כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 16.11.03

la leche
הפורמולה הטבעית ביותר

בין אבקה להנקה

בעקבות שערוריית המחסור בוויטמין חיוני בפורמולה הצמחית של רמדיה, יש ודאי אמהות-לעתיד השוקלות להזין את הרך שיוולד במזון שיעד לו הטבע. באתר של ליגת לה לצ'ה, ארגון שנוסד ב-1956 בשיקגו על ידי שבע נשים שביקשו להיניק למרות הנורמה החברתית ששררה באותה תקופה, יש מידע רב על הנקה ורשימת מדריכות-הנקה, המזמינות נשים למפגשי הדרכה, בהתנדבות.
www.lllisrael.org.il
www.lalecheleague.org
באתר האישי של צביה ברלינסקי, אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון בסיעוד, יש מידע רב על הנקה וגם מדריך בתמונות.
www.hanaka.itgo.com

גולשים לסקי

גלישה מקדימה במדור הסקי המורחב של אתר "למטייל" יכולה לסייע לגלישה מוצלחת בהרים עצמם. באתר יש אינדקס אתרי סקי מרחבי העולם, כולל מנוע חיפוש ייחודי. ניתן למצוא פרופיל מפורט של אתר הסקי, כמויות השלג ותנאי הגלישה. הנתונים מעודכנים יומיומית, כולל תמונות שמועברות ממצלמות רשת. יש פירוט של המסלולים לפי דרגות הקושי השונות, מחירי סקי-פס ורשימת שאר המיתקנים, לצד יומן ארועים ותחרויות סקי גדולות. יש מערכת משוכללת להשוואות בין אתרי סקי שונים, וכן עצות לגבי ציוד, מפות, מידע על סקי עם ילדים ופורומים. מי שמסתפק בסקי וירטואלי, יכול לצפות בסרטי סקי שתרמו הגולשים.
www.lametayel.com/ski

דוד מכל הזוויות

צוות של 30 איש, הכוללים מרצים וסטודנטים מאוניברסיטת סטנפורד ואוניברסיטת וושינגטון, בילה שנה באיטליה, בסריקת פסלים ויצירות אדריכלות של מיכלאנג'לו ו-1,163 שברים של מפת שיש ענקית של רומא העתיקה. עם הנתונים האלה, הם מתכוונים ליצור מודלים ממוחשבים בתלת-ממד, אחד לכל פסל, יצירת אדריכלות ושבר של מפה, ולהפוך אותם זמינים באמצעות האינטרנט לחוקרים ברחבי העולם. בפרויקט הושקעו בינתיים יותר מ-9,000 שעות עבודה ושני מיליון דולר. באתר ניתן לעקוב אחר הפרויקט ולהוריד חינם תוכנה קטנה המאפשרת לראות את פסל דוד מכל הזוויות.
graphics.stanford.edu/projects/mich

עושים עסק

"עסק טוב" הוא אתר ישראלי חדש, שנועד לשמש זירה למכירה, קניה וזכיינות של עסקים. האתר מכיל לוח פרסום מקוון גדול של עסקים למכירה, ובו מערכת חיפוש ומיון המאפשרת למעוניינים בקניית עסק לאתר הזדמנויות לפי פרמטרים כגון תחום עיסוק, מיקום גיאוגרפי ומחיר. האתר מאפשר למוכר עסק (בינתיים בחינם) לפרסם בעצמו פרופיל עסקי מפורט לפי נושאים מובנים הכוללים נתונים כספיים, נדל"ן, סיבה למכירה, אפשרויות מימון וכדומה, וכן תמונות. בין ההזדמנויות המוצעות, לדוגמה: זכיינות לחנות פרחים בכל הארץ ושותפות בהקמת חברה לכריתת עצים בשוודיה.
www.esektov.co.il

100 רגעים של פחד

סצינת המקלחת ב"פסיכו", דני רואה את התאומות המתות ב"הניצוץ", הזרועות של פרדי קרוגר ב"סיוט ברחוב אלם", היצור פורץ מתוך הבטן ב"הנוסע השמיני", הראש המסתובב של הילדה ב"מגרש השדים", חניבעל לקטר משחר לטרף ב"שתיקת הכבשים" - כל אלה נמצאים שם, עם תמונות והסברים. אתר רטרו-קראש ריכז ודירג את 100 הרגעים המפחידים ביותר בקולנוע בדף אחד, לא לחלושי הלב, שיכול לספק חומר לסיוטים במשך שנים.
www.retrocrush.com/scary

נתיבי איילון בזמן אמת

הודעות על השטפונות ועל פקקי התנועה אפשר לקבל באינטרנט, באתר החדש של נתיבי איילון. האתר נועד לספק מידע טקסטואלי, מחשבון לתזמוני מרחקי נסיעה בזמן אמיתי, מפה מדויקת ומעודכנת של מצב התנועה בכל אחד מהנתיבים ושידור וידאו של זרימת התנועה בזמן אמת.
www.ayalonhw.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar16-11-3.htm

Sarit Perkol internet pages


79