כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 20.6.2004

Beatles - Come Together song with animation

מדריך עולמי לשקעי חשמל וטלפון

כמה פעמים אנחנו יוצאים לחו"ל, בלי לדעת מה מחכה לנו בארץ הזרה, מבחינת סידורי הטלפון, מספרי הגישה ואפשרויות ההתחברות לאינטרנט עם המחשב הנייד או עם המטענים של הגאדג'טים השונים? האתר השימושי של סטיב קרופלה (באנגלית) מכיל את כל המידע הנחוץ. יש בו מדריך טלפונים עולמי, מדריך מהיר לאזורי חיוג, מדריך לשקעים חשמליים, מדריך לטלפונים סלולריים, מדריך לספקיות אינטרנט בעולם ומדריך לשיטות שידור בטלוויזיות ברחבי תבל. אפשר למצוא באתר שרטוטים מפורטים של סוגי השקעים הטלפוניים בארצות שונות, שרטוטים של שקעי חשמל ואיזה מעבירים צריך.
www.kropla.com

תחרויות יצירתיות

woman sipping wine

"תמונה שוה אלף מילים", ואתר "שווה אלף" הולך גם על התמונות וגם על המילים. באתר מתנהלות כל הזמן תחרויות בין הגולשים בתחומים שונים: צילום, עבודות פוטושופ, כתיבה ומולטימדיה. בתחום הכתיבה, למשל, מתנהלת תחרות אגדות אלטרנטיביות (מה קרה לגיבורי האגדות, במקום לחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה, באלף מילים). בתחום עבודות הפוטושופ, שבגללו הוקם האתר והתפשט אחר כך גם לתחומים יצירתיים אחרים, התקיימה לא מכבר תחרות קלפי טארוט אלטרנטיביים ותחרות צעצועים מגניבים. אחרי התחרויות, מוצגות באתר הגלריות של העבודות המתחרות, עם הציונים לשבח. יש בגלריות השונות כ-90,000 תמונות. באזור "הצעצועים" שבאתר יש עוגיות מזל אינטאקטיביות, מבחן כתמי רורשאך, רולטה מקוונת ועוד.
www.worth1000.com

מה שגוגל לא מצא

וויין רדינסקי סיפר פעם למכרה שלו, שעובדת בגוגל, שהוא חיפש משהו במנוע החיפוש ולא מצא. היא אמרה לו שזה דווקא מאוד מעניין אותה, מה אנשים לא הצליחו למצוא בגוגל - אז הוא הקים אתר, "לא מצאתי בגוגל". באתר, שעדיין בחיתוליו, הוא מזמין אנשים לשלוח אליו מושגים שחיפשו ולא מצאו בגוגל, כולל מחרוזת החיפוש המדויקת. מצד אחד, זה יכול לעזור לחברות החיפוש לשכלל את מנועי החיפוש שלהן. מצד שני - אולי מישהו מהגולשים האחרים יודע את התשובה לקושיה ויתנדב לרשום אותה. אז אם יש למישהו מידע על קבוצה בשם "יהודים למען היטלר", מייקל ישמח לקבל תשובה.
www.cantfindongoogle.com

כולנו פה אחד

לא צריך להיות חובב ביטלס באופן מיוחד כדי ליהנות מסרטון הפלאש המושקע הזה, המציג את Come Together Now בצליל ובתנועה מצוירת.
http://62.210.133.184/melon/cometogether.swf

רוץ בן סוסי

עירית טוהר מתמחה בצילום סוסים, ענף חדש למדי בארצנו. באתר שלה היא מספרת שמאז ומתמיד נמשכה לתנועה וצילמה רקדנים ואנשי אמנויות לחימה. היא צילמה גם כלבים וחתולים, עד שגילתה "עולם קסום שבו ניתנת לי האפשרות לתעד חיה יפהפייה ורגישה אשר מביעה את עצמה בתנועות גוף אלגנטיות ומרגשות שהן עולם ומלואו", כלשונה. כשהיא לא מצלמת מרוצים, היא יכולה לבצע דיוקנאות של סוסים אהובים ולצלם סוסי הרבעה וצילומי חווה. אפשר להזמין אצלה צילומים, או פוסטרים. ומי שחובב דהירות, דרסאז', קפיצות וכדומה, יכול סתם ליהנות מגלריות התמונות המוצגות באתר.
www.it-equinestudio.com

תיקון עיניים אדומות

RedBot, טכנולוגיה חדשה שפותחה במעבדות HP, מיועדת לתיקון תופעת העיניים האדומות בצילומים. הטכנולוגיה מבוססת על אלגוריתם המשמש לאיתור פנים בתמונות ובסרטי וידאו. באתר של HP אפשר להעלות לאינטרנט תמונות שצילמתם (רק של בני אדם - לעיניים של בעלי חיים יש צורות שונות) ולתקן בלחיצת כפתור את העיניים האדומות. תתבקשו לכתוב אם התיקון הצליח ולהוסיף הערות ("היי, פיספסתם עין") כדי לעזור לחוקרים להשתכלל, שכן זה עוד בהחלט לא מושלם. בסופו של דבר אמורה החברה להטמיע את טכנולוגיית תיקון העין האדומה בכל מוצרי ההדמייה שלה.
www.hpl.hp.com/research/redbot

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar20-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


64