כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 8.2.2004

קישואים בשוקולד

Chocolate & Zucchini blog

קלוטילד היא מהנדסת מחשבים צרפתיה בת 24, שאוהבת לבשל ולחלוק עם הגולשים את חיבתה לבישול. ביומנה המקוון "שוקולד וקישואים" - שם המשלב בין אהבתה למאכלים בריאים, טריים וטבעיים לבין אהבתה למתוקים, בעיקר שוקולד - היא מביאה (באנגלית) מחשבות בקשר לאוכל, המלצות על ספרי בישול ועל אתרי בישול, רעיונות, נסיונות קולינריים והרבה מתכונים. קלוטילד גרה במונמרטר עם החבר שלה וחולמת להיות בעלים של מסעדה קטנה וחמימה. בינתיים היא מסתפקת בבלוג שלה, המעוטר בצילומים מעוררי תיאבון. באזור הקישורים תמצאו עוד בלוגי אוכל.
www.chocolateandzucchini.com

ביטוח פנסיוני

מה זה "אובדן כושר עבודה", מה זה "ביטוח ריסק", מה זה "ערך מסולק" ועוד מונחים מקצועיים, ניתן למצוא במילון המונחים באתר הביטוח הפנסיוני של קבוצת קלי. גם מי שאינו לקוח הקבוצה יוכל להיעזר במדור "מידע מקצועי" שבאתר, בו יש חדשות בתחום הביטוח, מידע כללי על מדדים, על מדרגות ותקרות המס ועל קצבאות ביטוח לאומי וטפסים. יש באתר גם מידע למסיים העבודה - המשך תשלום, הקפאה והיבטי המיסוי של משיכת כספים - והשוואה של קרן פנסיה מול ביטוחי מנהלים לאחר הרפורמה במסוי.
www.kali.co.il

בגיטרה עם רוטבליט

את מילות השירים היפים שכתב יענקל'ה רוטבליט, בהם "אמא אדמה", "באה מאהבה", "בלדה לעוזב קיבוץ", "דברים שרציתי לומר", "צא מזה", וכמובן, "שיר לשלום", תמצאו באתר הנעים שלו. באתר גם ביוגרפיה, אלבומים (במיוחד "כך שחררתי את ירושלים", על שמו נקרא האתר) ושיתופי פעולה, אקורדים לגיטרה, מחוות של קוראים וספר מבקרים. במדור הגיטרה יש קישורים לאתרים שימושיים לגיטריסטים, כמו ספר האקורדים הישראלי ואתר טאב-מאניה של אריק שייקביץ. www.rotblit.co.il

ניו יורק מהסרטים

העיר ניו יורק מככבת בסרטים רבים מספור, בהם קלאסיקות כמו "החלון האחורי", "קינג קונג", "מכסחי השדים", "הרומן שלי עם אנני" ו"נהג מונית". על בסיס ספרו של האדריכל ג'יימס סנדרס "קו הרקיע בצלולויד" נבנה אתר אינטרנט עשיר בתוכן, סיפורן של שתי ערים - ניו יורק הפיזית ובת דמותה ההוליוודית. ההתייחסות אל ניו יורק הקולנועית, בין השנים 1930-1973 היא כאל משאב של תכנון אורבני. באתר מובאת תצוגה אינטראקטיבית של צילומי ניו יורק, שנעשו כהכנה לצורך הפקות קולנועיות, לצד קישורים לסרטי תעודה שנעשו ברחובות העיר בסוף המאה ה-19, מספריית הקונגרס האמריקני.
www.celluloidskyline.com

ננוטכנולוגיה בקיצור

ננוטכנולוגיה מוגדרת כפיתוח כלים בעלי דיוק אטומי או מולקולרי, בגודל של פחות מ-100 ננומטרים (מיליארדית המטר). באתר "ננו-וורד נט" מביא סטיב לנהרט את תקציר תולדות הננוטכנולוגיה ולאן מועדות פניה, ובספריית האתר יש אנציקלופדיה של מונחים, מאמרים ואפשרות להזמין (בתשלום) דוחות מפורטים.
ננו-וורד: www.nanoword.net
ננוטק עכשיו: www.nanotech-now.com

ישראל בשלושה רגעים

אתר קונספציה ואיגוד האינטרנט הישראלי הכריזו על תחרות עיצוב דיגיטלי שנושאה "שלושה רגעים ישראליים". התחרות תערך כחלק מאירועי "אינטרנט 2004", הכינוס השנתי של איגוד האינטרנט הישראלי, שיתקיים ב-8-9 במרץ. יוצרים מתחום המדיה הדיגיטלית (צילום, איור, וידאו, אנימציה) מוזמנים לשלוח עבודות עד 24 בפברואר. פרטים באתר התחרות.
www.exego.net/specials/3moments

לזכר ששת המיליונים

אתר הגלויות האלקטרוניות של ענת מזמין גולשים יהודיים להיכנס לקישור בו מודלק נר נשמה וירטואלי, ולהעביר את הקישור גם לאחרים. המטרה - להגיע לשישה מיליון במונה הכניסות של האתר עד יום השואה, 19 באפריל. בינתיים יש כחצי מיליון כניסות.
anatweb.com/yom_hashoa.htm


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar8-2-4.htm

Sarit Perkol internet pages


11