דאבל קליק / שרית פרקול

מעריב אינטרנט 20.2.2004

כל המשפחה ברשת

אתרים ישראלים מציעים שיתוף מתכונים, חקר שמות, חיפוש שורשים ובניית אילנות יוחסין באינטרנט

אין כמו האינטרנט לחבר בין בני משפחה, כאלה הפזורים ברחבי הארץ וכאלה הפזורים ברחבי תבל. לקראת יום המשפחה, החל ביום ראשון, כדאי לנצל את ההזדמנות ולחדש את הקשר, ואולי אפילו לפנות סופסוף אילן יוחסין משפחתי.
אתר "בונים עולם יהודי" משמש כלי ליצירת קשרים בין קהילות ישראל והתפוצות ומציע תכנים וכלים אינטרנטיים התומכים בקשר שבין קבוצות תאומות מישראל והעולם. אחד הכלים הוא כלי ייחודי לבניית אילן יוחסין אונליין. הכלי, שפותח במיוחד עבור האתר, מאפשר בניית "עץ משפחה" ללא הגבלת מספר האנשים והדורות ולהכניס פרטים אישיים, תחביבים, מקצועות ותמונה של בעל השם. הכלי בנוי כמאגר מידע, והוא מאפשר גם איתור קרובי משפחה לפי שם משפחה.
לדברי ד"ר מוטי פרידמן, מנהל המרכז הפדגוגי במחלקה לחינוך של הסוכנות היהודית, עד כה "צמחו" בעזרת הכלי המיוחד שבאתר יותר מ-1,000 עצים.
עץ משפחה
באתר יש גם תוכנית מובנת לחקר שורשי המשפחה, "שורשים". בתוכנית לומדים על שמות פרטיים ושמות משפחה, אילו שמות נפוצים בימינו ואילו היו נפוצים בעבר, וכן יוצרים מאגר מקוון של שמות יהודיים.
שורשים

חקירת שורשים וחומר עזר לתלמידים ולמורים בלימוד הנושא בבית הספר יש גם באתר "משפוחה", במסגרת "שורשים" - מרכז להוראה ומחקר גנאולוגי.
אתר "משפוחה" מאפשר חיבור בין בני המשפחה באמצעות האינטרנט. ניתן לבנות אתר למשפחה, לחפש בני משפחה ולהתחבר לאתר קיים. אגף קטן באתר מוקדש לחיפוש נעדרים, וכרגע רשומים בו רון ארד וגיא חבר.
www.mishpuhe.co.il

אחרון אחרון חביב: אתר "חמולה", ממשפחת אתרי חבר'ה. חמולה מציע לפתוח אתר למשפחה או לקהילה קרובה, לשתף בקבצים, תמונות, מסמכים, מוזיקה וסרטים עד לגודל של 10 מגה חינם, וכן להקים עצי משפחה. בתור תמריץ, מי שפותח אתר בחמולה נהנה גם ממחיר מיוחד להדפסת תמונות דיגיטליות.
www.hamula.co.ilכתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/family.htm

Sarit Perkol internet pages


238