כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 28.12.03

two masks
תיאטרון הקאבוקי

מה קרה ביום ההולדת

ביום ההולדת של ישו הנוצרי אנחנו יודעים בדיוק מה קרה, אבל מה קרה ביום בו נולדנו אנו, פשוטי האדם? אחד הקוראים שאל אותי איפה יש אתר, בו אפשר לראות כל מה שקרה ביום שהוא נולד. אז אם יש עוד מי שמתחבט בשאלה הזאת, יש אתר בריטי בשם "יום הלידה", בו מכניסים את תאריך ההולדת ומגלים בהינף מקש באיזה יום מימי השבוע אירע המאורע המרגש, אילו להיטים היו בראש מצעדי הפזמונים, מה היו כותרות העיתונים באותו יום ואיזה אנשים מפורסמים נולדו בדיוק באותו יום. למעשה, אפשר גם לדעת בדיוק נמרץ, עד למספר הימים, השעות והשניות, בני כמה אתם.
www.dayofbirth.co.uk

גלריית הפתיתים

מי שרוצה לשחק קצת בפתיתי שלג בחג המולד הזה בלי לצאת מהבית, מוזמן לגלריית פתיתי השלג. בגלריה המקוונת הצטברו כבר המוני פתיתים בכל הצורות האפשריות - שכן, כידוע, אין שניים זהים - ומי שרוצה יכול ליצור גם אחד משלו, עם נייר ומספריים וירטואליים, לשמור או להדפיס אותו.
snowflakes.lookandfeel.com

אז מה היה לנו השנה?

כל החתונות, כל הפרידות, כל התגליות, כל הנפילות, כל יורשי העצר שנולדו השנה לאצולת הבידור, מרוכזים במסגרת פרויקט סיכום שנת 2003 בבידור שנערך באתר העברי של ערוץ הבידור E.
בהמשך יפורטו גם הסיפורים הגדולים של השנה, הזוגות שנוצרו, המתלבשים הטובים והגרועים של השנה, אירועי השנה והסלבריטאים שהלכו מאיתנו בשנה האזרחית הזאת, העומדת להסתיים בעוד שבוע. הגולשים לאתר מוזמנים להביע את דעתו המלומדה ולהשתתף בדירוג החתונות, התגליות והנפילות. בין הנפילות, למשל, תמצאו את השיר שהלחין צביקה פיק לאירוויזיון דווקא לאוקראינה, את הביס שנתן דודו טופז לנטלי אוריירו, את הקלטות הלוהטות של מיכל ינאי ואת שלל התלונות שהוגשו נגד עופר גלזר, בעלה הטרי של שרי אריסון. המשתתפים בדירוג יקבלו מזכרת מערוץ E!.
eonline.co.il/minisite/content.asp?id=73

איפה אתם בסילבסטר?

סקירה של היצע בילויים מיוחדים לערב ראש השנה האזרחית החדשה תמצאו בכתבה "אז איפה אתם בסילבסטר?", באתר המסעדות החדש "2איט".
האתר השיק במקביל גם גלריה מקוונת, עם תערוכת צילומים של הראל רינצלר, המציעה מבט אינטימי על מסעדות ואתרי אוכל ידועים בתל-אביב. הגלריה באתר הוקמה ביוזמת חברת "גאומדיה", בעלת האתר, כדי לעזור ולקדם אמנים לא מוכרים שעד כה לא מצאו במה לחשוף את אמנותם. בנוסף, יש באתר צילומי אוכל של הגולשים.
האתר החדש כולל מאגר מידע של אלפי בתי עסק בתחום המזון: מסעדות, בתי קפה, ברים, מעדניות ובתי ספר לבישול. הוא כולל מנוע חיפוש, ודרכו אפשר להגיע לאתרים של מקומות הבילוי הקולינריים. מידע מובלט על המסעדות החדשות וקופונים להנחות או צ'ופרים.
יש באתר גם מגזין שבועי עם כתבות, מדורים וטורים אישיים עם ביקורות, דיאטה, בילויים עם ילדים, סדנאות בישול, מנות מהירות להכנה וגם אגף אוכל סקסי. הגולשים מוזמנים להשתתף בפורומים ולהתייעץ בשפים אורחים.
www.2eat.co.il

האגודה למלחמה בחרמנות

אין ספק שהכותרת "האגודה למלחמה בחרמנות" נשמעת בהתחלה מופרכת ואפילו מגוחכת, מעין רפליקה פוריטנית לא רצינית, אבל מאחורי השם מסתתרת אידיאולוגיה שלמה שלא ניתן עוד להתעלם ממנה - נכתב בדף המוקדש לאגודה למלחמה בחרמנות באתר "פסטיש", העוסק בסאטירה על ביקורת התרבות.
החרמנות, או המשיכה המינית, הינה יצר טבעי ובריא הנובע מפעילותן של בלוטות המין, מזכירים לנו שם. "עד כאן הכל טוב ויפה, אלא שאנחנו חיים בתקופה שבה שיטת החיים הקפיטלסטית מנכסת את החרמנות והופכת אותה לתרבות שלמה שמוחקת כל דבר אחר. מבוקר עד ערב אנחנו מופצצים בשטיפת מוח המעודדת דגמים שונים של חרמנות ופתיינות".
אין זה מפליא, איפוא, שאת האגודה הקימה אשה לסבית, "כדי לפתח מודעות שלמה לתופעה שכזאת דרוש מבט של אאוט-סיידר והקהילה הלסבית (בניגוד למשל לזו ההומוסקסואלית) תמיד הוזנחה בתקשורת ולא קיבלה ייצוג, דווקא ההתעלמות הזאת איפשרה ליסמין הללי להבחין בקונספירצית החרמנות במלוא עוצמתה". על המאמר חתומה - יסמין הללי, יו"ר האגודה.
באתר פסטיש ניתן למצוא כהנה וכהנה מאמרים משעשעים למדי. ואנחנו כאן, בדיווח על האגודה למלחמה בחרמנות, אולי נזכה לפרס בתחרות השערוריות על שם חופית הללי, שהוקמה במטרה המפורשת להעלות את האתר לכותרות.
האגודה: p-files.org/mesunafim/harmanut.html
פסטיש: p-files.org

... והאגודה לטיפול באינאונות

בד בבד עם המלחמה בחרמנות הפושה במקומותינו, מתנהלת גם מלחמה בנגע לא פחות מדכא, האינאונות. חברת התרופות האמריקנית "לילי" השיקה אתר, "אהבה 24 שעות", העוסק בבעיה זו, של הזיקפה הלאומית הרופסת. באתר, הכתוב עברית, מוצגת תרופה חדשה, "סיאליס", שאמורה לאפשר קיום יחסי מין עד 24 שעות מרגע נטילתה.
באתר מידע כללי על הפרעות זיקפה - גורמים ואפשרויות טיפול, וכן שאלון הערכה עצמית לגבר. יש המלצות מה לשאול את הרופא, ועצות מה להגיד לרופא. פרק לא פחות חשוב מתייחס לבת הזוג של בעל האיבר הסרבן: כיצד לזהות את ההפרעה אצל בן הזוג, כיצד לדבר איתו על הנושא הרגיש, הטיפול עצמו וחזרה לאינטימיות לאחר פתרון הבעיה הפיזית, בעזרת השם והכימיה.
יש באתר גם אזור מיוחד לאנשי מקצוע (רופאים, אחיות וכדומה) על השימוש בסיאליס.
www.love24.co.il

כל אחד דיג'יי קטן

יצרנית הבירה "היינקן" הקימה אתר למתעתדים להיות תקליטנים, המאפשר לגולשים לחבר ולהקליט
טראקים מקוריים אונליין, בסגנון האוס, היפ-הופ וטראנס, המשודרים שישודרו כל ערב למאזיני רדיו FM99 כחלק מתחרות היינקן מיוזיק.
הטראקים מדורגים על ידי גולשי האתר, ובסוף כל יום נבחר הטראק המוביל ומושמע ברדיו BU. בין כל המאזינים המדרגים יחולקו פרסים, והטראק הפופולרי ביותר בכל התחרות, שתימשך עד 4 בינואר, יזכה את מחברו ב-5,000 שקל לקניית תקליטים.
www.heinekenmusic.co.il

תקווה אלטרנטיבית

פורום "דרכי תקוה" הוא פרויקט עצמאי, בלתי קשור לשום מוסד רשמי, תנועה פוליטית, חברה עסקית או אידיאולוגיה פורמלית. הערכים שמעודד הפורום הם שלום וסולידריות בין העמים ובין קבוצות בחברה הישראלית, סובלנות ופלורליזם, כנות ויצירתיות בחיפוש וביישום דרכים חדשות לשיפור המצב (כותרת המשנה הוא "פורום לעיצוב לאומי אלטרנטיבי"). באתר יש חדשות ודעות, מדור של רפורמות חברתיות, מידע על פעילות קהילתית ועל ספרים ופינת דיאלוג. בין השאר, פרופ' יהודה קידר מציע מודל של קונדומיניום, עו"ד אילון ירדן מציע פדרציה, אשר שלאין מציע "פלישתראל" וגם למנחם בן יש הצעה לשלום חדש.
www.hopeways.org

מסע לזכר יובל

יוסי מנדלביץ מזמין אותנו להכיר ולזכור את בנו, יובל, בן 13 וחצי, שנרצח באוטובוס בחיפה במארס 2003, באמצעות אתר אינטרנט מרגש. בכניסה לאתר מוצג סרטון מלווה במוזיקה, המסתיים במפת הפיגוע, כפי שהורגלנו למרבה הצער לראותה בטלוויזיה, ובשעון דיגיטלי המורה על שעת האסון. "באותו יום מר ונמהר נפער חור שחור בתודעתנו", נכתב באתר. "כל ההוויה החיה והפועמת בעוצמה כה רבה של יובל הסתיימה בבת אחת... הכל נדם". באתר שירים, מכתבים, תמונות, זכרונות ודמעות.
www.yuvali.org

אנציקלופדיה מקוונת

אנציקלופדיה עברית מקוונת, בעריכת מיכל שכטר וד"ר עמנואל לוטם, הושקה בשבוע שעבר באתר YNET, עם אלפי ערכים מועשרים במולטימדיה (מצגות, קטעי וידאו ואודיו) וקישורים. המדיום מאפשר לשמור על עדכניות הערכים, החל במדעי הרוח ועד למדעים המדויקים, כולל דגש מיוחד על ישראל ועל היסטוריה יהודית. מפעל מרשים ושימושי, בינתיים לגמרי בחינם.
www.ynet.co.il

חדרים מסולסלים

האמן טרי רייט מתמחה באמנות פרקטלים - הוא מייצר, בעזרת תוכנות מחשב, צורות פסיכדליות שבדרך כלל צריך חומרים נרקוטיים כדי להגיע אליהן. באתר "חדרים עם נוף" הוא מציג גלריות של תמונות, בין השאר זו הנקראת "בודהא ברחוב אלם", לצד הסברים על פרקטלים ועל תיאוריית הכאוס וקישורים לתוכנות ליצירת פרקטלים, כולל מחולל פרקטלים חינמי.
www.eclectasy.com/cruelanimal

עולם של משחות

ד"ר ואל קולפאקוב, רופא שיניים אמריקני, מקדיש את שעות הפנאי שלו לאיסוף שפופרות של משחות שיניים. יש באוסף שלו יותר מ-1,000 שפופרות שונות, מכל מיני סוגים ומכל מיני מקומות בעולם. נראה שהוא אוהב במיוחד שפופרות עם ציורים של דמויות מצוירות, כמו דובוני אכפת לי, וודי וודפקר והלו קיטי (ישראל מיוצגת עם משחת שיניים המעוטרת בדמויות טום וג'רי), אבל אם נופלת לידו משחת שיניים בטעם וויסקי, הוא יציג אותה עם כל הכבוד הראוי בגלריה המפוארת שבאתר.
www.toothpasteworld.com

תולדות התיאטרון

תלמידי תיאטרון וסתם אנשים המתעניינים באמנות עתיקה זו ימצאו אוצר בלום באתר "תולדות התיאטרון". מלבד מאמרים מלומדים על התיאטרון בעת העתיקה ובימי הביניים על התיאטרון של אומות שונות, יש באתר גם ארכיון מחזות, הכולל יצירות שלמות של יוג'ין או'ניל ומחזות קצרים באורכים שונים, מאמר על תיאטרון הקבוקי והפניות לספרות בתחום זה.
www.theatrehistory.com

משאבים אנושיים

קהילת העוסקים במשאבי אנוש - גיוס, הדרכה, רווחה, מנכ"לים, סמנכ"לים ועוד - היא ציבור היעד של אתר שהקימה חברת HRS, "פתרונות במשאבי אנוש". האתר אמור לשמש מוקד של מידע וזירה להתרועעות עם קולגות מהתחום, וכן מקום למודעות על משרות פנויות. יש קישורים לאתרים רלוונטיים בתחום, סקרים, ספרות מקצועית ותוכנות לניהול משאבי אנוש, וכן מידע על אבחונים, השמה, הרצאות והשתלמויות, ארגון אירועים וגיבושים ושירותי רווחה.
www.hrs.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar28-12-3.htm

Sarit Perkol internet pages


241