דאבל קליק / שרית פרקול

יום ראשון - 30.11.03

תפוז מציג: וידאו בלוג

מי שעדיין שובר את השיניים על המילה "בלוג" (קיצור של וובלוג - יומן רשת), מוזמן להתחיל להתאמן בהגיית המילים "ולוג" או "ווג" - קיצורים של וידאו לוג. יומנים מקוונים המכילים גם קטעי אודיו או וידאו הם כבר לא המצאה חדשה, אבל זו פעם ראשונה שניתנת אופציה כזאת בבלוגיה ישראלית.
אתר הקהילות "תפוז", שהבלוגיה שלו מכילה כבר יותר מ-2,000 בלוגים, התחיל לפני שבועיים בהרצה של תכונה חדשה, שכל בעל בלוג בתפוז יכול ליהנות ממנה, חינם: הוספת קטעון וידאו זורם באורך דקה (משקל 1MB) לכל פוסט (רשומה) בבלוג שלו.
האופציה החדשה מבוססת על טכנולוגיה שנקראת פלאש קומיוניקיישן סרבר, המזהה את החומרה של המשתמש בלי צורך בהתקנת תוכנה ייחודית ומציגה את הווידאו בפורמט פלאש, המצוי כמעט בכל מחשב. ניתן לצלם את החתול רב עם הכלב, את הילד מתאמן בגיטרה, או סתם מישהו מדבר על עצמו במקום לכתוב, או בנוסף לכתיבה. כל מה שצריך הוא מצלמה מחוברת למחשב ומיקרופון, אם רוצים שהקליפ לא יהיה אילם.
לדברי ניר אופיר, העורך הראשי של תפוז, בינתיים השתמשו כמה עשרות בלוגרים בשירות הווידאו, שטרם הושק רשמית, ואפילו לא פורסם בדף הראשי של הבלוגיה. השבוע כבר אמורים המבקרים לראות סמלון של וידאו ליד כל פוסט שעודכן עם תוספת האופציה החדשה.
בינתיים, אפשר להתרשם מהווידאו בבלוג של "ליידי בל", הלא היא ריקי, אמא לשלושה, נשואה בשנית, שהיתה גם אם פונדקאית.
אופיר אומר שאין הגבלה על מספר קטעי הווידאו שניתן לכלול בבלוג, כל עוד שומרים על קליפ אחד לכל רשומה. לדבריו, גם אין כוונה להגביל את הווידאו בעתיד, או לגבות תשלום בעד השירות. "אנחנו יכולים להרשות לעצמו, עם כמות השרתים שיש לנו", הוא מסביר. "אבל ממה שאני מכיר בעולם, זה לא הופך להיות כמות ענקית. אחרי הכל, לא לכל האנשים יש מצלמות רשת, וגם לא כולם מעונינים להיחשף".
אחד המגזרים שהווידאו-בלוג עשוי לקרוץ להם הוא התרמילאים: תארו לעצמכם, לצאת למסע בעולם, ומכל אינטרנט קפה נידח לשלוח למשפחה ד"ש מצולם ומדבר.
ומה בעתיד? לדברי אופיר, שבקרוב מתכונן גם לתת לבלוגרים אופציה לווידאו צ'אט עם הקוראים שלהם. ניתן יהיה לקבוע מועד, ולהזמין את הקבועים של הבלוג לפגישה "לייב" עם המחבר.


וידאו בלוגים מחו"ל: yat.ch/qiki/?VogSites
עוד על בלוגים: www.perkol.itgo.com/weblog.htm


לארה קרופט, מאחוריך

virtual mode competition
דרוש אופי מוסרי הולם

בתחרויות מלכת היופי למיניהן, מנסים תמיד לשאול את המועמדות הנאוות שאלות שיעידו גם על יופי פנימי. כך יוצא, שהן תמיד רוצות להביא שלום לעולם, או להמציא תרופה לסרטן, או ללמוד אספרנטו. בפרויקט מלכת היופי של העולם הדיגיטלי אין אפילו יומרה כזאת. לתחרות מוזמנות הדוגמניות הווירטואליות היפות והמיוחדות ביותר, שנוצרו בכלי הגראפיקה המשוכללים ביותר, והן אינן מתבקשות להוציא מילה מהפה.
באתר התחרות (www.missdigitalworld.com) נכתב: "לכל תקופה יש אידיאל יופי משלה, וכל עידן מניב את ההתגלמות החזותית של האידיאל הזה". ונוס ממילו היא סמל לאידיאל היופי בעולם היווני, מונה ליזה ייצגה את הרנסאנס, גרטה גרבו "האלוהית" היתה סמל ליופי מסתורי וחמקמק בשנות ה-20 של המאה הקודמת, מרילין מונרו היתה היפהפיה הספונטנית והמפתה של שנות ה-60 של המאה הקודמת.
מיס העולם הדיגיטלי, תחרות שהגה פרנץ צ'ראמי, מעצב אירועים מאיטליה, מיועדת לאמנים גראפיים מכל העולם, למשרדי פרסום, חברות הפקה של סרטים ותוכניתנים של משחקי מחשב, שיצרו דוגמניות וירטואליות - כמו לארה קרופט, או הקריינית הדיגיטלית של סוכנות הידיעות "אננובה", או השחקנים המשובטים בסרט המטריקס החדש. בין השאר, מטרת התחרות היא לקדם את אמנות הגרפיקה הממוחשבת ולשמש נקודת התייחסות לחברות המעונינות להשתמש בדמויות וירטואליות למטרות פרסום, למשל.
התחרות תתקיים באינטרנט, בסביבה תלת-ממדית. המתחרות יצעדו על פני מסלול וירטואלי, לקול קריינות וירטואלית שתעזור ביצירת אווירה של תחרות יופי. ההצבעה תתקיים באתר האינטרנט של התחרות, בשיפוטם של הגולשים. הזוכה המאושרת תוכתר בטורינו, במסגרת אירוע "וירטואליטי 2004", ויוצרה יקבל עבורה את הפרס (5,000 דולר).
לצורך השתתפות בתחרות, יש להגיש חמש תמונות, בפורמט JPG, ולא לשכוח לציין תאריך לידה, שם, כתובת, צבע עיניים וגובה. לצרף גם סרטון וידאו בפורמט קוויק-טיים או AVI. ונא לשים לב לתנאי הבא: מועמדת לתחרות מיס העולם הדיגיטלי יכולה להיות רק מי שלא השתתפה אף פעם, גם לא בתפקיד ניצבת או בתפקיד אורח, בסרט פורנוגרפי, ומי שלא התבטאה אף פעם באופן מביך, או שאינו הולם את האופי המוסרי של התחרות. אז תבדקו היטב בעברה של היפהפיה הדיגיטלית שלכם, שלא יהיו פדיחות.למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/click30-11-3.htm

Sarit Perkol internet pages


193