כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 13.7.03

מלאכיות מצוירות

angels
פרקי אנימציה שקדמו לסרט

לקראת צאתו לאקרנים של "המלאכיות של צ'ארלי בהילוך גבוה" הוקם אתר עם פרקי אנימציה של אירועים שכביכול קדמו לסרט. החיפוש של המלאכיות אחר שריף אמריקני נעדר מוביל אותם מלאס וגאס אל מונגוליה ואל מקומות עלומים אחרים. נוסף על סרטוני האנימציה, יש באתר רקעים ססגוניים למחשב.
www.animatedangels.com

גם אנגלית קשה שפה

מה אני אגיד לכם, יחסית לאנשים שאינם דוברי אנגלית מלידה בשאר העולם, אנחנו נשמעים לא רע. אתר בשם "ארכיון המבטאים" בודק מבטאים של דוברי שפות אחרות, 248 בינתיים. כל דובר מתבקש לקרוא פיסקה קצרה על אשה בשם סטלה ועל הביקור שלה בחנות, עם צלילים בעייתיים במיוחד להגייה. את ישראל מייצג בינתיים בחור בן 23 מיהוד, שהתחיל ללמוד אנגלית בגיל 10. הוא אמנם אומר "דיס סינגס" במקום These things, אבל הגרמני, האיטלקי, היווני, ההונגריה והיפנית לא נשמעים פחות מצחיקים.
classweb.gmu.edu/accent

כדורעף בחופי ישראל

כדורעף החופים החל בשנות ה-20 של המאה הקודמת, בחופי סנטה מוניקה שבקליפורניה, ועם השנים התפשט לחלקי תבל אחרים ופך לספורט מקצועני ברמות בינלאומיות. במשחקי אטלנטה, ב-1996, הוכר בראשונה כדורעף החופים כספורט אולימפי. לישראל הוא הגיע באיחור רב, למרות שיש כאן תנאים כמעט מושלמים בשבילו, ולמעשה עדיין אינו ממוסד רשמית. את האינפורמציה הזאת, ועוד, מצאתי באתר המושקע שהקים ינון הלפרין לכדורעף החופים בארץ. האתר מתמקד בספורטאיות עינב מוחרר וג'יזלה רודריגז, עם תמונות שלהן, חדשות עליהן, לוח משחקים ותוצאות. יש גם קישורים לאתרי כדורעף חוקים, פירוט החוקה, ואפילו משחק כדורעף חופים ממוחשב.
www.eigi.kef.li

מכונת מפות

"מכונת המפות" באתר של הנשיונל ג'יאוגרפיק מציעה דרכים חדשות להציץ בעולם, החל ממפות של רחובות בארצות-הברית ובקנדה, דרך מפות היסטוריות של מסילות רכבת ושל קרבות חשובים ועד חלוקת הגלובוס לאזורים אקולוגיים. יש מפות מזג אוויר בעולם, מפות פיזיות, פוליטיות ותרבותיות, לצד נתוני מיפקד האוכלוסין האמריקני משנת 2000. באזור הדגלים והעובדות, המבוסס על "אטלס העולם" של הנשיונל ג'יאוגרפיק משנת 1999, יש 191 מדינות עצמאיות. כולן, בנוסף על מדינות ארצות-הברית והמחוזות של קנדה, מופיעים גם באתר, וניתן להגיע אליהן בניווט קל. אפשר לקנח במפת פני השטח של מאדים.
plasma.nationalgeographic.com/mapmachine

ואתר סקס, כבר הקמת?

לא הייתי חושבת שיש כל כך הרבה אתרי סקס בעברית, שצריך אתר מיוחד המופנה למנהלים שלהם. אבל עובדה. אתר "אדאלט וובמאסטרס" מופנה בדיוק למנהלי אתרי סקס דוברי עברית. יש בו חדשות מהענף, סטטיסטיקות על נישות שונות בתחום הפורנו, תוכנות מומלצות, כלים ליצירת תעבורה, מידע על אופן העברת כספים, פרטים על ספונסרים אמינים ופורום בחיתוליו.
www.adultwebmasters.co.il

דרושה: משפחה מיוחדת

מאיר ודנה דרילינגס, מקימי אתר ההיכרויות בי-זוג, נתקלו בצורך באתר המאפשק הקמת משפחה לא קונבנציונלית, על ידי חיפוש שותף/ה להורות. האתר מיועד לכל מי שמסיבות שונות לא הקימו משפחה, או שהתא המשפחתי שלהם שונה מהמקובל, וכן לזוגות הנזקקים לשירותיה של אם פונדקאית, ולפונדקאיות המחפשות אותם.
www.b-parent.com

המעצבים לא הולכים יחפים

לאתר של ירון קוראים "פלסטר דיזיין", והוא מאופיין בצבעי פלסטר ורוד של פעם. מה הקטע של הפלסטר? לפי ההסבר באתר - להמחיש את העובדה שעיצוב יכול גם לרפא ולתקן. "אז אם מכאיב לכם בעיניים ואתם רוצים לרפא את העיצוב הישן שלכם, פלסטר עיצוב יישמחו לייעץ ולעזור, החלמה מהירה", נכתב שם.
www.plaster-design.com

תודות לאזור הקישורים באתר פלסטר, הגעתי לאתר המקסים של טוביאס נילסון, המציג את תיק העבודות שלו דרך תמונה "חמה" של חדרו.
hem.spray.se/tobni/tobias

לילות אנגליה

באתר "לילות אנגליה" אין תוכנית מוגדרת, אין נושא ואין בהכרח קשר בין תמונה אחת לשנייה, מלבד אולי סמיכות גיאוגרפית, והעובדה שרבות מהתמונות צולמו באזורים עירוניים צפופים. הצילום הלילי, לאור הירח, או פנסי רחוב, הוא המכנה המשותף לעבודות של ג'ון מיי ורוברט ברוק. הניווט באתר מעט מסורבל: כדי לצאת מהתמונה, הנפרשת על פני כל הצג, יש להקליק עליה.
www.uknights.photolucid.com

שאלה של גזע

החברות העתיקות, כמו היוונים, לא חילקו את האנשים לפי מאפיינים פיזיים, אלא לפי דת, מעמד, ואפילו שפה. באנגלית לא היתה קיימת המילה "גזע" עד שנת 1508, בשיר מאת וויליאם דאנבר המתייחס לשושלת של מלכים. לגזע אין כל בסיס גנטי. בניגוד לבעלי חיים, לבני אדם אין תת-מינים. עובדות אלה ואחרות יש באתר אמריקני חינוכי, המוכיח באמצעות עובדות, דעות של מומחים והפעלות, שההנחות שלנו בשאלת הגזע מופרכות - אם כי תוצאות הגזענות מאוד אמיתיות. בוחן השונות האנושית מדגים, כי יש בין בני האדם יותר קווי דמיון מאשר הבדלים. תצוגת שיקופיות מקוונת מאפשרת להלך באופן וירטואלי בנעליו של מישהו אחר. ניתן להסתפק בגירסה השטחית יותר של האתר, או להעמיק אל האזורים הטקסטואליים הכבדים.
www.pbs.org/race

הורוסקופ וקריאה בקלפים

דוד בנינו מזמין את חובבי המיסטיקה לאתר המשודרג שלו, העוסק בנושאים כגון אסטרולוגיה (מבוסס על תחזיות של הרצל ליפשיץ), נומרולוגיה, קלפי טארוט, קריסטלים, מיסטיקה יהודית וכדומה. אפשר לראות איזו אבן מתאימה לכל אחד ומהן תכונותיה, לראות גם איזה מפורסם נולד ביום מסוים, לבדוק סיכויי התאמה בין בני זוג לפי תאריך הלידה או לפי פריסת טארוט, או לבדוק הצלחת בית עסק לפי מספרו. אפשר גם לקבל תחזית אסטרולוגית אונליין, או בבאנרים תפורים אישית של דוטומי.
www.stars.co.il

התפקדות לאומית

באתר המפקד הלאומי, המלווה את ההכרזה של עמי אילון וסרי נוסייבה על שתי מדינות לשני עמים, מפורט החזון, שנראה כאילו פשוט כל כך: שתי מדינות לשני עמים, גבולות 4 ביוני 1967 עם תיקונים שיתבססו על חילופי שטחים בהסכמה וביחס שווה, ירושלים פתוחה, בירת שתי המדינות, זכות השיבה של הפליטים הפלסטינים אך ורק למדינת פלסטין, פירוז מנשק של המדינה הפלסטינית. אפשר לקרוא פרטים נוספים, לחתום על תמיכה, ו/או להתנדב לעשייה.
www.mifkad.org.il

כוכבים
ברי ווייט

"היי, זה בארי ווייט", בוקע קולו המהדהד של זמר הרית'ם-אנד-בלוז בפתח אחד מאתרי האינטרנט המוקדשים לו - ונשמע מצמרר עכשיו יותר מתמיד, לאחר מותו. ווייט, שבשנים האחרונות, בזכות הסדרה "אלי מקביל" שאימצה אותו (בעיקר את "You're the First, the Last, My Everything"), הורחב עוד יותר קהל המעריצים שלו, הלך לעולמו בגיל 58, לפני כשבוע. קולו, "חצץ על קטיפה", כפי שהוגדר באחד ההספדים, שימש מוזיקת רקע להרבה חיזורים, במשך יותר משלושה עשורים. ווייט נולד ב-12 בספטמבר 1944 בגלוואסטון, טקסס, לאם חד הורית. כילד הוא שר במקהלת הכנסיה הבפטיסטית. הוא סיפר פעם, שקולו התחלף ממש בן-לילה מקול של ילד לקול הבוגר שלו. ווייט התחתן פעמיים, התגרש פעמיים, הוליד לפחות שמונה ילדים ומכר לפחות 100 מיליון תקליטים. ב-1983, אחיו דריל נורה ונהרג בגלל סכסוך עם שכן על עודף משטר של 20 דולר. באוטוביוגרפיה שפירסם לפני ארבע שנים, "אהבה בלי גבול: תובנות על החיים ועל האהבה", כתב ווייט שהמוזיקה כנראה הצילה אותו מגורל דומה.
members.rott.chello.nl/p.klein6/bwindex.htm
www.bbc.co.uk/aboutmusic/profiles/whitebarry.shtml
www.salon.com/people/feature/1999/10/25/white

למדורים קודמים

163