כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 4.1.2004

mermaids

בתולות הים עושות גלים

מאז הסרט "פלאש" לא היתה התעניינות כזאת בסירוניות. גל של בתולות ים שוטף באחרונה את ארצות הברית, ששיאו בקטלוג חג-המולד הנחשב של "ניימן מרקוס", בו נכללה בין הפריטים חליפה של בתולת ים, עם פנינים מזויפות וחזייה בדמות צדפים, ב-10,000 דולר.
אם כי דריל האנה נותרה בתולת הים הזכורה ביותר של כל הזמנים, באחרונה נראות בתולות ים גם בסדרות טלוויזיה. אליסה מילאנו, למשל, הילדה מ"מי הבוס" שגדלה בינתיים, כיכבה כבתולת-ים סקסית, בפרק פתיחת העונה של הסדרה "מכושפות".
באתר של תום שאוס, הנחשב מומחה בתחום עיצוב זנבות של בתולות ים ותלבושות שלמות, ניתן לראות כיצד הוא מייצר את המראה הזה, שמכה עכשיו גלים, תרתי משמע. יש שם גם תמונות של מפורסמות בתלבושת סירונית, בסרטים, בטלוויזיה ובפרסומות.
www.mermaidrentals.com

רצים על פילם

חובבי ריצה, שמקביל גם אוהבים קולנוע, ימצאו אוצר באתר "סרטי ריצה". האתר מרכז נתונים על יותר מ-500 סרטים עלילתיים, תיעודיים, סרטי הדרכה וסרטים ביוגרפיים, מסודרים לפי תת-נושאים ולפי הא"ב הלועזי. רובנו מצליחים להיזכר רק ב"פורסט גאמפ", "מרכבות האש", "Run לולה Run" ואולי גם "איש המרתון", אם נתאמץ במיוחד, אבל באתר הזה מריצים את הנושא ביסודיות רבה.
www.runningmovies.com

עץ נדיב ברשת

את של סילברסטין אנחנו מכירים בעיקר בזכות ספרו הבלתי נשכח, "העץ הנדיב", ספר ילדים שהוא בעצם לא ספר ילדים. סילברסטין כתב גם את "החתיכה החסרה" החכם, וכן שירי נונסנס, המאוגדים בספרו "ליפול למעלה".
באתר המקסים של סילברסטין, המאויר, כמובן, במו ידיו הכשרוניות, יש ציורים שלו, מידע על ספריו ואזור מיוחד לילדים, ממנו ניתן לשלוח גלויות ברכה אלקטרוניות בעיצובו, להדפיס ספרון וללמוד לחרוז (באנגלית).
www.shelsilverstein.com

מדע של בועות סבון

צמ"ד (צעירים במדע), השוכנת במכון וייצמן למדע, מפעילה אתר אינטראקטיבי, "מדע בזווית אחרת", המאפשר פעילות רשת כמו חוגים (על תורת המשחקים), הרצאות מקוונות, הדגמות, חידות ותחרויות.
מדעני מכון ויצמן ואורחים מגישים באתר חומרים מדעיים ברמה בסיסית, לצד מידע מחזית המחקר העולמי, בליווי הדגמות והפעלות אינטרנט ומולטימדיה. למשל, הרצאה "כיצד זורחת השמש", בעברית, עם תרשימים וצילומים, מאת אסטרו-פיזיקאי חתן פרס דן דוד לשנת 2003, פרופ' ג' בָּקַל. בין השאר מוביל פרופ' בָּקַל את חקר הנייטרינו של השמש זה עשרות שנים. או הרצאה בווידאו על "המדע של בועות וקרומי סבון", מאת פרופ' ז' לוז מהמחלקה לפיזיקה כימית, מכון ויצמן למדע. המתמטיקה והפיזיקה שמאחורי תכונותיהם של הבועות והקרומים מוסברות ומומחשות בעזרת הדגמות. לסיום, אפשר לערוך סיור וירטואלי בגן המדע השוכן במכון וייצמן ולנסות מתקנים ממתחם המוזיקה, האנרגיה והסביבה.
www.weizmann.ac.il/diff_angle

ומדע של בלונים

הבלונים הארוכים והגמישים, שבדרך כלל משמשים אותנו כדי ליצור פודלים, נחשים וזרים לראש במסיבות יומולדת ובירידים, יכולים להיות שימושיים מאוד גם לנושאים חינוכיים יותר, שלא לומר מסובכים יותר.
אתר "מולקולות בלונים" מנוהל בידי שני דוקטורים לכימיה ומעצב בלונים מגרמניה, שיצרו יחד דרך ייחודית להדגים חלקיקים אטומיים ומבנים שונים. הם משתמשים בבלונים האלה כדי להראות סלילים של דנ"א, למשל, בשיעורי מתמטיקה וכימיה. יש גם סרטוני אנימציה קצרים, המדגימים את הקשרים הבסיסיים.
www.balloonmolecules.com

מתכוננים לספרד

באתר של קבוצת מרוצי האופנועים IRT אפשר לעקוב אחר הצוות הישראלי, אלוף ישראל אלי חן וירון זלינגר, היוצאים להתחרות בעוד חודשיים באליפות העולם בקטיגוריית סופרספורט. זו הקבוצה הראשונה מישראל שתשתתף באליפות, הכוללת 11 מרוצים שנערכים לאורך העונה בכל העולם.
באתר יש מידע ותמונות, וניתן לקרוא דיווחים על האימון הרשמי של רוכבי הסופרספורט והסופרבייק, שהתקיים לפני שבועיים בוולנסיה, לקראת המרוץ הראשון, שיתקיים בספרד ב-28 בפברואר. הקבוצה הישראלית מחפשת ספונסרים (התקציב המלא הדרוש לתחרות ברמה הגבוהה ביותר נאמד ב- 100,000 דולר).
www.racing.co.il

לוח שעם וירטואלי

עמית מזמין את השכחנים להיעזר באתר שלו, מעין לוח שעם אלקטרוני, המאפשר למי שנרשם להשאיר לעצמו באינטרנט פתקים וירטואליים עם תזכורות. לדברי עמית, הרעיון עלה במוחו כשהסתבר לו, שהוא משתמש בלוח שעם רגיל, ואכן מצמיד אליו פתקים - אבל שוכח להסתכל על הלוח ולקרוא אותם. הוא החליט שהמחשב, בו אנו בוהים שעות ארוכות כל יום, הוא הכלי האולטימטיבי לתזכורות האלה (תשאלו מה עם Outlook? זה נראה לו מסורבל מדי).
www.bwitty.com

אז איפה שרי?

שרי סוגסטי עבדה 70 שעות בשבוע כמנהלת סוכנות מכוניות משומשות, ובגיל 27 כבר היו בבעלותה שני בתים, אולקוס ואפס חברים. היא ידעה המון על מכוניות מהירות, סטוצים, ג'אנק פוד וחופשות קצרות, אבל לא ידעה כלום על הדברים שבאמת מעשירים את החיים. ואז היא פגשה אשה בת 78, שטיילה ב-78 ארצות בעולם ובאמתחתה היו חוויות יקרות מפז. היא החליטה על פרויקט "30 עד 30" - לבקר ב-30 ארצות עד גיל 30. תוך שבועיים היא התפטרה, משכה את חסכונותיה והתחילה בהרפתקאות. באתר שלה, "איפה שרי?", יומן מסע מצולם, אפשר לראותה ביערות הגשם של קוסטה ריקה, עם גילשון בברזיל, רוכבת על גמלים בספרד, מטפסת על הר געש פעיל בצ'ילה, שטה במורד הנילוס במצרים, משתכרת באוקטוברפסט בגרמניה, רצה באיצטדיון האולימפי ביוון וישנה ביאכטה של נסיך הודי. היא עמדה במשימה שלה מזמן, אבל היא ממשיכה לצלול עם כרישים, לגלוש מקרחונים ולהשתולל על אופנועים.
www.wherescherie.com

יוזמות עסקיות לנוער

הצמחת מנהיגות עסקית חברתית בקרב בני נוער היא מטרתה של עמותת "יוניסטרים", שהוקמה ב-2001 בידי יזם ההייטק רוני צארום. פעילות העמותה, במסגרת מרכזיה בכפר יונה ובמעלות תרשיחא, מתאפשרת ברובה על ידי פורום עמיתים מהתעשייה הישראלית, המזוהים עם מטרותיה. באמצעות האתר החדש פונה יוניסטרים לאנשי עסקים המעוניינים לסייע ולתרום בדרכים שונות, בין אם בכסף, בין אם בפעילות כמו הרצאות בתחום ההתמחות שלהם - שיווק, פרסום, כלכלה, כספים, ניהול, משאבי אנוש וכדומה.
www.unistream.co.il

עולמו של פיבן


Piven

למאייר חנוך פיבן ("הארץ") יש טכניקה אופיינית, של עיצוב דמויות אנשים מפורסמים תוך שימוש בחפצים שונים, לרוב כאלה הקשורים במושאי עבודותיו. באתר האינטרנט שלו פרושות גלריות של הפרצופים, ישראלים ובינלאומיים. באזור הילדים שבאתר מוזמנים גולשים צעירים לשלוח אל פיבן יצירות שלהם, שנעשו באותה טכניקה.
www.pivenworld.com

תולדות התעופה

אתר "מרחב אווירי" נועד להוות מרכז מקוון למחקרים היסטוריים, כתבות ומאמרים בנושא התעופה האזרחית והצבאית בארץ. האתר מנוהל בידי אבינעם מיסניקוב, חוקר היסטוריה תעופתית המתמחה בחקר ותיעוד היסטוריה של מטוסי חיל האוויר הישראלי, ועמוס דור, מיוזמי מועדון בוני הדגמים בארץ ומקים אתר מעריצי חיל האוויר, המתמחה בציור פרופילי מטוסים. יש באתר מפרטים, ציורים ותמונות של מטוסים ומסוקים, צבאיים ואזרחיים.
www.iafe.net/ma

לגעת באבן, לגעת ברוח

אבנים וקריסטלים היו הבסיס לאתר "אבא שמיים - אמא אדמה", פורטל רוחניות, מיסטיקה ורפואה משלימה בהנהלת שלומי סאני עזרא. לעיסוק באבנים הצבעוניות, בעלות השמות האקזוטיים, הצבעים המרהיבים ושלל תכונות המרפא, על פי ספרו של שלומי סנדק, נוספו שאר התכנים. בין האזורים בפורטל: עולם האנרגיות, רוחניות מעשית, שיטות ריפוי (שיאצו, רפלקסולוגיה, אורה סומה, נטורופתיה, רפואת תדרים ועוד ועוד), תקשורים, אהבה אוניברסלית, תורות ותרבויות. יש באתר מערכת פורומים נרחבת בתחומים הרלוונטיים, לוחות אירועים וסדנאות, מידע על מטפלים ומרפאים, חנויות וקישורים לאתרים שימושיים.
www.ima-adama.co.il

גלגוליה של גלויה

פוקה, דמות מצוירת של ילדה קוריאנית שובבה, התחילה את דרכה לפני ארבע שנים כגלויה אלקטרונית, והפכה למותג בינלאומי. תוך חודשיים נרשמו באתר הגלויות כ-800,000 כניסות, ומשם פרצה הדמות לתחומי המסחור: אופנה, מוצרי נייר, טלפונים, ובימים אלה עובדים גם על סדרת טלוויזיה. את פוקה יצרה חברת "ווז" הקוריאנית, המתמחה בפיתוח דמויות, אנימציה ותוכן באינטרנט. באירופה מגלגלת הדמות 30 מיליון יורו בשנה, וכעת היא מגיעה גם אלינו, עם כל הרעש והצלצולים. באתר יש תמונות, רקעים, שומר מסך, "סקינים" וכמובן - גלויות ברכה אלקטרוניות.
www.puccaclub.com

נכסים מכונסים

אתר "כונס אונליין" החינמי מרכז מודעות על נכסים מכינוסי נכסים, הוצאה לפועל, עיקולים, עזבונות, מכרזים ממשלתיים ומכרזים של חברות פרטיות. מאגר הנדל"ן מאפשר חיפוש לפי אזורים וסוגי הנכס ובמאגר הרכב אפשר לחפש לפי יצרן ושנת ייצור. המחירים נמוכים בכ-20% ממחיר השוק.
www.konesonline.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar4-1-4.htm

Sarit Perkol internet pages


392