כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 14.9.03

Joseph Vu origami
דמויות פנטסטיות בהשראת משחקי תפקידים

ביל גייטס ואנחנו

אתר "רשימת העושר העולמית" יכול לגרום לנו להרגיש טוב יותר, או גרוע יותר, תלוי איך מסתכלים על זה. האתר מציע לגולש להזין את סכום המשכורת השנתית (בתרגום לדולרים) ולראות, בלחיצת כפתור, איפה הוא עומד יחסית לאדם העני ביותר בעולם. אפילו מישהו שמרוויח סכום צנוע יחסית של 12,000 דולר בשנה (משהו כמו 4,500 שקל בחודש) יגלה, שהוא נמנה עם 11 אחוז האנשים העשירים ביותר בעולם - ושיש 5,332,030,848 אנשים עניים יותר ממנו. אחרי שקוראים את זה, מפעילי האתר מזמינים את הגולש להרים תרומה לעניי העולם. שכר של שעת עבודה אחת, למשל.
www.globalrichlist.com

פנטזיה מקופלת

באתר האורגימי של ג'וזף וו מוצגות גלריות של יצירותיו, שבאחרונה נוספו אליהן גם דמויות פנטסטיות בהשראת משחק התפקידים "מבוכים ודרקונים". יונקים קדמוניים, בעלי כנף מרהיבים, לצד מודעות פורסומת לוודקה - הכל עשוי קיפולי נייר. אפשר למצוא באתר דיאגרמות והוראות לביצוע חלק מהיצירות, לצד קישורים אל מחוזות האוריגמי ברשת.
www.origami.as

דרושה: ביצית בלונדינית

רשת מרפאות "המרכז הרפואי לפוריות", בראשות ד"ר איליה בר, השיקה אתר המאפשר למצוא תורמת ביצית מתאימה לזוגות המעונינים בתרומת ביצית. באתר, המיועד לזוגות בארץ ובחו"ל, מתפרסם מאגר של מאות נשים המעונינות לתרום ביציות לזוגות בטיפולי פוריות. הגולשים יכולים לקבל פרטים ראשוניים על התורמות באמצעות חתכים של גיל, גובה, משקל, צבע שיער, צבע עיניים, צבע עור, השכלה והריונות קודמים. רקע ספציפי על תורמות ניתן על פי דרישה בדואר האלקטרוני.
www.global-ivf.com

תמונת משפחה אינטימית

Frida Kahlo Jewish family

המוזיאון היהודי בניו-יורק העלה לאינטרנט את התערוכה "תמונת משפחה אינטימית של פרידה קאלו", שנפתחה באחרונה. התערוכה מתמקדת בציורה של קאלו מ-1936 "סבי וסבתי, הוריי ואני" ומציגה נקודת מבט חדשה על האמנית המקסיקנית המפורסמת בעלת השורשים היהודיים (השנה הוקרן סרט על חייה, "פרידה"). נוסף על הציור המקורי והסקיצות, יש באתר חומרים שהשפיעו על הדימויים בעבודותיה של קאלו ומאמר מקיף של האוצרת, ד"ר גנית אנקורי, מהחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית.
www.thejewishmuseum.org

סודות החומר

איך מגיעים מחומר כמו חול עד "צעצוע" משוכלל כמו טלפון סלולרי? באתר "חומר מוזר", המבוסס על תערוכה במוזיאון קנדי, ניתן לשחק בחומרים, לבחון אותם, לשנות אותם, לשפר ואפילו להחריב וירטואלית חפצים ביתיים, כדי לגלות ממה הם עשויים. בין השאר, אפשר להיכנס ב"זום" לתוך פחית קולה עד לרמה של אטום האלומיניום הבודד, לגלות דרכים לחשמל קטשופ, או לבדוק מה מתרסק מהר יותר - בטון או קרח. יש גם חומרי הדרכה להורים ומורים.
www.strangematterexhibit.com

רשימת הנעדרים

באתר "משפוחה", המשמש לשמירה על קשר בין בני משפחה באמצעות האינטרנט, נוסף מדור המוקדש לנעדרים. משפחה שאחד מבניה נעדר בנסיבות אלה ואחרות יכולה להגדיר אותו ככזה ולהוסיף תמונה, פרטים ואיש קשר.
www.mishpuhe.co.il/needarim

ייעוץ והכרויות לנכים

החברה למתנ"סים השיקה פורטל לאוכלוסיות הנכים והצרכים המיוחדים: מתנ"כים. באתר פורום הכרויות לנכים וייעוץ סקסולוגי ייחודי לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, לצד ייעוץ משפטי, ייעוץ סקסולוגי ומידע על טיולים מיוחדים ונגישות.
www.matnachim.org.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar14-9-3.htm


328