כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 29.2.2004

Escher lizards
צורות גיאומטריות כביכול אינסופיות


תמרורים באנימציה

על רקע אווירת מבחני הנהיגה הפושה במקומותינו בהשראת ערוץ 2, הושק אתר מולטימדיה עברי ללימוד תיאוריה, המאפשר ללמוד ולהתאמן בתמרורים, בדיני תעבורה, בהכרת הרכב ובנהיגה בתנאים מכבידים. האתר, שנבנה על ידי "מנטיס" בשביל חברת "אינטרלקט", המתמחה בפיתוח פתרונות הדרכה במדיה דיגיטלית, מביא בצורה ברורה וידידותית, עם תמונות, הנפשה וקול, את כל החומר. ניתן ללמוד מהתחלה בצורה שיטתית, או רק לרענן את הידע, לנהגים ותיקים. בהמשך תופיע באתר גם רשימת מורי נהיגה מומלצים. מחיר הקורס המקוון הוא 39 שקל לשלושה חודשים, אבל עד סוף מארס האתר פתוח חינם לכל הגולשים.
www.teoria.co.il

פעילות ירוקה

באתר העברי החדש של גרינפיס אפשר למצוא עדויות להיעלמות הקרחונים, תמונות דרמטיות שצולמו בפטגוניה ובצ'ילה בידי צוות המחקר של ספינת גרינפיס "ארקטיק סאנרייז". אתר גרינפיס העברי הוא חלק מפרויקט "פלאנט" של גרינפיס העולמי, המבוסס על OpenACS - טכנולוגיית קוד פתוח שהושבחה על ידי צוות האינטרנט של גרינפיס. באתר יש בינתיים סקירה של מאבקי גרינפיס בארץ ובעולם, חדשות, סקירה היסטורית על הארגון ואגף מולטימדיה נחמד, הכולל שומרי מסך עם תמונות בעלי חיים ביערות הגשם וסדרת קומיקס על מזון מהונדס גנטית, משחק סוליטייר בנושא הנשק הגרעיני ועוד. בהמשך יפעל באתר סייבר-סנטר - מרכז פעולה ישירה אינטרנטי, היאפשר לגולשים להשתתף במאבקים באופן מקוון.
www.greenpeace.org.il

פסיפס גיאומטרי

הצייר אשר הוא חלוץ האמנות הזאת - יצירת צורות גיאומטריות כביכול אינסופיות, כמו פסיפס, עם דמויות של בעלי חיים (יונים, דגים, לטאות וכדומה). האתר המרהיב של דייויד אנאל מוקדש כולו לצורות המהפנטות האלה. מלבד יצירותיו של אשר יש באתר גלריות רבות של יצירות מסוג זה, הסברים איך ליצור דוגמאות כאלה וגלריית יצירות מקוריות, כולל דמויות אנושיות.
www.tessellations.org

שפות פיתוח

לירון רצבי מזמין גולשים המתעניינים בפיתוח והנדסת תוכנה אל אתר חדש בניהולו, "אתר המפתחים הישראלי". האתר מתמקד בשפות הפיתוח והטכנולוגיות הפופולריות כיום, והוא כולל מאמרים, סקירת ספרות מקצועית, קטעי וידאו, מצגות וקטעי קוד רבים. בין השאר מתקיימות דרך האתר גם הרצאות ותחרויות. בין המאמרים הנקראים ביותר באתר: "מורה מורה נבוכים ל-Buzzword החדשים מבית מייקרוסופט", "תכנות TCP/IP למתחילים", "אלגוריתם הכיווץ של Huffman", "בניית משחק שחמט", "עיצוב מוכוון אוביקטים", "סביבת הפיתוח ג'אווה" ועוד.
www.Developers.org.il

לתיקון השירות הציבורי

"מזה שנים קיימת נסיגה של ישראל כמדינה מתוקנת, מודרנית ומערבית. ממדינה שהיוותה 'אור לגויים' בשנותיה הראשונות הפכנו למדינה ש'גויים' רבים חלפו על פניה במושגי עיצוב המציאות הלאומית ויישומה", נכתב באתר החדש "דעות", המתמקד בניהול ציבורי וב"קשריו" עם הפוליטיקה, הכלכלה והממשל. מטרת האתר, יוזמה של מוטי שפירא, לשעבר סמנכ"ל בכיר במשרד הבינוי והשיכון וראש מטה הרפורמה בשירות הציבורי [בפועל] בלשכת ראש הממשלה, היא להביא למודעות את הצורך בניהול במינהל ציבורי יעיל ותקין. שפירא מקווה שהאתר יהיה במה לדעות ולמידע ומרכז לקידום חקיקה שתבטיח שירות ציבורי איכותי ותקין.
דעות: www.deot.org.il
באחרונה נחנך גם אתר חדש של עמותת אומ"ץ, שהוקמה ביוזמת העיתונאי אריה אבנרי, כדי לפעול למען למען מינהל תקין וצדק משפטי וחברתי. באתר מוסברות מטרות העמותה ויש מידע על חבריה ועל פעילותה.
אומץ: omets.migvan.co.il

הימורי אוסקרים

באתר הרשמי של פרסי האוסקר שיחולקו הלילה בהוליווד ניתן לסקור את כל המועמדים, להתרשם מתצוגה מוקדמת של התלבושות הזוהרות ממיטב המעצבים ולהיזכר בזוכי העבר. במגזין הקולנוע העברי "עין הדג" תמצאו תחזית בעברית, "קדם אוסקר 2004".
אוסקר הרשמי: www.oscar.com
עין הדג: www.fisheye.co.ilלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar29-2-4.htm

Sarit Perkol internet pages


63