כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 10.8.03

U.F.O
צלחת מעופפת ליד המדונה

מרדף אחרי עב"מים

מאט הרלי מוקסם כבר שנים מיצירות אמנות עתיקות, כולל ציורי מערות בצרפת, בהן ניתן להבחין בעב"מים. למשל, הוא מצא צלחת מעופפת אפילו בציור של "המדונה עם הקדוש ג'ובאנינו", מהמאה ה-15. יצירות האמנות שהוא מלקט כוללות ציורי קיר, טאפטים, איורים, ציורי שמש וצילומים ישנים. חלקם מייצגים עב"מים בהקשרים דתיים, אחרים מייצגים תצפיות "אמיתיות" בעצמים המעופפים. לקראת ספרו שאמור לצאת לאור בחודש הבא, "גנזכי חייזרים", הוא העלה אתר המציג את האוסף, כולל פרשנויות. באתר יש גם אגף העוסק במתיחות בנושא עב"מים ובפרשנויות שגויות (ציור המראה את השביט של האלי, שהוא עצם מעופף מזוהה בעליל).
www.ufoartwork.com

אליפות ישראל - ביווןאליפות ישראל הראשונה למרוצי אופנועים נערכת, למרבה האבסורד, ביוון, שכן הספורט המוטורי עדיין אינו חוקי בארץ. לקראת האליפות, שתתקיים במסלול סרס ב-13 ו-14 בספטמבר, אפשר לקרוא באתר האליפות על הרוכבים חיים זנדברג , אלי חן וירון זלינגר, לקרוא חדשות ומאמרים ולקבל פרטים על בית הספר למרוצים.
www.racing.co.il/index_1

כרישי מידע

אתר "הכריש" מציע כריית מידע באינטרנט, בכל תחום שהוא - אנשים, חברות, מוצרים - בחינם. איתמר שפיר, שהקים את האתר יחד עם אורי גלזר, אומר שהשירות יישאר חינם והאתר, הנמצא כעת בשלבי הרצה, הוקם למטרת רווח מפרסום. לפי ההתחייבות באתר, תשובה תישלח עד שמונה שעות ממועד משלוח השאלה, או הבקשה למידע. בין אחת בלילה לשמונה בבוקר אין צוות "חי", אבל מבטיחים לחזור עם תשובה.
www.shark.co.il

משחקים נוסטלגיים

אבי בן-נון מציע גלישה נוסטלגית אל האתר שלו, העוסק במשחקי וידאו ישנים (או קלאסיים, כפי שהוא מעדיף לקרוא להם). האתר מקיף משחקי ארקייד וקונסולות מתחילת שנות ה-80 עד אמצע שנות ה-90. יש בו כתבות, הורדות של אמולטורים (והסבר מקיף על אמולטורים), הורדות ישירות וקישור לפורום רלוונטי. כל סידרה קלאסית של משחקים (למשל, משחקי "פיינל פנטזי" מהגירסאות הקדמוניות ביותר) זוכה לדף נפרד, עם אנימציות, תמונות, מסכים מהמשחקים, מוזיקה והורדות מובחרות.
www.vgfreak.com

מצא את ההבדלים

אם נדמה היה לכם שאתם יודעים להבחין בין סיני ליפני לקוריאני, אולי כדאי שתעשו את המבחן המקוון באתר "כולם נראים אותו דבר". אחרי רישום קצר, יוצגו לפניכם 18 פרצופים אסיאניים, של גברים ושל נשים, ותצטרכו לסמן את ארץ המוצא. באמת התאמצתי לענות נכונה, אבל ניחשתי נכונה רק ארבעה. "יכולת באותה מידה להטיל מטבע", הסתלבטה עלי התוכנה של האתר. מצד שני, נראה אותם מבדילים בין פלשתינים ליהודים.
www.alllooksame.com

לכבוד חג האהבה

פורטל וואלה הכריז על מבצע ט"ו באב - "בואו סינגל'ס וצאו בדאבל!", במסגרתו ניתן לזכות במאות כרטיסי קולנוע זוגיים להקרנות מיוחדות של הקומדיה הרומנטית החדשה "לגמור עם האהבה", בכיכובם של רנה זלווגר ויואן מקגרגור. הקרנות הסרטים ישולבו עם הרצאה על זוגיות, מאת אוריאל רז, מנחה סדנאות לזוגיות ממרכז "להיות ביחד".
למבצע: http://go.walla.co.il/love
אתרי אהבה: www.perkol.itgo.com/love.htm

סדר עולמי כשר

יניב מדר, מנהל אתר האינטרנט "סדר עולם", מחזיק שם מאגר נתונים יהודי ענקי, עם יותר מ-8,850 רשומות, הכולל מידע מפורט על מסעדות כשרות בארץ ובעולם, בתי כנסת, מקוואות, בתי מלון כשרים או סמוכים לקהילות יהודיות, חנויות ובתי עסק כשרים ועוד. האתר כתוב עברית ואנגלית, והוא מיועד במיוחד לתיירים ולאנשי עסקים דתיים. הגולשים יכולים להוסיף פרטים לבסיס הנתונים של האתר, לתקן ולעדכן פריטים קיימים.
www.sederolam.co.il

למדורים קודמים

85