כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 27.7.03

French Maid
עוזרת במתנה למי ששונא לנקות

מלא הפתעות

רוצים להפתיע מישהו שגר בדירה קטנטונת? קנו לו פרגוד, שיכול לשמש בתור עוד חדרון. יש לכם חברה ששונאת לנקות? הפתיעו אותה במערכות כלים חד פעמיות, או בשירות של עוזרת. איזו מתנה להביא להורים מבוגרים, או לזוג שאחרון ילדיהם עזב את הקן? אפשר להזמין אותם לארוחה זוגית, לתיאטרון, או לשיעורי ריקוד (צריך רק שניים לטנגו). המון המון הפתעות יש באתר "הפתעה". אמנם את רוב הרכישות עצמן תצטרכו לעשות לא דרך האתר, אבל בכל הנוגע לרעיונות - יש שם עשרות, אם לא מאות.
רעיונות המתנה נחלקות לפי חתן השמחה: ילדים, מארחת, אמא, אחות, מורה, חבר/ה, אורחים, סבים, הורים טריים, בר-מצוה ועוד. קטיגוריה נוספת היא סוג האירוע, או העילה למתנה/הפתעה, והקטיגוריה השימושית ביותר: לפי סוג מקבל המתנה. באתר הזה תוכלו לקבל רעיונות איך להפתיע כל אחד, מתולעת ספרים, דרך בשלן מדופלם ועד סוכן חשאי.
www.surprise.com

בינגו רחובות

לכו לאתר של היפסטר בינגו, הדפיסו לכם את הלוח משם, וצאו איתו לרחובות. לפי ההנחיה שבאתר, צריך להסתכל מסביב ולסמן. ראיתם כתובת קעקע בצורת כוכב? סמנו. ראיתם מישהו עם נעלי ספורט פומה ישנות? סמנו. ראיתם מישהו לובש חולצה של תיכון? סמנו. בלוגר עם מצלמה דיגיטלית? בינגו. כמובן, אתם יכולים להכין לוחות בינגו משלכם ולשלב פריטים מקומיים (מכנסי אדידס? מדליון ח"י? כובע טמבל?), ולשחק עם החברים.
www.catbirdseat.org/catbirdseat/bingo.html

ארכיאולוגיה אינטראקטיבית

פול לוקאס, שסייר בדרום-מערב טורקיה ב-1706, בשליחותו של לואי ה-14, נתקל בראש הר בשרידיה של סגאלאסוס, "העיר בתוך העננים". אבל החריפות באתר התחילו ברצינות רק ב-1985, על ידי צוות בריטי-בלגי. מאז 1990, סגאלאסוס משמשת אתר חפירות רב-תחומי. דרך אתר האינטרנט המלווה את החפירות ניתן לעקוב אחר חשיפת מרכז העיר. אפשר לקרוא את הדיווחים מן החפירות - כיכר השוק, המרחצאות הרומאיים, אזורי המגורים - להתרשם מחיי היומיום במחנה הארכיאולוגים ופינת "ממצא השבוע", בה מופנה זרקור על אחת התגליות המעניינות. האתר משובץ תמונות ומפות.
www.archaeology.org/interactive/sagalassos

שיעורים בספרדית

באתר "פינת אור - הבית של כולנו" יש, לצד חדשות על הסדרה, מידע על השחקנים, כתבות וקישורים, פינת הורדות ענפה עם סרטונים, רקעים יפים, פורום ומלים של השירים. אבל גם מי שלא מתעניין בסדרה הזאת - וזה הקטע הנחמד באמת - יוכל לגשת לפינת "לומדים ספרדית" ולקבל שיעורים למתחילים, או ללחוץ על הקישור "צפייה בסדרה" ולשמוע ספרדית שוטפת.
www.rdeluz.up.co.il

שימושונים שכדאי להכיר

השימושון של אתר "פוליטיקה עכשיו", בעריכת יוסי שטורם, קיבל לפני שבוע כתובת עצמאית וקליטה משלו. למי שלא מכיר: בדף הזה מרוכזים הקישורים השימושיים ביותר לפי קטיגוריות: טלפון ודואר, נסיעות, טיסות, תשלומים, מחשבונים, קניות, משפט, רכב, מילונים ומתרגמים, שידוכים, פיננסים, תקשורת, בידור, שיתוף קבצים ועוד.
כתובת השימושון החדש: www.Uzit.co.il
שימושון עמלנט: www.amalnet.k12.il/mamba/shimushon
והשימושון של נדב דפני: www.dafni.com/kati

פתרונות טכנולוגיים לנכים

באתר החדש של עמותת מילב"ת - מרכז יעוץ, הדרכה ופיתוח פתרונות טכנולוגיים לילדים ומבוגרים עם מוגבלויות, יש מידע על אמצעי העזר הקיימים בארץ כמו כיסאות גלגלים, עזרי הליכה, התאמת דיור ופתרונות טכנולוגיים מיוחדים שפותחו על ידי מילב"ת ועוד, וכן ידע מקצועי רב בנושא טכנולוגיה מסייעת. שירותי העמותה ניתנים לילדים, למבוגרים ולקשישים, לנפגעי פעולות איבה ולנכי צה"ל. העמותה מסייעת מדי חודש למאות פונים ומפעילה כ-100 מתנדבים, העוסקים בפיתוח ובהתאמה אישית של אביזרים, במקרים שאין מוצר מדף המתאים לצורכי הפונה. צוות אורט ישראל תרם את התכנות ואת התמיכה הטכנית, ומשפחת סילבר אשר תרמה את המימון להעלאת האתר.
www.milbat.org.il

על קו התפר

על סמך מה מתבצעת תוכנית "מרחב התפר"? כיצד נקבע התוואי? האם הוא מתבסס על הקו הירוק? האם הגדר איננה הגדרה של גבול פוליטי? כיצד מטופלת סוגיית הקרקעות? האם אין חשש מבג"צים של בעלי קרקעות? כיצד מתבצעת העבודה בשטח? האם נקבעו ספקים? באיזה הליך? שאלות אלה ואחרות מקבלות תשובה באתר "קו התפר" החדש של משרד הביטחון, הפועל בעברית ובאנגלית. באתר מידע, תמונות ומפות על המטרה, התפיסה המבצעית, מהות הגדר ("המכשול"), התוואי, היבטי הביצוע וחדשות מהשטח.
www.seamzone.mod.gov.il

מפענח חלומות

איך יודעים אם משהו הוא חלום או מציאות? מחזיקים שעון דיגיטלי ליד המיטה, ואם השניות מתקדמות כמו שצריך - זה מציאות. אם הספרות מתנהגות בצורה משונה, זה חלום. את העצה הזאת מצאתי באתר מקסים, העוסק בחלומות צלולים, או שקופים. באתר מלמדים איך לחלום חלומות כאלה, ומה לעשות כדי להמשיך חלום נחמד שנראה שהוא עומד להסתיים (משפשפים יד ביד בחוזקה). בעלי האתר גם מזמינים את החולמים לשלוח אליהם חלומות מעניינים, ואולי הם יציירו אותם.
www.clandestina.com/dreams

איך עושה קצ'קבל?

מתכונים של גבינות צאן - חטיפים מטוגנים, בצל אפוי עם פטה מחלב כבשים, שטרודל קצ'קבל מחלב כבשים - וגם מתכוני טלה יש באתר האינפורמטיבי ומעורר התיאבון של אגודת הנוקדים - ארגון מגדלי הצאן בארץ. באתר יש מידע על גבינות צאן ועל מחלבות ברחבי הארץ.
www.sheep-goats.org.il
באתר חוות הסטף של שי זלצר יש מידע על תהליך הייצור של של גבינת הצאן, איך היא מקבלת את הארומה המיוחדת, באיזה תנאים צריך להחזיק אותה ואיזה בקטריות ואנזימים מסייעים לתהליך הגיבון ועל העזים בחווה עצמה.
www.goat-cheese.co.il

פלאש מימין לשמאל

קמפיין עבור תמיכה של פלאש בשפות מימין לשמאל (עברית, ערבית) הושק בערב "קונספציה", כאשר בוידאו קונפרס אמיר דותן מלונדון, שלומי גנץ מניו יורק ונעים מרמאללה עלו מיסדי העצומה וקראו לכולם לחתום. מה שדורשים זה שמקרומדיה לא תפלה, ושהפלאש, שהפך לסטנדרט, יתמוך בצורה מלאה בשפות השמיות.
www.the-right-to-flash.com

מצעד יפים ויפות

זה לא כל כך חינוכי לדרג אנשים, אבל עושים את זה כל הזמן. אז הנה, באתר של ערוץ הבידור E מוזמנים הגולשים לדרג תריסר רווקות ותריסר רווקים נחשקים, לקראת שידור תוכנית "המצעד" על רווקי הוליווד המבוקשים, ב-6 באוגוסט. דודו טופז מככב עדיין ברשימה למרות גילו, ויעל אבקסיס חזרה לרשימה.
www.eonline.co.il/rank

פורטל אנטי-וירוס

חברת האנטי וירוס פנדה השיקה את VirusPortal - פורטל ללחימה בוירוסי מחשב, עם מידע וירוסים, הדרכה, הורדות ואגף Webmasters. יש באתר וירוס-מטר המעריך ברציפות סיכויי התקפות וירוסים ומציג את המידע בצבעי רמזור, עדכוני חדשות, מפת היפגעות המציגה ברציפות השפעת קוד זדוני בכל מדינה, תצוגה גרפית של תפוצת התקפות וירוסים ב- 24 השעות האחרונות. יש גם רשימה של הווירוסים הפעילים ביותר, לצד דיווחים כוזבים ומתיחות בנושא וירוסים. באגף ההורדות אפשר להוריד פתרונות של פנדה, ויש גם סריקת וירוסים מקוונת.
www.virusportal.com

תחרות האתר הנבחר

אתר 2day הכריז על תחילת תחרות "אתר השנה" שלו, בבחירת הגולשים. כל אתר ישראלי עם תכנים בעברית יכול להגיש מועמדות, עד 15 באוגוסט. הפרס לאתר הנבחר - אחסון חינם בחוות השרתים המהירה של Up.co.il למשך שנה.
www.2day.co.il/Best/index.html

כוכבים
איימי מן

בהמשך להצלחה העולמית של אלבומה הקודם, "רווק מס' 2", שכלל שירים שהופיעו בפסקול "מגנוליה", והשתתפות בפסקול של הסרט "קוראים לי סאם", חוזרת איימי מן באלבום פולק-פופ חדש, "אבודים בחלל", עם שירים מרגשים וטקסטים מעניינים. מן נולדה ב-8 בספטמבר 1960 בריצ'מונד, וירג'יניה, והיא נשואה למייקל פן, מה שהופך אותה אוטומטית לגיסתם של שון פן וכריס פן. עוד קשר שלה עם עולם הקולנוע: היא הופיעה בקצרה ב"ביג לבובסקי", בתור החברה הגרמניה של פרנץ, עם האצבע הקטועה. אבל בעצם רציתי להמליץ על האתר הרשמי המקסים שלה, עליו הלשין לי גיא, בו אפשר לשמוע לא רק דגימות, אלא את כל שירי הדיסק החדש שלה במלואם, על רקע הציורים היפים. גם אתרי המעריצים שלה מעניינים הפעם במיוחד.
www.aimeemann.com
www.aimeemanninprint.com
www.drivingsideways.com
www.aimee-mann.com

למדורים קודמים

94