כיכר אתרים / שרית פרקול

יום חמישי - 26.2.2004

no pants day
אין טעם להתחכם וללבוש חצאית. יום ללא מכנסיים

מלאו את הבקבוקים

האמריקנים מוציאים מידי שנה 7.7 מיליארד דולר על מים בבקבוקים, נכתב באתר שיוצא בקמפיין למען שתיית מי ברז. על ג'ון קוטנר אי אפשר לומר שהוא נמנה עם הבזבזנים, שכן קוטנר, שסיפורו מופיע באתר במצגת מולטימדיה, שותה את המים שלו מאותם שני בקבוקים קטנים כבר ארבע שנים. "קראו לו גליליאו של תנועת מלאו-את-בקבוקיכם", נכתב שם. "ג'ון קוטנר, מסנטה פה, ניו-מקסיקו, מאמין שצריך להשתמש מחדש בבקבוקי הפלסטיק של המים. חבריו חושבים שזה מגעיל. החברות שלו לשעבר חושבות שהוא עקשן. אבל ג'ון יודע, שאיכשהו, מתישהו, תבוא האשה הנכונה, שתבין - ותאהב - את הנער שמאחורי הפלסטיק הדהוי".
קוטנר החליף את הכתובת שלו יותר פעמים משהחליף את בקבוק המים. כשהוא עובר דירה, הבקבוק הוא הדבר הראשון שהוא אורז. קוטנר, בן 26, סטודנט לתואר שני בפילוסופיה, אומר: "אני לא רוצה שאנשים יחשבו שאני אקטיביסט או משהו כזה. אני פשוט לא רואה סיבה לשלם בעד מים".
בין השאר נכתב באתר החביב הזה, כי מילוי מים בבקבוקים ושיווקם הוא השיטה הבזבזנית ביותר שתיתכן: האנרגיה שאנחנו מבזבזים על השימוש במים בבקבוקים יכולה לספק חשמל ל-190,000 בתים. לעומת זאת, מילוי בקבוק במי ברז אינו מצריך הוצאת אנרגיה, והוא בזבוז אפסי של משאבים.
www.pbs.org/pov/borders/2004/water

השילו את המכנסיים

ביום ללא עישון אנחנו לא מצטיינים במיוחד, כאומה, אז אולי נאמץ את היום ללא מכנסיים? אתר הנושא את השם הזה קורא לכולם, בין אם הם תלמידים, אנשי עסקים נכבדים או מנהיגי קהילה להשאיר מאחור את מכנסיהם יום אחד בשנה. בדרך כלל, זה אומר להצטייד מבעוד מועד בתחתוני בוקסר עבים, נקיים וייצוגיים, אבל בהחלט אפשר גם תחתונים פרחוניים, תחתוני ספידו או חוטיני.
אין טעם להתחכם. כמובן, בלי מכנסיים זה אומר, לכאורה, שניתן ללבוש חצאית, חצאית סקוטית או שמלה. אבל לא לשם כך התכנסנו כאן. הרעיון הוא לחגוג את היעדר המכנסיים, כותבים בעלי האתר, לא להחליף את המכנסיים במלבוש אחר. המטרה, הם מסבירים בדף השאלות הנפוצות, היא "להירגע וליהנות מההומור המוטבע באנשים כשאינם לובשים מכנסיים. הכי כדאי להעמיד פנים כאילו אתם מתכוונים ללבוש מכנסיים, אבל ברגע האחרון החלטתם נגד"
אז אפשר לאמץ את היום הזה, לאות הזדהות. הזדמנות פז להשוויץ בתחתונים יפים, ואם רוצים, דרך האתר נמכרים גם תחתוני בוקסר מיוחדים עם הלוגו. יש מספיק זמן להתכונן נפשית - האירוע מתוכנן ל-7 במאי.
www.nopantsday.com

דרגו את הפיספוסים

בוואלה משתתפים בחגיגת פרסי האוסקר, עם אתר מיוחד בשיתוף עם השבועון רייטינג, "קדחת האוסקר". האתר מאפשר לנסות לנחש מי יהיו הזוכים השנה ולקבל פרסים למיניהם. אבל כדאי להציץ דווקא באגף "הסרדינים" - חמש קטיגוריות שלפי אנשי וואלה!קולנוע, האקדמיה פיספסה בגדול: "העירום הישראלי המחרמן של השנה", "סרט ההמשך המנג'ס של השנה", "התרגום הקלוקל של השנה", "המבטא המצחיק של השנה" ו"המחדל הגדול של אוסקר 2004" ("האסונות של נינה" לא מועמד לסרט הזר!).
http://go.walla.co.il/oscars

הצילו את החתולים

באתר העמותה למען החתול בישראל, בהנהלת ריבי מאיר, תמצאו, אוהבי חתולים באשר הנכם, ריכוז מידע חדשותי וכתבות בנושא חתולים (לרבות המתת חתולים בשל בעיית הכלבת ביישובי עמק חפר והזוועה בכפר-סבא), מידע ותוכניות פעולה בנושא חתולי רחוב, הסברים על עיקורים ופרויקטים של עיקור וסירוס, עצות טיפול בגורים יתומים ועוד.
המבקשים לאמץ חתול ימצאו באתר זה את מבוקשם, לצד סיפורי אימוץ, גלריות של תמונות, אפשרות אימוץ מרחוק והאופציה המעניינת של "וגר חתול עם כלב". בפתח האתר מוצג חתול שהורעל וגסס בייסורים בגלל ההשמדות ההמוניות של השירותים הווטרינריים (יש גם סרט להורדה, קשה לצפייה), והגולשים מוזמנים לחתום על עצומה נגד עמותת חתולים, לכתוב מכתבי מחאה, להוסיף מאמר או תמונה לפינת הזיכרון הווירטואלית ולעיין בנייר העמדה שהוגש לשר החקלאות. עוד באתר: ימי עיון ומידע על בריאות החתול והתנהגותו, ידיעה על מקלט החתולים החדש של העמותה, "גן עדן לחתולים" ומדור שאלות ותשובות.
www.cats.org.il

סקרו את הקטלוגים

באתר החדש "אופנה", מיזם של סטודיו-עוז, תמצאו קטלוגים במולטימדיה של רשתות קום איל פו, קרוקר, אשה-אשה ודן קסידי, לצד תצוגות מולטימדיה של נעליים, איפור, עיצוב שיער, אביזרים ותכשיטים.
אם אתם קליינטים פוטנציאליים, זו דרך די נחמדה להתוודע להיצע, ברגע שהאתר יתמלא יותר. אם אתם מעצבים או בעלי רשתות המעוניינים לפרסם את מרכולתם, יש מבצע למצטרפים חדשים: שישה חודשי פרסום חינם באתר, ללא התחייבות.
www.ofna.co.il


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar26-2-4.htm

Sarit Perkol internet pages


31