דאבל קליק / שרית פרקול

יום ראשון - 9.11.03

קונגרס ציוני וירטואלי

virtual zionist congress border=

למשקיף מהצד, זה עשוי להיראות כמו מערכת פורומים אינטרנטית רגילה. זו באמת מערכת פורומים אינטרנטית, אבל היא לא סתם מערכת פורומים, אלא קונגרס וירטואלי - הקונגרס הציוני הישראלי הווירטואלי הראשון.
אביב וישקובסקי, מנהל הקונגרס הווירטואלי, הפועל לקראת הקונגרס הפיזי שייפתח מחר בבנייני האומה בירושלים, אומר שפתיחת המושבים לדיונים באינטרנט מאפשרת לכל אחת ואחד להביע את עמדתו בנושאים החשובים. "אין צורך בשליחים, רק בלוח מקשים", נכתב בפתח האתר, שכתובתו www.zionist.org.il/congress/virt.htm
במסגרת הקונגרס הווירטואלי, נפתחו לדיון נושאים כמו מדיניות שבות וגיור, חינוך ותרבות, קשר עם הקהילות הישראליות בחו"ל, איכות הסביבה, עבודה ותעסוקה, האיומים על הציונות וחיזוק המעורבות של הדור הצעיר באתגרי הציונות.
למי שזה נשמע כמו "ציונות", עם סיסמאות ואידיאלים, בפועל מדברים בפורומים - השייכים לפרויקט "בונים עולם יהודי" של הסוכנות - על דברים תכליתיים כמו משיכת נוער ישראלי-אמריקני לבוא ללמוד באוניברסיטות בארץ, על הקשיים במציאת עבודה, על ערביי ישראל ועל החרדים. אחד המושבים הערים ביותר הוא זה שעוסק בדמוגרפיה, ובו גם מתלהטות קצת הרוחות, יחסית לאכסניה התרבותית הזאת. אבל לדברי וישקובסקי, "כל מי שכותב בפורומים כותב דברים רציניים, לא שטויות".
בתחילת השבוע שעבר היו בפורומים רק כמאתיים הודעות. וישקובסקי אומר שבגלל "בעיות תקציביות לא היה מספיק פרסום, הפצנו שלטים עם כתובת האתר באוניברסיטות ושלחתי אימיילים לאנשים, כדי שיעבירו הלאה". כדי להגביר את ההיענות, הוא פנה, לדבריו, לפורטלים הישראלים הגדולים, בבקשה לפרסם באנרים.
"עד עכשיו קונגרסים היו בין נציגים פוליטיים של אזורים שונים", אומר וישקובסקי. "המטרה כאן היא ליצור סדר יום ציבורי בנושאים המהותיים. לכן רצינו לפתוח גם קונגרס וירטואלי, שכל אחד יוכל להתעניין ולהביע עמדה. העבודה של ראשי הפורומים באינטרנט נעשית נעשית במקביל עם קבוצות העבודה של הקונגרס הפיזי, וראשי הקבוצות גם פעילים בפורומים הווירטואליים".
מחר, כשייפתח הקונגרס הציוני הישראלי, עם כ-1,500 צירים, מנהלי הפורומים יביאו איתם גם את התובנות ואת הרעיונות שהעלו משתתפי האינטרנט. השנה הושם דגש מיוחד על השתתפותם של צעירים, הן בהכנות לקונגרס והן ביום הקונגרס עצמו. "האינטרנט הוא מדיום שעוזר לכניסת יותר צעירים", אומר וישקובסקי, ומוסיף שבשנה הבאה הם כבר יתארגנו טוב יותר גם לחלק הווירטואלי. בינתיים, אפשר להיכנס היום לפורומים ולהגשים קצת ציונות.

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/click9-11-3.htm

Sarit Perkol internet pages


37