הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 22.5.2005

רבנים עם מקלדת

בעיצומה של פרשת "בת הרב ואמה", התקיים בשבוע שעבר ביוזמת אתר האינטרנט הדתי "כיפה" כנס של רבנים האוחזים במקלדת. בכנס השתתפו יותר מ-30 רבנים, המייצגים קשת רחבה של רבני הציונות הדתית, הנושאים - בנוסף לתפקידם הרשמי - גם בתואר "רבני האינטרנט", כיוון שהם מקדישים מזמנם להשיב לשאלות הגולשים בנושאי אמונה והלכה. בין הרבנים שנטלו חלק בכינוס: הרב שמואל אליהו (רב העיר צפת), הרב יובל שרלו (ראש ישיבת פ"ת), הרב עוזיאל אליהו (רב המועצה האזורית משגב), הרב דוד לאו (רב העיר מודיעין), הרב יואל בן נון (ראש ישיבת עין צורים), הרב אלי כאהן (ראש מדרשת עין הנציב) ועוד. הרבנים התכנסו סביב שולחן פיזי אחד, כדי לדון בתופעה ההולכת ומתגברת של הצבת שאלות לרבנים באמצעות הרשת. מספר השאלות נאמד ב-150,000 עד היום, ועוד היד נטויה.
תמונות מהמפגש

הישגים של אחרים

המלחין פליקס מנדלסון חיבר 12 סימפוניות עד גיל 17, הפיזיקאי נילס בוהר פרסם את תיאוריית האטום שלו בגיל 28, זמרת הקאנטרי טניה טאקר הקליטה את הלהיט הראשון שלה בגיל 12. האתר המעט מייאש הזה יראה לכם מה השיגו אנשים אחרים בגילכם.
museumofconceptualart.com/accomplished/index.html

ישראלים ב-ebay

עמרי לביא מארגן קהילה של ישראלים באתר המכירות eBay, כדי לעזור לישראלים במסחר, להגביר את המודעות ולהביא יותר ישראלים לאתר.
groups.ebay.com/forum.jspa?forumID=100017312

רעשי אווירה

פכפוך פלגים, ציוץ ציפורים, רחש הגלים, פעמוני רוח, גרגורי חתולים, רעש של ניו-יורק ועוד - את הקולות והצלילים האלה אפשר לשמוע גם בלי לצאת מהבית או מהמשרד, על רקע תמונות מתחלפות. להצטייד בצמד רמקולים, כמובן.
www.iserenity.com/environments.htm

סרטים נדירים

חובבי סרטים, חוקרים והציבור הרחב יכולים לצפות במבחר של יותר מ-300 סרטים ייחודיים ונדירים באתר ארכיון הסרטים היהודיים ע"ש סטיבן שפילברג של האוניברסיטה העברית. זהו השלב השלישי בפרויקט הקולנוע הווירטואלי של ארכיון שפילברג, שמטרתו לאפשר לציבור הרחב נגישות לאוסף הסרטים ובו הועלו עוד 100 סרטים לאתר. הסרטים באתר נחלקים לקטיגוריות המייצגות את מגוון הסרטים הקיימים בארכיון: קהילות יהודיות, השואה, ארץ ישראל לפני הקמת המדינה ובשנותיה הראשונות וכן סרטים על האוניברסיטה העברית בירושלים. הסרט הנדיר "ושבו בנים לגבולם" משנת 1926 הופקד בארכיון בידי מר ז'ראר יונס. אביו, יליד תוניסיה, טמן את הסרט בחצר ביתו במהלך מלחמת העולם השניה קודם שעזב עם משפחתו לצרפת. בתום המלחמה שב לתוניסיה והוציא את הסרט ממחבואו. "המסע אל החירות" משנת 1949 הוא סרט העוסק בעלייתם של יהודי תימן במבצע "מרבד הקסמים" וכולל צילומים של הקהילה בתימן ושל המסע הרגלי במדבר. פרויקט "הקולנוע הווירטואלי" החל בשנת 2002 הודות למימון של אגודת שוחרי האוניברסיטה העברית בלוס אנג'לס אשר גייסה כספים עבורו באירוע הוקרה לכבוד פעילותו של יו"ר איגוד הקולנוע האמריקני, ג'ק ולנטי.
www.spielbergfilmarchive.org.il/kv/index.htmlאירועי רשת:

אירוחים ב-Ynet:

23.5.05 יום שני: אהוד ברק יתארח בפורום פוליטיקה ב-11:00.

24.5.05 יום שלישי: מוטי ששון, ראש עיריית חולון, יענה לתושבי העיר בפורום חולון ב-17:30.

25.5.05 יום רביעי: עבדאללה עזר, מנהל מחלקת ויזות הגירה ואזרחות בשגרירות האוסטרלית בת"א, יענה לגולשי פורום ישראלים בניו זילנד ואוסטרליה ב-16:00.

26.5.05 יום חמישי: קצין מילואים ראשי, תא"ל אריאל היימן, יתארח בפורום צו קריאה לקראת יום ההוקרה למערך המילואים ב-12:00.

אירוחים בתפוז:

23.05.05 יום שני

* שיחה בנושא המלחמה בתאונות הדרכים - עם ציפי לוטן, בבלוג טי.וי ב-12:00.
blogtv.tapuz.co.il

25.05.05 יום רביעי

* פרופ' גיורא פישר מומחה בהפרעות שינה אצל ילדים, יתארח בפורום הפרעות קשב ב-21:00.
forums.tapuz.co.il/adhd

26.05.05 יום חמישי:

* "מצלמים עולם" - שידור הקליפים שצילמו גולשי פורום "טיולי תרמילאים" שעלו לגמר התחרות, ותחילת ההצבעה, ב-19:00.
forums.tapuz.co.il/bagpackers

* קוואמי עונה לשאלותיכם בפורום מוזיקה אלטרנטיבית ב-20:00.
forums.tapuz.co.il/alternative

* הפסיכולוגית החינוכית ליסה גרוסמן עונה לשאלותיכם בפורום ריפוי בעיסוק ב-20:30.
forums.tapuz.co.il/ripui

* דיון בנושא התפתחות אישית בהשתתפות מיכל הררי, סופרת ומדריכת קונג פו, יתקיים בפורום "השנה שלי" ב-21:00.
forums.tapuz.co.il/my_year

סופשבוע "אהבה מעבר לפינה" ב- BlogTV

26-29 במאי 2005

רגע לפני העונה השלישית של אופרת הסבון העברית "אהבה מעבר לפינה" - תזכורת לאירוחים של כוכבי הסדרה בתפוז אנשים. שידור מחזורי רציף החל מיום חמישי ב-20:00 ועד יום ראשון ב-9:00 בבוקר, בהשתתפות: יהודה לוי, מירי בוהדנה, אגם רודברג, סמי הורי, רן בכור, מורן גרוס ועוד.
blogtv.tapuz.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar22-5-5.htm

Sarit Perkol internet pages


120