Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
כתבו לי

דאבל קליק / שרית פרקול

יום ראשון - 14.9.03

zippo tricks
משחק באש

סוף לכל תעלול

"יש לי חדשות מאוד רעות בשבילכם, המשחק נגמר!" כתב מורטן קיולברג בראש האתר הפופולרי שלו, www.zippotricks.com. לפי דברי הפרידה שלו, האתר, שהציע מאז 1996 עם הסברים מפורטים ומאוירים למאות טריקים שאפשר לבצע באמצעות מצית זיפו, נחשב סיכון בטיחותי ועל כן נסגר.
חברת זיפו רכשה לפני חודשים אחדים את האתר המדליק, על 555 הטריקים שלו, מאחר שהתכוונה לקדם את נושא הטריקים, בין השאר עם מסע הופעות במועדוני לילה מפורסמים ברחבי ארצות-הברית. התוכנית היתה להדגים על הבמה תעלולים מיוחדים עם מציתי זיפו.
אלא שנשיא איגוד מכבי האש האמריקני, ג'יימס שאנון, יצא בקריאה לחברת זיפו, בתחילת יולי, להפסיק את מסע הפרסום לאתר הטריקים, כולל סיבוב ההופעות. לטענת שאנון, האתר וסיבוב ההופעות מסוכנים לצבור וחסרי רגישות כלפי אנשים שנפגעו מאש, לנוכח מקרי שריפות קשים לאחרונה בארצות-הברית וגבו מחיר חיים יקר. בעיקר מדובר על שריפה שפרצה בפברואר במועדון לילה ברוד איילנד וגרמה את מותם של כ-100 בני אדם ואת פציעתם של 200 נוספים. נשיא זיפו, גרג בות', אמר ל"וושינגטון פוסט" שבחברה התקבלו מכתבים מ-25 מומחים לענייני בטיחות אש, בהן הובעה דאגה מפני עידוד משחקי אש שכאלה.
זיפו שקלה לבקש מהנכנסים לאתר לרשום את מספר כרטיס האשראי, למרות שהשימוש חינם, כדי להרתיע ילדים מלהיכנס. אבל לאחר שהסתבר שילדים יכולים להשיג גישה למספרים של כרטיסי אשראי, החברה נכנעה ללחץ, ובסוף אוגוסט הודיעה רשמית על סגירת האתר.
מי שרוצה בכל זאת טריקים של זיפו, ייאלץ לערוך חיפוש באינטרנט, באמצעות גוגל. אלא שזה יהיה די קשה, שכן החברה מסרה שתעמיד לדין כל אתר אחר שפוגע בסמל המסחרי שלה ומעודד טריקים עם מציתי זיפו.


הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

בוב הבנאי באתרי הפורנו

ג'ון צוקאריני הוא סוג של עיט אינטרנטי, המתפרנס משגיאות כתיב ומפליטות מקש של אנשים. הוא רשם על שמו אלפי שמות מיתחם המבוססים על שמות משובשים של אתרים מפורסמים, וכל שנותר לו לעשות הוא לחכות שמישהו יקיש בטעות על המקש הלא-נכון, או ישגה באיות - ויגיע אליו. לכשיגיע, ימצא ברוב המקרים אתרי פורנו, חלונות הנפתחים בלי שליטה וחומרים שאנחנו לא בהכרח רוצים להיחשף אליהם, בטעות או בכוונה תחילה. בדרך זו, הוא מרוויח כמיליון דולר בשנה. מה שיותר חמור, חלק מהכתובות שרשם צוקאריני הן שיבוש של שמות אתרי ילדים, כמו טלטאביז ובוב הבנאי. מספיק שהילד יכתוב biulder במקום builder, וכבר הוא יגיע לאתר מבוגרים בלבד, "קולג' הנקי פנקי", המכיל תמונות פורנוגרפיות בוטות.
צוקאריני, בן 53, הוא כנראה האדם הראשון שנעצר לפי חוק חדש, שנחקק בארצות הברית לפני חמישה חודשים. לפי חוק "אמת בשמות מיתחם", זו עבירה פלילית להפנות גולשי אינטרנט לתכנים פורנוגרפיים או מגונים, וצפויים עונשים חמורים עוד יותר למי שמפנה קטינים לתכנים שכאלה. החוק החדש קובע עונש מאסר שעלול להגיע עד ארבע שנים. צוקאריני נעצר בפלורידה לפני שבוע.
עו"ד כריסטופר פירסון אמר ל"וויירד ניוז" בשבוע שעבר, כי העובדה שמשרד המשפטים האמריקני מתעסק עם צוקאריני, אדם בעל פרופיל גבוה, שנתבע כבר יותר מ-60 פעם על קניית שמות מיתחם דומים לשמות הרשמיים, מעידה על מגמה. לדבריו, צפויים בקרוב הליכים נגד בעלי אתרים אחרים הנוהגים להטעות כך את ציבור הגולשים.
בינתיים, לא רק צוקאריני מודאג. גם חבורת מו"לים של אתרי פורנו, "פרי טרייד קואלישן", מוחה נגד חוק "אמת בשמות מיתחם". לטענת היו"ר, ביל ליון, החוק מנוגד לחופש הביטוי ועלול להוביל להגשת כתבי אישום גם נגד אתרי פורנו ששמם אינו מעיד על תוכנם.

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/click14-9-3.htm


21