כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 2.11.03

giant microbes
ידידינו המיקרובים

כל השגעונות

תערוכות מעניינות, גאדג'טים מדליקים, עיצובים ושגעונות, מסודרים בצורה משובבת עין בפורטל פלאש חינני ועדכני המיועד לבעלי חיבור מהיר, מוץ'. הפורטל מציע אינדקס מוקפד של אתרים חיוניים בכמה קטיגוריות מרכזיות, לצד מגזין מקוון עם שלל המלצות. למשל, שיגעון חדש בתחום הצעצועים, לקראת החורף: בובות פרווה צבעוניות (בתמונה) בדמות חיידקים של שפעת, התקררות וכאב גרון.
www.mooch.info
www.giantmicrobes.com

היעד הבא: אתיופיה

הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

למידע על היעדים הפופולריים בקרב התרמילאים הישראלים, המוגש בהרחבה באתר "למטייל", נוסף יעד חדש ומפתיע יחסית - אתיופיה. איך מתכוננים לטיול כזה, כמה עולה אשרת כניסה, איזה חיסונים צריך, לצד המלצות עדכניות על לינה, תחבורה, אמצעי תשלום, תקשורת ואוכל. בין שאר פרטי המידע מתברר, כי בלוח השנה האתיופי יש תריסר חודשים ועוד חודש נוסף, בן שישה ימים. באתר מידע על הכנסיות באתיופיה, פארקים לאומיים ומקומות מפורסמים, כמו אגם טאנה ומפלי הנילוס הכחול להרחבת היריעה ולתמונות מרהיבות, יש גם אתר בינלאומי.
www.lametayel.com
www.ethiopiatravel.com

צמחים מרקדים

הצמחים נמצאים במצב בלתי פוסק של שינוי - ניצנים נפתחים, עלים צצים, ענפים נוספים - אלא שזה קורה כל כך לאט, שהעין האנושית אינה מצליחה לקלוט את השינויים האלה בזמן אמת. באתר "צמחים בתנועה" אפשר, תודות לטכניקת צילום ולתוכנת קוויק-טיים, לצפות בתנועת הצמחים. יש באתר סרטונים על תנועת הפסיפלורה, החמנית, הנרקיס, האיריס, המימוזה ועוד, לצד הסברים על חיי הצמחים ואיזכורים של צמחים מפורסמים בקולנוע - בעיקר "חנות קטנה ומטריפה".
sunflower.bio.indiana.edu/~rhangart/plantmotion/PlantsInMotion.html

הלוק של אנג'לינה

Angelina Jolie

איך להגיע למראה של אנג'לינה ג'ולי, האלי בארי או מג רייאן? בחלום בלילה. אבל אפשר לפחות לקבל רמזים איך להתאפר כמותן, באתר "בוטיק". האתר הישראלי הזה, שהולך ומתמלא לאט לאט בתכנים, נועד לשמש מדריך מקוון לעבודות של אופנאים, מעצבי שיער, צלמים, סטייליסטים ודוגמנים. יש בו חדשות, מבצעים, מידע על אירועים ואודישנים, טרנדים של אופנת רחוב ועוד. במדור "שאל את המומחה" משיבה הסטייליסטית אורלי שי על שאלות בענייני מראה, ואפשר לברר אצלה גם איפה מוצאים לבוש של שוטרת, מה לארוז לנסיעה של ארבעה ימים לאילת ומהי אופנת המועדונים לחורף הקרוב.
www.butik.co.ilטובעים במספרים

כמעט לכל ספרה ומספר יש תכונה מיוחדת, ולהרבה מספרים יש גם כינויי חיבה. גם אפסים במתמטיקה כמוני יכולים למצוא עניין באתר המספרים הזה, שמביא משפט קצר על כל אחד מהם וקישור להסבר מקיף ומלומד. 17, למשל, הוא מספר "קבוצות הטאפטים", 18 הוא המספר היחיד שהוא כפליים סכום הספרות של עצמו, 666 - "מספר החיה" התנכ"י - שווה לסכום כל אחד משבעת המספרים הראשוניים בריבוע, 8712 הוא ארבע פעמים ההיפוך שלו וכן הלאה. האתר מקושר לדף מעניין נוסף: כל מה שרציתם לדעת על "מספר המזל" שלכם ופחדתם לשאול. מקישים לתיבה את המספר האהוב ומקבלים רשימת תכונות.
www.stetson.edu/~efriedma/numbers.html
www.tanyakhovanova.com/Numbers

מדריך מכירות נשק

פדרציית המדענים האמריקניים מפרסמת באינטרנט פרויקט פיקוח אחר מכירות נשק אמריקני - רשימות של עסקות נשק, מכירות ויצרנים ברחבי העולם, דיוקנאות מפחידים של מקבלי הנשק הפוטנציאליים, אילו ארצות קנו אילו סוגי נשק, מתי ותמורת כמה כסף. לפי הכתוב באתר, מאז 1990 ייצאה ארצות הברית נשק בשווי של יותר מ-152 מיליארד דולר, רבות מהמכירות האלה למשטרי דיכוי, או ממשלות בלתי יציבות. יש באתר סטטיסטיקות ואפשרות לחפש לפי מדינות. לגבי ישראל הנתון האחרון הוא מחודש מארס 2002.
www.fas.org/asmp/profiles

עצומה נגד פשעי מלחמה

באתר העצומות הוקמה עצומה הקוראת לאו"ם ולמנהיגי העולם להעמיד לדין מארגנים של פיגועי התאבדות נגד אזרחים, באשמת פשעי מלחמה. עד לכתיבת שורות אלה נאספו באתר יותר מרבע מיליון חתימות.
www.petitiononline.com/bombings

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar2-11-3.htm

Sarit Perkol internet pages


11