כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 19.10.03

Larry's face
לשנות ללארי את הצורה

בלוגיה חדשה

אפשר היה לשאול בשביל מה צריך עוד אתר המאפשר לכל גולש לפתוח לעצמו בלוג (יומן מקוון) בחינם. ישנו ישראבלוג הוותיק בזירה המקומית, ישנה הבלוגיה החדשה יותר של תפוז, ועכשיו יש עוד אחת חדשה, מיי בלוג. התשובה - אנחנו מרוויחים מהתחרות הזאת. הממשק ידידותי, יש צבעים רבים לבחירה ותגובות נוחות לקריאה, עם אייקונים (סמיילים) צבעוניים. יש גם תכונות חביבות כמו מונה של סך המנויים על הבלוג (קוראים קבועים), מונה של מספר הקוראים לכל פוסט (רישום ביומן) וקבלת עדכון באימייל בכל פעם שמצטרף מנוי נוסף. תמורת תשלום יוצעו גם תכונות נוספות, כמו העלאת תמונות.
www.myblog.co.il

מימון לסטודנטים

החברה הישראלית למימון השכלה גבוהה (ISL ) עוסקת במימון חוץ בנקאי ארוך טווח של שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה, במטרה להקל על הסטודנטים את הנטל הכלכלי ולאפשר להם להתרכז בלימודיהם. החברה מעמידה לרשות הסטודנטים מימון של עד 12 שנה עבור תשלום שכר הלימוד. לפי הכתוב באתר החברה, בעולם המערבי כ-80% מהסטודנטים מממנים את שכר הלימוד בעזרת חברות מימון יעודיות. כך דוחים את הבעיה הכלכלית לסוף הלימודים, לשלב בו משתלבים בשוק העבודה במעמד של אקדמאי. יש באתר מידע על החברה, מחשבון החזרים וטפסים.
www.isl.co.il

הפרצופים של לארי

זה אח שלי, לארי, כותב בעל האתר "הפרצוף של לארי", ומציג קלסתר שרק אמא יכולה לאהוב, עם עיניים שכמעט יוצאות מארובותיהן. "וזה הפרצוף שלו, ששירת אותו היטב שנים רבות, עד עכשיו". הגולשים היצירתיים מוזמנים ליטול תוכנה גראפית ולסדר ללארי צורה חדשה. השאר מוזמנים ליהנות מהיצירות המשעשעות של זולתם.
www.larrysface.com

בקצב השפתיים

לאתר הזה מוכרחים להיכנס עם רמקולים פתוחים, אוזניים כרויות ועיניים פעורות. אתר ביט-בוקס מלמד באמצעות דוגמן ידידותי בווידאו זורם איך להשמיע מקצבים שונים תוך שימוש בכלים שנתן לנו הטבע, ובעיקר - הלחיים, השיניים והשפתיים. יש הסברים כלליים, תרגילי חימום, טכניקות שונות ותרגילים לשיפור הסגנון. מי שרוצה להציג שאלות ספציפיות מוזמן לכתוב אל מקס.
www.beatbox.tv

צבעי פנדה

panda

חובבי הפנדות אינם צריכים להרחיק לכת עד גן החיות של סן דיאגו כדי לחזות בגור הזעיר של הפנדה ביי יון. תודות למצלמת רשת המותקנת במאורה, ניתן לצפות בהם בלי הרף ובלי להפריע את שלוות האם והבן. ניתן לעקוב דרך האתר אחר התפתחות הגור, שטרם ניתן לו שם, החל מתמונת האולטרסאונד הראשונה, דרך לידתו ב-19 באוגוסט, ובזמן אמת. בתחילת החודש התחיל סופסוף הגור לפקוח קצת את עיניו, והווטרינרים של הגן אומרים שאולי בקרוב יתחיל לראות את העולם סביבו. יש באתר גם עובדות על הפנדה, תמונות וקטעי וידאו.
http://sandiegozoo.org/pandas/pandacam

לקראת מכירה

עבודות של יוסף זריצקי, אביבה אורי, משה גרשוני, מרדכי ארדון ועוד מוצגות באתר האינטרנט החדש של גלריה דביר. האתר מאפשר לסקור את היצירות ואת פרטיהן, לפי אמן או לפי מספר פריט, לקראת המכירה הפומבית השלישית, שתתקיים הערב בגלריה ברמת-גן.
www.dvirgallery.com/auctions

בילבול חוזר

אם הקלדתם בקדחתנות משפט שלם בצ'אט או במסנג'ר, רק כדי לגלות שלא הייתם בשפה הנכונה ויצאה לכם שורה בקישקושית טהורה, תוכנת "הפוך על הפוך" החינמית תסדר לכם את הבלגן. מגדירים את הקישקוש, לוחצים על מקש F10 - והכל מסתדר. הגירסה החדשה של התוכנה, הניתנת להורדה מהאתר, מתאימה גם למערכת הפעלה XP, ויש לה אופציית הפיכת מילה או משפט לכתב ראי וממנו, על ידי לחיצה על מקש F6. בונוס נוסף - לחיצה ימנית על סמלון התוכנה פורשת מיני-תפריט של אתרים חיוניים מהארץ ומחו"ל, מסודרים לפי נושאים.
http://freeware.co.il/HEBREW

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar19-10-3.htm


64