כיכר אתרים / שרית פרקול

יום חמישי - 19.2.2004

SI models

בלוג ביטלס

"הביטלס יוצאים לחופשה במיאמי לכמה ימים. מחר בערב הם יופיעו שוב בתוכנית של אד סאליבן", כותבת ליסה, בת 15 מניו-יורק, בתאריך 15 בפברואר 1964, בבלוג ששמו "הביטלס שלי". בפתח היומן המקוון, ב-1 בדצמבר 1963, היא כותבת: "לא חשבתי שעוד מישהו באמריקה מלבדי יודע על הביטלס. החברות שלי בבית-ספר חושבות שזה מוזר, לאהוב להקה בריטית. הם בקטע של בובי וינטון, אני חושבת שהוא מרובע לאללה. הביטלס ממש מגניבים. הם שרים נהדר, ולמוזיקה שלהם יש קצב".
ליסה, המלווה את מעליליהם של ארבעת המופלאים, אינה באמת מעריצה צעירה. מדובר באתר המלווה ספר חדש, "הביטלס מגיעים - הולדת הביטלמניה באמריקה", מאת ברוס שפיצר, המתמחה בתולדות להקת החיפושיות. האתר תופס טרמפ על תופעת הבלוגים, ועושה זאת בצורה חיננית בהחלט.
www.thebeatlesarecoming.com

בגדי ים בחורף

די מרענן לראות, באמצע החורף, תמונות של בחורות שזופות בבגדי ים מינימליים. זה מה שמציע אתר המגזין "ספורטס אילוסטרייטד", המציג את גליון ה-40 של מהדורת בגדי הים המהוללת. תמצאו בו את מיי אנדרסן, את אלזה בנטיז, את ברידג'ט הול, את פרננדה מוטה, את קרוליין מרפי, את ג'סיקה ואן דר סטין ועוד יעלות חן. התמונות איכותיות, ואפשר גם לקרוא על תחביביה של כל עלמה.
באזור המוקדש ליובל ה-40 מופיעות אחדות מהדוגמניות הפופולריות ביותר של כל הגליונות: אל מקפירסון, פאולינה פורצניקובה, רייצ'ל האנטר, טיירה בנקס, כריסטי ברינקלי, היידי קלאם ועוד. ניתן לראות את השערים, לפי העשורים, ולהתרשם מההבדלים, או לבקר באתרי האינטרנט של שנים קודמות.
sportsillustrated.cnn.com/features/2004_swimsuit

אביב גפן וסטיבן ווילסון בפס רחב

היום (חמישי) ב-21:00 יתקיים בערוץ וואלה וואו מופע חי בשיתוף חברת הליקון: בלקפילד, אביב גפן וסטיבן ווילסון, בהופעה משותפת בבית וואלה לרגל הוצאת אלבומם המשותף.
באתר שהוקם יש פרטים על האמנים ומולטימדיה. הגולשים יוכלו לצפות הערב בהופעה באמצעות הנגן שפותח בוואלה, המבוסס על המדיה פלייר של חלונות, הכולל חלון שידור, וידאו צ'ט, ממשק להעלאת תמונות ועוד. במהלך ההופעה יוכלו הגולשים לשוחח בצ'ט בינם לבין עצמם ועם הזמרים ולשלוח תמונות ומסרים, שישולבו בשידור.
בלקפילד: www.go.walla.co.il/blackfield
וואלה וואו: wow.walla.co.il

מדעי האדמה

באתר החדש של החברה הגיאולוגית הישראלית יש מאגר תמונות בנושא הגיאולוגיה של ארץ ישראל, כולל הסברים לתצורות הגיאולוגיות. הגולשים מוזמנים לשלוח תמונות רלוונטיות משלהם. יש באתר מאגר תקצירים, כולל מנוע חיפוש על פי מילים ותחומים כמו רעידות אדמה, סדימנטולוגיה, פליאונטולוגיה, מכאניקת סלע, טקטוניה, גיאומורפולוגיה ועוד.
בנוסף, המתעניינים בתחום ימצאו באתר מידע על החברה הגיאולוגית, שנוסדה בשנת 1954 ורשומים בה כ-400 חברים פעילים, ועל הפעילוית העיקריות שלה. יש באתר חדשות ופרטים על פעילויות, כולל פרטים והרשמה לכנס השנתי, שיתקיים בחודש הבא בקיבוץ הגושרים.
www.igs.org.il

שירה מקוונת היטב

"שִבְעִים אָחוּז מִכֻּלַת הָאָדָם הֵם נוֹזְלִים / תַּרְגֵם אֶת זֶה לְדָם וְתָבִין אָת הַצִמָאוֹן", כותבת המשוררת שולמית אפפל בשיר "צמאון".
באתר של אפפל מתפרסמים כל שירי ספרה החדש, "אפריל יהודי", ספר המופיע באינטרנט בלבד. יש מבחר שירים מספרים נוספים שלה - "התרה", "חישוקים" ו"מרחק", לצד אלבום תמונות, קורות חיים, ביבליוגרפיה והתרשמויות של המשוררת ממקומות אהובים.
www.shulamitapfel.com

מתנות ליום המשפחה

באתר פרינטי נמכרים לקראת יום המשפחה חפצים ביתיים עם תמונות אישיות של בני המשפחה והקדשות מודפסות עליהן, בסגנון "אמא יקרה לי".
למשל, שעון קיר, כרית, סינר לטבח/ית, פאזל, בקבוק יין עם תווית אישית, מגנט למקרר ועוד. את התמונות האישיות ניתן להעלות דרך האתר, ולהוסיף את הכיתוב האישי.
www.printy1.comלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar19-2-4.htm

Sarit Perkol internet pages


217