כיכר אתרים / שרית פרקול

יום חמישי 15.1.2004

לובה נהדרת

Luba

באתר התוכנית "ארץ נהדרת" רוכזו מערכונים נבחרים, שניתן להורידם למחשב ולצפות בהם שוב ושוב (אני מכירה אישית כמה אנשים צעירים מאוד שעושים בדיוק את זה, עד שלמדו בעל פה את כל השטיקים של לובה).
מידי שבוע נוסף עוד סרטון בכיכובו של טל פרידמן בתור הקופאית הרוסיה הכי בלונדינית, הכי אגרסיבית והכי מטורללת שנחתה אי-פעם על מרקעינו. בשלב זה אפשר להתמוגג מ"לובה ואחותה אירנה" הנפלא עם דב נבון ועם אבי קושניר, "לובה המיילדת" (לכבוד הבייבי של הקולגה אורנה בנאי), "לובה בדוכן הנקניקים", "קופת האקספרס" ו"המפגש הראשון". יש גם טפט למחשב עם לובה והנקניקים, למי שרוצה ללכת עם שגעון הבאבאלובה עד הסוף.
www.nehederet.tv

לגעת באבן, לגעת ברוח

אבנים וקריסטלים היו הבסיס לאתר "אבא שמיים - אמא אדמה", פורטל רוחניות, מיסטיקה ורפואה משלימה בהנהלת שלומי סאני עזרא. לעיסוק באבנים הצבעוניות, בעלות השמות האקזוטיים, הצבעים המרהיבים ושלל תכונות המרפא, נוספו הרבה תכנים נוספים.
בין האזורים בפורטל: עולם האנרגיות, רוחניות מעשית, שיטות ריפוי (שיאצו, רפלקסולוגיה, אורה סומה, נטורופתיה, רפואת תדרים ועוד ועוד), תקשורים, תורות ותרבויות. יש באתר מערכת פורומים נרחבת בתחומים הרלוונטיים, לוחות אירועים וסדנאות, מידע על מטפלים ומרפאים, חנויות וקישורים לאתרים שימושיים.
באזור האהבה האוניברסלית מנהל שלומי עזרא פרויקט אהבה ואחווה אנושית. שאיפתו להגיע לשישה מיליון תומכים. בינתיים נרשמו 137, כך שהכל עוד פתוח.
אמא אדמה: www.ima-adama.co.il
אתרי מיסטיקה: www.perkol.itgo.com/mystic.htm

מצעד מוזיקה אלטרנטיבית

וואלה! מוזיקה השיק מצעד אינטרנטי ראשון למוזיקה אלטרנטיבית ישראלית, במטרה לתת במה ראויה ליוצרים בתחום. במצעד, המסכם את שנת 2003, מוצגים 100 שירים ישראלים נבחרים (על ידי המערכת ועיתונאי המוזיקה אבישי מתיה) במוזיקה האלטרנטיבית הישראלית.
הגולשים לאתר יכולים להאזין לשירים דרך ממשק הרדיו של וואלה, לקרוא פרטים על אמנים כמו ג'וני שועלי, איזבו ועופר אקרלינג ולסמן ולדרג את השירים.
המצעד יגיע לשיאו באירוע מיוחד במועדון בארבי בתל אביב, ב-27 בינואר, בו יוכרזו הזוכים ותתקיים הופעה עם מבחר האמנים שיבצעו את בחירות הגולשים. בין המדרגים יחולקו כרטיסי כניסה לאירוע ודיסקים. הגולשים מוזמנים גם להציע שמות מקוריים לפרס המצעד (אוסקר, גראמי וטוני כבר תפוסים).
go.walla.co.il/alternative

פני הצילומים כפני האופנה

מצד אחד, אפשר לטעון שצילומי האופנה המתפרסמים במגזינים ובמודעות הפרסומת בימינו נראים פחות טוב מצילומי האופנה בעבר. מצד שני, אפשר לטעון שהאופנה עצמה - ובעיקר מכנסי דפוק-אותי וחולצות בטן שמתאימות בקושי לילדות עד גיל בת-מצווה - נראית פחות טוב.
קארן לרמן טוענת שצילומי האופנה הם שהולכים ומידרדרים, והיא מציגה את הטיעון שלה בתמונות, באתר אינטרנט. מהמצגת שלה ניתן להבין, שפעם לצלמי האופנה היה חוש באמנות ובהיסטוריה. "נכון, צילום אופנה זה עניין מסחרי", היא כותבת, "אבל זה גם אמנות. בעיה אחת עם צילום האופנה של ימינו הוא, שהצלם שוכח ליצור אמנות". היא מדגימה כפולת עמודים מגיליון פברואר של "ווג", מאת הצלם הנחשב מייקל תומפסון, ומעירה: "התמונות האלה עקרות ומשעממות, פרוזאיות וקשות-יום כמו קטלוג של סירס". מצד שני, היא כותבת שיש צילומי אופנה מרתקים דווקא בקטלוגים. הקטלוג של פראדה, אמנם, אבל בכל זאת.
slate.msn.com/features/010510_fashion-slide-show/01.htm

אותיות במקום קולות

האינטרנט חולל שיפור בחייהם של אנשים רבים, ובחייהם של החירשים - כנראה עוד יותר, בהיותו מדיום המאפשר קשר בלתי אמצעי בלי שימוש בקול. באתר תפוז מתנהל זה יותר משנה פורום מיוחד לחירשים ולכבדי שמיעה. חברים בו כ-100 גולשים קבועים, ומידי יום נקלעים אליו גם עשרות גולשים מזדמנים.
מנהל הפורום, בעצמו כבד שמיעה, אומר שהאינטרנט בכלל, והפורומים בפרט, משפר לאין-ערוך את חייהם של כבדי השמיעה. באחרונה התנהלה בפורום תחרות כתיבת מאמרים, שמתפרסמים באזור מיוחד בפורום.
באזור הקישורים בפורום אפשר למצוא מידע על אורחים בפורומים וראיונות, על ארגונים בישראל, על אתרים בתחום חיפוש עבודה ועל ערבי שירה ולהקות של לקוי שמיעה. יש באתר הפורום גם מאמרים רפואיים ומידע על מכשירי שמיעה ואבזרי עזר.
www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=638

מורשת להורדה

באתר האינטרנט של בזק אפשר לקרוא, או להוריד למחשב, את החוברת "מורשת, ציונות, דמוקרטיה - 100 מושגי יסוד", מאת יואל רפל ואיתמר לוין.
בין השאר, תמצאו בחוברת מושגים ביהדות כמו חגים, הלוח העברי, שבת, גמילות חסדים, ביקור חולים והכנסת אורחים, מושגים בציונות כמו העליות השונות, הארגונים ומלחמות ישראל, מושגים בדמוקרטיה (מגילת העצמאות, זכויות האדם, זכויות הילד), חוק בריאות ממלכתי, שלוש הרשויות ועוד.
לאתר: www.bezeq.co.il/moreshet
ישירות לחוברת: www.bezeq.co.il/resources/images/heb/full.pdf

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar15-1-4.htm

Sarit Perkol internet pages


25