כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 21.9.03

Shana Tova
ברכות אלקטרוניות וטקס משפחתי לחג

בחזרה לעתיד

אילו יכולנו לשלוח לעצמנו מכתב, שיגיע לידינו בעתיד, מה היינו כותבים בו? אתר "אני העתידי" מבוסס על הרעיון הזה בדיוק. מאט סליי וג'יי פטריקיוס, מקימי האתר המינימליסטי הזה, מציעים להשתמש בכתובת דואר רשת בעלת פוטנציאל למשך חיים ארוך יחסית, כמו הוטמייל או יאהו. והם מבטיחים חגיגית, שזה לא טריק כדי להשיג כתובות אימייל לצורכי משלוח דואר זבל ("תירגעו", הם כותבים, "ותרגיעו גם את עצמכם העתידי"). אפשר לבחור אם המכתב-לעתיד יהיה פרטי, או יפורסם באתר בעילום שם.
www.futureme.org

הכריך האולטימטיבי

זה מתחיל תמיד בשתי פרוסות לחם, והסוף - כמעט אינסופי. איזה שילוב עושה הכי הרבה כבוד לשמו של הלורד סנדוויץ'? באתר "פרויקט הסנדוויץ'" תמצאו הצעות של גולשים מרחבי העולם, עם שילובים כמו אבוקדו וטונה, חמאת בוטנים ועגבנית, או בננות עם חרדל. הגולשים מוזמנים לשלוח מתכונים, לדרג את כריכי הזולת ולקרוא על האיש לו מיוחסת ההמצאה האדירה הזאת.
www.iliveonyourvisits.com/sp

מאגרים של השראה

sipur

* האתר של חמדה גלעד "שעת סיפור", מתעדכן כמעט מדי יום עם סיפור חדש, משל, אגדה, ציטוטים, או סתם הגיג. הכל בעברית קלילה ובעיצוב נעים לעין, למי שרוצה טיפה של השראה על הבוקר, או סיפור לילה-טוב מקורי. לא לפסוח על יומן המסע המצולם של גלעד, המקושר אף הוא לאתר.
www.micro-cosmus.com/sipur

* שרית סלאי-קדוש מביאה באתר שלה סיפורים של התפתחות אישית. היא מספרת שם איך למדה "להמיר כאב בשמחה, חושך בזריחה, ואת את האמת הבסיסית הפשוטה שאין אף לא אדם אחד פגום עלי אדמות". במדור "קולות מן הרחם" היא מבקשת לשמש "פה" לתינוקות שטרם נולדו, ו"טקסים" היא מציגה מסלולי מפגש עם האני באמצעות תיאטרון.
www.lalo.co.il/sarit

אהבה חיובית

ג'וני מירושלים, נשא איידס, הקים אתר מידע על איידס, שלדבריו נותן לו כוחות להתמודד עם מצבו. לגולשים אל האתר - בעברית, רוסית, ערבית וספרדית - נותן האתר מידע חיוני, חדשות, סיפורים אישיים ומדור היכרויות חדש, "אהבה חיובית". לדברי ג'וני, בחודש שעבר נכנסו לאתר יותר מ-13,000 איש, כולל עשרות כניסות מסעודיה, מצרים, ירדן וסוריה. כעת הוא מחפש עזרה בתחזוקת האתר החשוב הזה.
www.hiv.co.il

מקלדות וירטואליות

מי שנתקע בחו"ל עם מקלדת נוכרית, או צריך פתאום לכתוב מילים בצרפתית או בניקוד, מוזמן לגלוש לאתר של יובל רבינוביץ ולהשתמש באחת המקלדות הווירטואליות המוצעות שם - עברית, ערבית, רוסית ולשונות אירופה. רבינוביץ גם מציע לבעלי אתרים כפתור של המקלדת הווירטואלית, לשיבוץ חינם באתרם.
http://keyboard.lab.co.il

לוחות וברכות

* לקראת השנה העברית החדשה, כדאי לבקר באתר "לוחות שנה בראי הדורות" - שפע מידע על ההיסטוריה של לוחות השנה, על האירועים האסטרונומיים שעליהם מבוססים הלוחות, על הלוחות השונים בנצרות, ביהדות, באיסלאם ועוד. יש גם נוסחה איך אפשר להשתמש שוב בלוח שנה ישן.
http://webexhibits.org/calendars

* האתר של "שיטים", מכון החגים הקיבוצי, מאפשר לשלוח אגרות ברכה דיגיטליות לראש השנה, לפתור תשבצים וחידות בנושא החג, לקרוא פסוקים מן המקורות ולשמוע את צלילי השופר. יש גם שירים לראש השנה והצעה לקבלת חג משפחתית, על בסיס טקס של משפחות גרזי והדר מקיבוץ בית-השיטה. מקנחים בתפילה לשלום. שנה טובה וגלישה נעימה!
www.chagim.org.il/roshmain.html

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar21-9-3.htm


152