כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 24.8.03

anything left-handed
ספל מיוחד לשמאליים

חיים בכיוון ההפוך

העולם שלנו מתוכנן עבור אנשים שיד ימין היא היד הפעילה שלהם, מה שמותיר את השמאליים עם הצורך להתמודד בצורה מסורבלת עם חפצים יומיומיים. אפשר להתרגל, או לגלוש לחנות הבריטית המקוונת "הכל שמאל", המציעה שלל פריטים לאדם השמאלי. המוצרים נחלקים לקטיגוריות כלי בית, כלי עבודה, משרד ועוד. תמצאו שם פותחן, ספלים, סכינים, מספריים, מזמרה, סרט מדידה, מקלות גולף, גיטרה, אולר שוויצרי, מצלמה לשמאליים (עם עינית שמאלית ולחצן שמאלי) ואפילו קלפי משחק עם המספרים בכל ארבע הפינות. המשלוח חינם, לכל מקום, בקניה מעל 50 ליש"ט.
www.anythingleft-handed.co.uk

פוסטים פוסט מודרניסטיים

אחד הבלוגים (יומנים מקוונים) הפופולריים ביותר בישראבלוג בזמן האחרון נראה כמו יצירה של ילד בן שש, בעל מנת משכל לא גבוהה במיוחד. פוסטים קצרצרים, דפקטיבים למדי, מצחיקים מעצם היותם. "ראיתי סרט. היתה לו התחלה וגם אמצע וגם סוף. בסוף היו כתוביות", אייזק כותב יום אחד. או: "בא לי אפצ'י. אני חושב להתאפק. אחת. שתיים. שלוש. ארבע. התאפקתי", ו"נעליים", פוסט בלתי נשכח: "הנעליים שלי באותו האורך. ויש להן גם שרוכים". הבלוגיה נקרעת מצחוק מהפוסטים המינימליסטיים, שהשפעתם מתחילה להיות מורגשת בשטח, בעיקר בתגובות.
www.israblog.co.il/izek

האמת העירומה

כשאנחנו רואים את הדוגמניות במגזינים, אין עליהן אף שמץ של קמט, אף שערה מיותרת, אף פצעון. אפשר להעלים במחי פוטושופ את כל הפגמים. אבל בארכיון הדיגיטלי של גרג ניתן לראות את האמת העירומה: סיור עם העכבר על פניה וגופה של הדוגמנית מגלה לנו את הנקבוביות הפעורות, את סימני המתיחה, את החצ'קונים. בארכיון של גרג אפשר לראות גם איך הוא הופך מוצרים דוממים לנחשקים יותר, באמצעות ריטוש גראפי.
http://homepage.mac.com/gapodaca/digital/digital.html

משכנתא זולה יותר

אתר "מידע ישיר למשכנתא" מביא דוגמאות לריביות נמוכות (5 ו-5.1 אחוזים על הלוואה משלימה לטווח רחוק של כ-100,000 דולר) שהושגו באחרונה בבנקים השונים. האתר מופעל על ידי יחידת מכירות המספקת שירותי יעוץ וטיפול בנושא זה ועובדת עם כל הבנקים למשכנתאות וגורמים מלווים אחרים. הקורא זוהר, שלדבריו נעזר בו רבות בהתמקחות עם פקידי הבנקים למשכנתאות, ממליץ עליו בחום. יש שם גם מידע על הטבות מיוחדות במשכנתא וביטוחי משכנתא מוזלים. תמורת תשלום, החברה גם תייעץ איך להמיר משכנתא קיימת במשכנתא בתנאים נוחים יותר.
www.mim.co.il

מחשבון בגוגל

לתכונות החביבות של מנוע החיפוש גוגל נוסף מחשבון: מקלידים לתיבת החיפוש 1+1, למשל, לוחצים "אנטר" או על כפתור החיפוש, ובדף התוצאות למטה מתקבלת התשובה. יש גם חיסור, כפל וחילוק (רושמים קו נטוי בתור סימן חילוק וכוכבית לסימן כפל), ואפשר אפילו לברר בגוגל כמה זה "חצי כוס" בכפיות, כמה זה 90 מעלות פרנהייט בצלזיוס, או כמה זה 160 פאונד בק"ג ושאר מידות ומשקלות, לצד חישובים מורכבים יותר.
www.google.com/help/features.html#calculator

בנה ביתך בחינם

"מגוון אפקט", המציעה פתרונות אינטרנט לארגונים, מציעה במקביל גם שירות "בנה ביתך" משופר חינם - אחסון של עד 10 MB נפח דיסק, מחולל תפריטים, תיבת חדשות רצות, מונה מבקרים וניהול קבצים חכם - הכל בממשק עברי מלא. בתשלום, אפשר לקבל גם קוטג', וילה, או אחוזה (99 שקל בחודש, 80 MB עם תוספות כמו מחולל גלריית תמונות, מנוע חיפוש פנימי, מחולל טפסי משוב ולוח מודעות).
www.magicpage.co.il

בעקבות איש הפלדה

superman

קצת אחרי שהגיח מעל דפי גיליון מספר 1 של "אקשן קומיקס", ב-1 ביוני 1938, זינק סופרמן אל התודעה העולמית. אבל מה סוד קסמו המתמשך? האתר המאלף "משבר הזהות של סופרמן - הפנים הרבות של איש הפלדה", שנכתב בידי שלושה מעריצים מאוניברסיטת וירג'יניה, מנסה לברר היבטים שונים של סמל התרבות הזה. יש מאמרים על סופרמן מאת יוצריו, ג'רי סיגל וג'ו שוסטר, דיון בחיי האהבה של סופרמן, אוסף של 16 הפרקים הראשונים של תסכיתי סופרמן ברדיו ורשימה קצרה של קישורים איכותיים.
http://xroads.virginia.edu/~UG02/superman

ד"ר סוס הפוליטי

את ד"ר סוס (תיאודור סוס גיזל 1904-1991) , אנחנו מכירים בזכות יצירות אי-גיון לילדים, כמו "חתול תעלול" ו"הגרינץ'". אבל מחבר ספרי הילדים הזה היה גם קריקטוריסט פוליטי פורה. במשך שנתיים, מ-1941, הוא היה הקריקטוריסט הפוליטי הבכיר בעתון הניו-יורקי PM וצייר שם יותר מ-400 קריקטורות. האוסף הזה נמצא בספריית מאנדוויל לאוספים מיוחדים, באוניברסיטת קליפורניה בסן דיאגו. באתר של האוניברסיטה ניתן לראות את הקריקטורות, לפי שנים, לפי אישים, לפי ארצות/אזורים ולפי נושאים.
http://orpheus.ucsd.edu/speccoll/dspolitic

למדורים קודמים

178