כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 25.4.2004

Lesbian art by Irit Rabinovits

תפילה לשלום המדינה

"אבינו שבשמים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו, הגן עליה באברת חסדך ופרוש עליה סוכת שלומך, ושלח אורך ואמתך לראשיה ויועציה ותקנם בעצה טובה מלפניך", נכתב בפתח התפילה לשלום המדינה, המתפרסמת במדור יום העצמאות באתר של מכון החגים הקיבוצי. "יהי רצון מלפניך שתבטל מלחמות ושפיכות דמים מן העולם ותמשיך שלום גדול ונפלא בעולם ולא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה" - נכתב שם בתפילה לשלום, מאת רבי נחמן מברצלב. יש באתר חידון עצמאות, שירים, דברי הגות וקצת היסטוריה.
מכון החגים: www.chagim.org.il/azmaut.html
עיצובים לדגל ישראל: www.israel.co.il
זיכרון ועצמאות: www.perkol.itgo.com/memorial.htm

למצוא את נירמו

את הקריקטורות והסיפורים של ניר מולד אני מכירה כבר שנים, והנה, מצאתי אותו (בעזרתו האדיבה) גם באינטרנט, באתר נחמד במיוחד. צלילי קרקס מקדמים את פני הנכנסים לאתר, ובובה נירמולדית טיפוסית מרקדת על חוטים. בפנים תמצאו, מלבד קריקטורות וקומיקס למבוגרים ולילדים, גם תסריטים במלואם, מערכונים וסיפורים - למשל, עלילותיו של תומר יעקובי - וקטעי סטנדאפ. יש שם טקסטים שלדבריו של המחבר תוכננו "לעלות על במות רבות, בכיכובם של קומיקאים רבים", אבל בינתיים, ועד שהועלו לאתר, איכלסו בעיקר את המגירה שלו. יש גם מדור קטעי אנימציית פלאש ומונולוגים שחיבר מולד לטלוויזיה, ומי שרוצה לנסות להפוך אותו ל"בורגני מסואב", מוזמן לגשת לחנותו המקוונת, בלחיצה על הכפתור "רק היום".
www.nirmo.com

צרפתיות ספורטיביות

דני, מנהל מועדון פג'ו סיטרואן ספורט ישראל, מזמין בעלי מכוניות המשתייכות לזנים האלה לאתר החדש של המועדון. האתר מיועד ליצירת קשר בין הנהגים, כולל מפגשים וירטואליים ופיזיים, להחלפת מידע ולריכוז כוח קנייה במטרה לקבל הטבות והנחות לחברים. יש באתר גלריית תמונות, מאמרים רלוונטיים בעברית שלוקטו מאתרים שונים, פורום טכני (עצות לגבי בעיות מכאניות, איתור תקלות וכדומה), פורום קנייה ומכירה ופורום כללי. בפורום הכללי מוצעות, למשל, הנחות על עבודות פיבר, תוספות פנים ועבודות פחחות וצבע בסדנת החלומות של שוקי.
www.psi.co.il

התיק כראי הנפש

אחת התעלומות הגדולות ביותר לגבי המין הנשי נחשפת באתר החביב "נשות התיקים" - מה אנחנו מחזיקות, לכל הרוחות, בתיקים התפוחים שלנו. אני אישית אסרב בתוקף לחשוף את תכולת תיקי לעיני זרים, אבל דומה שעשרות הנשים שנידבו צילומים של תיקיהן החשופים לאתר הזה עשו להם קודם מסדר המפקד. החפיסות של המסטיקים ושל הטמפונים נראות תמיד חדשות מהחנות, לא מעוכות כמו פריטים המתגוררים בתיק ימים ארוכים, אם לא שבועות. השפתון תמיד סגור, ואין שום רמז לניירות מעוכים, שקיות ניילון מקומטות או קוקיות מסמורטטות. באתר, שהמוטו שלו "התיק שלך הוא ראי הנפש", יש גם מדור-אח המוקדש לתיקים של גברים. אצל הגברים תמצאו גם בקבוקוני משקה, אולרים ואקדחים. הפריט היחיד המשותף, כך נראה, הוא הטלפון הסלולרי.
www.bagladies.nl

בעיות התפתחות בגיל הרך

מאמרים בנושא הפרעות קשר, תקשורת ולמידה, הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם והיפראקטיביות מרוכזים באתר אתר "אפס עד חמש", המיועד לסייע באיתור מוקדם של בעיות התפתחות אצל ילדים ולתת כלים לטיפול ולהתמודדות. מלבד המאמרים יש באתר מאגר של חומרים בעברית - שאלונים, מקורות ביבליוגרפיים, קישורים ופרטי גישה למכונים ואנשי מקצוע בתחום. יש מילון מונחים, חדשות, סיפורי הורים ומטפלים, ספרים מומלצים ואפשרות לחפש מומחים על פי מיקום וסוג ההתמחות. ד"ר יגאל גליקסמן, פסיכותרפיסט ומטפל בהפרעות קשב וריכוז ובליקויי למידה, משיב בפורום של האתר על שאלות הגולשים.
www.0-5.co.il

אמנות לסבית

הציירת עירית רבינוביץ, ילידת תל-אביב, חוקרת בציוריה את הזהות הלסבית. באתר שלה, "ציורים לסביים", ניתן להתחקות, דרך התמונות, אחר השלבים השונים. אזור הציורים הכחולים מקרין תחושת ניכור ובידוד ומוקדש לתקופת ההסתתרות בארון. אזור ציורי העץ חוגג את היופי ואת המיניות של הגוף הנשי, בצבעים חמים, מצוירים על גבי עץ. האזור הנאיבי מגיש בחן, בהומור ובשלל צבעים את הזוגיות הלסבית. יש באתר גם אזור טבע-דומם, של ציורים כלליים מאת רבינוביץ.
www.lesbianpaintings.comלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar25-4-4.htm

Sarit Perkol internet pages


185