יום ראשון - 6.7.03

איזה קיטש נחמד

Toilet Seat
קישוטים לגינה ולאסלה

טניה אינמן אוהבת קיטש, ושום דבר לא יעצור בעדה. דרך האתר שלה, "חיי קיטש", היא מנסה להפיץ את הבשורה. היא מלמדת בו, בין השאר, איך להכין קוביות מכוסות פרווה, פסל גינה מדליק בדמות טוסיק של בחורה מתכופפת, ציור סנטה קלאוס שטובע בתוך האסלה, ואפילו פסלים עשויים מהחומר שנשאר בפילטר של מייבש הכביסה. יש שם גם מגנטים של מקרר, אנטנות מיוחדות, מזכרות לתיירים ועוד קשקושים.
www.tackyliving.com

מסע במקום שחר ז"ל

שחר רוזנברג תיכנן לטייל עם חברתו בהודו, אך הוא נהרג ב-4.2.97 באסון המסוקים בשאר ישוב. אביו, אריה, המכנה את עצמו א.א.ש. (אבא של שחר), יצא במקומו למסעות בהודו, באוסטרליה, בקובה, בקוסטה-ריקה, לראות, לטעום את הטעמים, לשמוע את הצלילים במקום בנו המת, שלא זכה לכך. באתר שהקים לזכרו של שחר מסופר, כי בכיסו נשא תמיד קטע מנוילן של שיר המסע "הדרך לאיתקה" מאת קוופיס. "השיר מסמל עבורנו את כל מה ששחר עבר ויעבור", כותב האב השכול, "כי הרי לא חשוב האי איתקה, אלא החשוב זו הדרך ואיך עשית אותה, במובן שתהיה שלם עם כל מה שעשית. הדרך לאיתקה מהווה למעשה את מחולל האנרגיה במוחותינו והרצון לשאוף קדימה כל הזמן". באזור "מכתבים לשחר" כותב האב את רשמי המסע שלו ואת געגועיו, תוך ציטוט משהו שאמר עמית לשכול: "אני משלים עם דבר אחד, וזה שלא אשלים לעולם את אובדן היותך". יש באתר תמונות של שחר, סרטון שצילם, שירים ואפשרות לשלוח תגובות להורים.
www.shaharozenberg.co.il

מה תגיד לביצה ערומה

גם אם המושגים "מדע" ו"מעבדה" גורמים לכם חררה קשה, באתר "מדע הבישול" מגלים פתאום שזה יכול להיות כיף. האתר, חלק ממערכת האתרים החינוכיים אקספלורטוריום, מביא פרטים פיקנטיים, מידע שימושי וניסויים מפתיעים הקשורים לתחום הבישול, החל מהחמצת מלפפונים, דרך תבלינים ועד ייצור ממתקים. לדוגמה, באזור הביצים לומדים איך ליצור ביצה "ערומה" מקליפתה, בלי לבשל אותה (רמז: משתמשים בחומץ להמסת הקליפה בלי לקרוע את הקרום העוטף את הביצה).
www.exploratorium.edu/cooking

ברבי מהסיוטים

מי אמר שברבי צריכה להיות תמיד יפה וחמודה? אמנם אין סיכוי שחברת מאטל תייצר ברביות כאלה, אבל באתר "ברבי מהסיוטים" תמצאו ברבי עם צלקות בתפרים גסים בסגנון הסרט "סיוט בחג המולד", ברביות מאופרות כמו חברי להקת "קיס", ברבי בדמות מארג' סימפסון, ברבי נזירה, ברבי מדוזה ועוד.
www.spatulaproductions.com/spatula/spatula.html

עולם האקווריום

מגדלי דגים מתחילים ומתקדמים ימצאו באתר "גו קול" את כל מה שצריך: מדריך לרכישת אקווריום ודגים, מידע על אנטומיה של דגים ועל מחלות דגים, איך מגדלים דגי זהב, אינדקס צמחי אווקריום עם תמונות ונתונים וקישורים לאתרי יצרנים של אקווריומים. יש גם אינדקס תמונות דגי ריף, לפי משפחות, למי שאהב את הסרט "מוצאים את נימו" ורוצה לדעת עוד, בעברית. בפורום האתר מציעים אבנים חיות אינדונזיות, סרטון על דולפין תינוק ועצות לרוב.
www.gocool.co.il

על איזה צד נופלת הפרוסה

על העקרונות המדעיים שמאחורי תופעות וחפצים יומיומיים כמו לחם קלוי, מחסניו דיו או טמפונים, אפשר לקרוא באתר של רוב קוקרהם מקליפורניה. מצויד בשני חברים נוספים של "מועדון המדע הפוזל", הוא מטביע טמפונים בנוזלים שונים, בודק על איזה צד נופלת הפרוסה המרוחה, בודק התנהגות של נורות חשמל ועוד, באתר שהוא חלק מאתר ותיק ומלא הפתעות, "קוקאייד".
www.cockeyed.com/science/scienceclub.html

קייטנה מקוונת

המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) מעמיד לרשות התלמידים בחופשה "קייטנה ברשת" - פורטל מיוחד ללא תשלום, עם פעילויות מגוונות. בקייטנה המקוונת יש משחקים, בדיחות, פאזלים, חידות, תשבצים, חידוני טריוויה, סיורים וירטואליים ברחבי העולם, ברכות לחברים, הזדמנות לפרסם ולקרוא סיפורים ושירים פרי עטם. באתר ניתנות גם המלצות למקומות בילוי וקישורים לאתרים רלוונטיים.
www.cet.ac.il/summer

על מלאכים ועל שדים

אוניברסיטת קורנל הקימה אתר המאוכלס ביצורים המופלאים ביותר, מהצד של הטובים ומהצד של הרעים, המאלכסים את החלומות ואת הסיוטים הקיבוציים של האנושות. אתר "הפנטסטי באמנות ובספרות" מביא קטלוג מפורט של מלאכים ושדים, בעלי חיים מיתולוגיים, מפלצות, דימויים גרוטסקיים ומקבריים - לקט שלדים מרקדים, למשל - ותמונות היסטוריות נדירות.
http://fantastic.library.cornell.edu

תערוכות וירידים בחו"ל

"פייר אקומודיישן", סוכנות מגורים הפועלת בהנובר, גרמניה, מתמחה במציאת מגורים פרטיים ובתי-מלון בזמן תערוכות וירידים בגרמניה ובשוויץ. ניתן למצוא באתר מידע על התערוכות והירידים בערים השונות, ולקבל הצעות לינה.
www.fair-accommodation.com
באתר של מרכז הבנייה הישראלי הושק מדור המסקר את משלחת האדריכלים לברצלונה, עם תמונות ורשמים.
www.building-israel.com/barcelona2003

קול המוזיקה

יותר מ-13,000 חתימות כבר נאספו על עצומה המופנה אל יוסף בראל, מנכ"ל רשות השידור, נגד מיזוג "קול המוזיקה" עם רשת א', המוגדר שם כ"השתקת קול התרבות וההשכלה, שתי ההתחייבויות העיקריות של רשות השידור". www.petitiononline.com/vm2003/petition.html

תרגום מעברית לרוסית

בפורטל הרוסי של אינטרנט זהב המיועד למגזר הרוסי הושק שירות חדש, המאפשר תרגום און ליין של מילים מעברית לרוסית, ללא תשלום. שירותי התרגום של תוכנת Goldword מקלים על משתמשים לקרוא ולכתוב מסמכים ברוסית ובמספר שפות נוספות, בכל סוגי היישומים השולחניים. ניתן להקליד מילה בעברית ולקבל במהירות את תרגומה לרוסית. גם בעת גלישה באינטרנט ניתן לסמן את המילה המבוקשת ולקבל את תרגומה.
www.zahav.ru

הידעתם?

בצורתו העתיקה, לגזר היה צבע סגול, לא כתום. גברים מזיעים 40 אחוז יותר מנשים. להיטלר היה רק אשך אחד. כל שעה בממוצע, מרחפים 61,000 אמריקנים בשמי ארצות-הברית. השם הנפוץ ביותר בעולם הוא מוחמד. בעיר וושינגטון יש עורך-דין אחד על כל 19 תושבים. הפעם הראשונה בה נראתה הדחת אסלה בקולנוע היתה בסרט "פסיכו". עטלפים תמיד פונים שמאלה בצאתם מהמערה. מגע של אלכוהול, אפילו בכמות זעירה, יגרום לעקרב להשתגע ולעקוץ את עצמו למוות. פרטים חביבים אלה ואחרים יש בשפע באתר "מכורים לעובדות".
www.hookedonfacts.com

השומר כבר לא צעיר

לקראת "השומריה", הפקה אדירה המתקיימת אחת לעשר שנים, בה צפויים להשתתף אלפי חניכים מהארץ ומהעולם, שודרג אתר התנועה על ידי חברת "מגוון אפקט". באתר מוצגים: כל החומר הפרסומי לקראת השומריה שתיפתח ב-31.7, תמונות מפעילויות, הלוגו הרשמי של שנת ה-90 ולוחות הודעות על פעילויות החודש הקרוב. בנוסף קיים באתר "מרכז הדרכה וירטואלי", לשימוש המדריכים להכנת הפעולות. יש גם פורום וצ'אטים, מידע על תולדות השומר הצעיר, פריסת הקינים ברחבי הארץ ומידע על בעלי התפקידים בהנהגה הראשית.
www.hashomer-hatzair.org

פצפצים דיגיטליים

קשה להסביר את ההנאה הגלומה במה שנקרא "פצפצים" - הבועות של אריזת הפלסטיק. אפשר לפצפץ ולפצפץ, עד הבועית האחרונה. אבל מה לעשות כשמתחשק לפצפץ ואין שום אריזת פצפצים לרפואה? אז זהו, שיש פתרון - אתר אינטרנט עם פצפצים דיגיטליים, לפיצפוץ באמצעות הקלקות עכבר. ומה אני אגיד לכם? זה לא אחד מאותם דברים שלגביהם נאמר, "בשביל זה יש אינטרנט".
www.snapbubbles.com

מדברים על כושר

מחר ב-21:00 יתארח יאיר להב, מרכז תחום חדרי כושר והוראת התזונה בווינגייט, בקהילת "מועדון כושר" בוואלה. להב יענה על שאלות בנושאי הרזיה, חיטוב ועיצוב הגוף, אימון כהלכה בחדר הכושר ואורח חיים בריא.
http://community.walla.co.il

לוח רכב

טל לוי מזמין אל Motor4Sale לוח רכב חינמי ישראלי, מחולק לקטיגוריות: מכוניות, אופנועים, רכבי שטח, ו"שונות" - אבזרים למכונית או לאופנוע, אביזרים לנהג ולרוכב.
www.motor4sale.co.il

כוכבים
רדיוהד

חמשת חברי להקת רדיוהד, שאלבומם Hail To The Thief יצא עתה לחנויות, נפגשו בראשונה בבית ספר לבנים באבינגדון, עיירה קטנה וציורית בפרברי אוקספורד. לפי אתר MTV, תום יורק (שירה, גיטרה) נולד ב-7.10.68, ובגיל שמונה קיבל מאמו גיטרה ספרדית. כעבור שנתיים כבר הקים את הלהקה הראשונה שלו. מאוחר יותר יצרף אליו את חבריו ללימודים אד או'בריאן (גיטרה, יליד 15.6.68) "כי הוא נראה מגניב" וקולין גרינווד (גיטרה באס, יליד 26.6.69) "כי תמיד היינו מגיעים לאותן מסיבות". אליהם הצטרף המתופף פיל סלוויי (יליד 23.5.67) ללהקה שנקראה "ביום שישי". אחיו של קולין, ג'וני גרינווד (גיטרה, קלידים, יליד 5.11.71), משוגע לג'אז, השלים את ההרכב, בהתחלה עם מפוחית-פה. לאחר הפסקה ארוכה, בקיץ 1991, הם הקליטו שני דמואים והשיגו חוזה עם תקליטי EMI עוד לפני שהחליפו את שמם לרדיוהד, על שם שיר של "ראשים מדברים". הלהיט הענק שלהם "Creep", יצא בקול ענות חלושה, אבל כשיצא מחדש בספטמבר 1992, הזניק את הלהקה לפסגת המצעדים בבריטניה. בין האלבומים הקודמים שלהם: פאבלו האני, ד'ה בנדס, אוקיי קומפיוטר, קיד A, אמניזיאק. באתר הרשמי שלהם יש מילים, חדשות, רדיוהד טיוי וסיור בשכבות הדיגיטליות - גירסאות קודמות של האתר.

www.radiohead.com
www.greenplastic.com
http://pulk-pull.org/radiohead

121