כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 15.2.2004

broker comics

אופציית השקעות אחרת

אפשר לפתוח את היום עם "בוקר טוב", ואפשר גם עם "ברוקר טוב", אתר עברי חדש על שוק ההון, המתמקד במסחר באופציות וסיסטמים. באתר, המאויש בידי מי שמגדירים את עצמם כאנשי מקצוע בשוק ההון (בהם מולי, "כריש אופציות", שגיא ונדב), יש מאמרים, סקירות שבועיות, מדדים בזמן אמת (כולל סינתטי, מעו"ף, דולר ואירו), טורים וקומיקס. פועלים באתר גם פורומים בנושאי מעו"ף, מניות, מט"ח, וול סטריט וסחורות. באתר מוצעות, במדור "מוצרים ייחודיים", אפשרויות מסחר שונות.
www.brokertov.net

צחוקים עם iPod

נגן המוזיקה של אפל הפך כמעט מיידית לאייקון תרבותי, לכן אין להתפלא על האתר "אייפוד לאפס" - צחוקים עם אייפוד. האתר נולד סביב יישום קטן, המאפשר לחקוק וירטואלית כל סיסמה שהיא על גבי האייפוד, לצבוע אותו וירטואלית ולראות איך זה מתקבל. אחר כך נוסף אגף "איי-אשמייד" - אני מתבייש. כלומר, אם ברשימת השירים שלכם מופיע, למשל, "מאקרנה", אז קודם כל תעמדו רבע שעה בפינה, וגם תירשמו באגף המתאים באתר, בו נצברים שירים שלדעת הגולשים היו צריכים להימחק לא רק מהאייפוד, אלא מהעולם בכלל. האזור החדש ביותר באתר, "אייפוקליפס פוטושופ", תופס טרמפ על הלהיט החדש עם בן סטילר וג'ניפר אניסטון, "ואז הגיעה פולי", ומזמין את הגולשים להצמיד כיתובים לתמונות.
www.ipodlaughs.com

שמיים מכושפים

שמיים זה לא רק תכלת, או אפור מעונן. יש שמיים אדומים, יש סגולים, יש כתומים. כל הצבעים האלה ויותר, במברשות של הטבע, מופיעים באוסף צילומים מרהיבים ההולך ונבנה כיומן צילום קבוצתי, "התקרה הקסומה". דייויד היוק לקח את הרעיון מספרי "הארי פוטר" של ג'יי. קיי. רולינג, בהם התקרה המכושפת של האולם הגדול בבית הספר לקוסמים משקפת את מזג האוויר מחוץ לטירה. ניתן לראות באתר צילומי שמיים במקומות שונים בעולם, בזמנים שונים. בינתיים נאספו כבר כמעט 700 צילומים, וגולשים מצוידים במצלמות מוזמנים לתרום לגלריה הקבוצתית עוד מראות שמימיים משלהם. לצד הצילום מופיעים פרטי הצלם, ואפשר לצרף גם כתובת אימייל וכתובת אתר.
www.enchantedceiling.com

לרקוד ולרזות

קשה לחשוב על פרסומת טובה יותר למחצלת הריקודים, מאשר טניה ג'נסן. הבחורה, תושבת סיאטל, התחילה לשחק במשחק הריקודים "דאנס דאנס רבולושן" (DDR) לפני ארבע שנים, כשהיתה בת 17, ומאז הורידה, לדבריה, 43 ק"ג ממשקלה. באתר היא מפרסמת תמונות שלה לפני ואחרי ומספרת על הפלא שהתחולל אצלה בכיף, בלי כל שינוי בתפריט. לדבריה, היא לא צריכה ללכת למכון כושר, לא צריכה לדאוג לבגדים להחלפה ולמקלחות, או לחשוש לראות את עצמה במראה. היא עולה על מחצלת הריקודים הממוחשבת, בוחרת בשירים החביבים עליה - ומתחילה לרקוד.
www.getupmove.com

התייעצות רפואית מקוונת

בשיתוף פעולה בין מרכז רפואי רבין לבין אתר דוקטורס, נפתחו באחרונה פורומים חדשים, המאפשרים לגולשים ליהנות מערוץ תקשורת מקוון פתוח עם מיטב המומחים. הפורומים מנוהלים על ידי מנהלי מחלקות ורופאים בכירים. בין נושאי הפורומים: השתלות, ניתוחי לב וחזה, הרדמה, גסטרואנטרולוגיה, אורותופדיה (מפרקים, עמוד שדרה, הארכת גפיים, כירורגיה של היד), רפואת נשים ופורומי תזונה קלינית (השמנה, סוכר גבוה, כולסטרול גבוה, אוסטאופורוזיס ועוד). באתר של מרכז רבין יש מידע על בית החולים, חדשות ועצות. ניתן גם לשגר אגרת ברכה אלקטרונית למאושפז.
הפורומים: www.doctors.co.il/forums
מרכז רבין: www.rmc.org.il

עסקים לטובת הקהילה

איך ניתן להפיק מהתרומה של העסק את המירב למען הקהילה ולמען החברה? באתר "גוד ויז'ן", בהנהלת עברי ורבין, מציעים תפיסה מקצועית של אחריות חברתית ומובילות חברתית, היוצרות ערך למותג. יש באתר מידע על החברה, פרטים על לקוחות, תמונות מפרויקטים למען הקהילה, מילון מונחים וקישורים רלוונטיים לתחום. גוד ויז'ן היא הנציגה הבלעדית בישראל של "גוד ביזנס", חברת ייעוץ בריטית המתמחה בתכנון אסטרטגי וביצוע מיזמים ופרויקטים קהילתיים עבור חברות עסקיות.
www.goodvision.co.il


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar15-2-4.htm

Sarit Perkol internet pages


114