום הקולנוע, החל מאותם ימים ראשונים, עם הסברים מאלפים על הטכנולוגיות השונות והדגמות חיות של הסרטים עצמם. לצד הסרטים של פעם, מובאת גם אנימציית אינטרנט של ימינו.
http://web.inter.nl.net/users/anima

ועוד בעניין תולדות הקולנוע: ארכיון הסרטים היהודיים ע"ש סטיבן שפילברג שידרג משמעותית את פרויקט הקולנוע הווירטואלי, המאפשר צפייה בסרטי האוסף באינטרנט. כל בעל חיבור פס רחב יכול לצפות ביותר מ-200 סרטים במלואם, עם תמונה זורמת בגודל כפול ובאיכות משופרת. בארכיון פריטים נדירים כמו יומן הקולנוע הראשון בעל פסקול עברי וסרטון הנפשה שהוא כנראה הראשון שהופק בארץ , מבית אולפנו של חלוץ הקולנוע האגדי,ברוך אגדתי. יש גם יומנים ממלחמת השחרור, סרט בצבע על תל-אביב של פעם וסרט צבעוני מסוף שנות ה-30 על קיבוץ דגניה.
www.spielbergfilmarchive.org.il

קהילה על שני גלגלים

מאות רוכבי אופניים, בבודדים ובקבוצות, מיוצגים באתר "גרופי" הישראלי, המוקדש כולו לספורט הדו-גלגלי הזה - עם דגש חזק על ההיבט החברתי שלו. רוכבים הנרשמים באתר מקבלים דף אישי בנפח שלושה מגה, בו הם מספרים על עצמם ועל האופניים שלהם, להעלות תמונות מטיולים ולחפש בני זוג לרכיבה או קבוצות שמתאימות לאזור מגוריהם או לסוג הרכיבה - שטח, כביש, עיר וכדומה. באתר יש גם רשימה מעודכנת של פעילויות בתחום באזורי הארץ השונים ומידע על מסלולים. באזור התמונות, כדאי להציץ על גלריית "פיספוסים" של רון לאופר, בעיקר על התמונה הנקראת "סלאלום" - שביל אופניים חלמאי במיוחד.
www.groopy.co.il

צלצולים בכמה שפות

לטובת המגזר הערבי וחובבי הזמר הערבי, אתר "אינטרפאן" החדש מציע מאות רינגטונים, אייקונים, תמונות ומשחקים לסלולר, בערבית.
www.interfun.co.il
ולדוברי הרוסית מיועד "דינג", אתר עם מאות רינגטונים, אייקונים, תמונות ומשחקים ברוסית.
www.ding.co.il
וכל הכבודה הנ"ל בעברית ובאנגלית, לפי סוגים שונים של טלפונים סלולריים, יש באתר "סליולר צ'אנל".
www.cellularchannel.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar9-11-3.htm

Sarit Perkol internet pages


41